sauna

Alternativa

Do sauny by sme nemali vstupovat v plavkach a v slapkach. Pri vysokej teplote /finska sauna/ sa uvolnuju zo syntetickych vlakien prisady, rovnako zo slapiek. Na trhu su specialne slapky vyrobene z termoodolneho materialu urcene do saun. Maju pomerne vysoku cenu.

Alternativa

Cielom saunovania je hlavne podporit imunitny system, zlepsit krvny obeh a odplavovanie TOXINOV z organizmu. Napr. je zistene, ze pocas 30 min. saunovania nase oblicky vykonavaju ocistu ako pocas beznych 24 hodin. Oblicky k tejto detoxikacii potrebuju vela tekutin. Cize pit v saune je vhodne, cim sa aj podpori potenie a s tym spojena detoxikacia cez pokozku, potenim. Ale pozor, nemala by sa pit studena voda a ani alkoholicke napoje.
Ubytok hmotnosti pri saunovani je spojeny so stratou vody z nasich buniek. Telo prirodzene tuto vodu rychlo doplni. Cize na saunu sa neda pozerat ako na prostriedok znizujuci nasu hmotnost, ale ako na sposob upevnenia nasho zdravia.

lenka22

aby si v saune spalila tuky tak by si tam musela vykonavat daku cinnost (napr. cvicit), lenze to sa v saune neda. Dobre je ked si ides zacvicit a potom ides hned do sauny na daku hodku...
K tomu pitiu - no neviem, ja dlho bez vody nevydrzim, ale ja tam vzdy vela vypotim spravim si peeling na telo a odchadzam hebunka ako babatko :))) a to mi pre dobry pocit uplne staci