Ako povedať rodičom že som tehotná?

Príspevok v téme: Ako povedať rodičom že som tehotná?
janka mamina

ako povedať doma že som tehotná? ako sa mám na to psychicky pripraviť? a čo doma rodičom povedať ako? mám 17 a o pol roka budem mať 18 s priateľom sa poznáme 1,5r. a aj rodičia ho majú radi, nie je to medzi nami ružové ale neopustí ma.... hoci mám 17 stále si pripadám ako malé decko vždy som si predstavovala 1ýroč. babu že je dospelá ale ja si tak nepripadám ( keď osm ala 10 vtedy som si to mysella!
dobre viem že tu budú padať rôzne obvinenia atď. ale to mi je jedno

ak je tu neikto kto to prežil budem rada :)

1Biba9

ja som nikomu nic nepovedala,ze som tehotna,sama som sa presviedcala ze niesom,zacala som priberat a zrazu...v skole ma chytili kontrakcie a v 7.mesiaci som porodila krasne dievcatko :) a moja mama aj priatel boli tym sice prekvapeni,nechapali,ale boli zaroven aj stastni :)

Campina

Mala som spoluziacku na strednej, ktora pocas prazdnin medzi tretim a stvrtym rocnikom s dlhorocnym priatelom otehotnela. mame to povedala uz az ked jej trosku vypuklo brucho, tesne pred stuskovou. Velmi sa bala... Spolocne to zvladli. mama si pokricala. nakoniec bola na silvestra svadba, mala sa narodila niekedy vo februari. Spoluziacka zmaturovala na individualny studijny plan, s manzelom spolu ziju uz stvrty rok. Ci je stasta? netusim, ale z jej "manzela" som ja osobne nemala pozitivne pocity... A nevidela som ju naozaj styri roky.. takze tak...treba to brat tak... stalo sa... Horsie by bolo, keby sa ti nieco stalo a domov by si sa uz nikdy nevratila...

zuzkas

my sme to najprv povedali mojej nastávajúcej svokre a potom mojej mame.bol to preňu šok,spustila krik,plakala.posielala ma na potrat,s čím som ja nesúhlasila a za pár týždňov sa už tešila na vnúča.teraz by moju dcéru nevymenila za nič,je to jej miláčik!..aj u vás budú najprv slzy,ale musíte byť s priatelom silní a postaviť sa k tomu ako dospelí ludia.držím palce a uvidíš,že to spoločne zvládnete!

Weva

Ahoj Janka,

A v ktorom si tyzdni teraz?

Podla mna im to povedz co najskor - a ako lionesss napisala, najlepsie spolu s priatelom - nech vidia ze pri sebe stojite...
Tehotenskym testom to nekonci, treba ist na vysetrenie k lekarke, preverit ci je vsetko v poriadku a pri tom Ti urcite podpora rodicov velmi pomoze. A dobre sa stravovat a nesilit sa a tak. Mamina je tiez sama "mamina", tak Ti urcite bude vediet poradit a pomoct vysporiadat so zmenami co Ta cakaju.
Mozno budu zo zaciatku nahnevani, ale urcite nakoniec prevazi pocit, ze treba spolocnymi silami vsetko dotiahnut do zdarneho konca.

Drzime palce a daj vediet!

lili47

Povedat cim skor, zbytocne odkladat a stresovat to neni najlepsie .. najprv budu na teba strasne nahnevany, ze si nezodpovedna, atd .. ale ich to po case prejde,ked ta uvidia s bruskom a potom s ich vnucatom, ale ak niesi pripravena byt matkou, tak si to rozmysli čo s tym

etghrčehčrtg

čau mami, čau tati budete starí rodičia
ked im to nepovieš same aj tak to zistia keď ti narastie brucho to už neutajíš, radšej im to povedz teraz ako potom

lionesssssss

janka, povedzte im to spolu.... a povedz to najskôr rodičovi ktorému viac veríš (zrejme mamine)... a s ňou sa potom dohodnite, ako to poviete otcovi

držím palce