Ako povedať rodičom že som tehotná?

Príspevok v téme: Ako povedať rodičom že som tehotná?
janka mamina

ako povedať doma že som tehotná? ako sa mám na to psychicky pripraviť? a čo doma rodičom povedať ako? mám 17 a o pol roka budem mať 18 s priateľom sa poznáme 1,5r. a aj rodičia ho majú radi, nie je to medzi nami ružové ale neopustí ma.... hoci mám 17 stále si pripadám ako malé decko vždy som si predstavovala 1ýroč. babu že je dospelá ale ja si tak nepripadám ( keď osm ala 10 vtedy som si to mysella!
dobre viem že tu budú padať rôzne obvinenia atď. ale to mi je jedno

ak je tu neikto kto to prežil budem rada :)

Threesha66

Je to velky stres ked ide o takuto vec, ja osobne kebyze som teraz tehotna a to tiez mam 17 a pol, tak by som sa nebala ani tak toho ci to dieta zvladnem ale skor ako to zoberie okolie (moja rodina) ci rodina partnera. Sice vela ludi si hovori ze to zvladnu aj sami ale stale potrebujes niekoho skuseneho stat za tebou a ked potrebujes pomoc tak je pripraveny ti ju dat no ak by si bola odmietnuta i jednou i druhou stranou tak je to ovela horsie. Podla mna to treba povedat co najskor, ajked vypocujes si narazky skor u rodicov ako tu na forume no cim skor tym lepsie to potom predychaju :) Drzim ti palce :)

kpl

Hlavne sa porozpravaj s pratnerom. Ak bude za tebou stat a postavi sa k situacii zodpovedne, povedz to rodicom aj v jeho pritomnosti. Niekedy je fayn mat pri sebe taku oporu ;) Neboj sa, doma ta nezabiju. Mozno pokricia, ale o par chvil to bude len minulost a budete sa na tom smiat ;)
Zvladnete to. Zvladlo to kopec mladych pred vami. Stalo sa. Ja osobne vidim aj vyhodu mat v takomto mladom veku dieta. Pretoze deti skor vyrastu a mozes na sebe dalej pracovat. Ja mam teraz tolko prace a snov, ze neviem kedy teraz stihnem do svojho zivota zaradit deti. Najradsej by som uz mala takeho maleho skolaka. Budete len musiet trocha skor vhupnut do zivota a rychlejsie dospiet. Drzim vam palce!

lenca45

TRochu kriku (mozno) a potom to uz pojde normalne. Co si myslis, ze ako 18-rocna nebudes dobra mamina? Ale kdeze! Navyse, pomoze Ti rodina, hormony a napokon cele to bude velmi prirodzene. Poznam viacero dievcat, ktore otehotneli este na SŠ a dnes by dietatko za nic nevymenili. Len na jedno pamataj - ak Ta budu nutit do svadby - na to jedno je vazne skoro! POckajte, kym male vyrastie, chalan bude mat pracu, bude vyzrety a uvidite, ci ste pre seba vhodni do manzelstva. Nic nie je horsie ako manzelstvo na silu, kvoli babatku. To babo si poriadne uzi, aj cele tehotenstvo. A ze sa necitis zrela na matku? To postupne pride... a asi by na to mnoho zien cakalo do 40-ky :D Dostudovat mozes aj s babatkom, dokonca aj vyska by nemala byt problem. Hlavu hore, vsetko dobre dopadne!

Bibko

Tazka situacia, ale zvladnes to. Pokial mas stabilneho partnera a rodicia vedia, ze sa na neho da spolahnut, bude to o to jednoduchsie. Neviem ake mate doma vztahy, podla toho dobre zvaz, ci to povies naraz obom alebo len mame a potom otcovi. Pozor aby sa to otca nedotklo. A inak, ja som porodila ako 26,5 rocna a pripadala som si tiez nepripravena, takze je to normalne, ze mas tyky pocit. A ako dieta sa clovek musi chvilami citit stale, inak by bol ten zivot prilis vazny :). Drzim palce a neboj, vsetko bude ok, hlavne je aby ste boli obaja s babatkom v poriadku.

macka26

biba... to si skutocne vychytala tymto prispevkom.. cele zle...

a ty janka sa mame normalne zdover mame... mozno bude hucat, revat, ale prejde ju to a bude ti oporou neboj sa... len to netaj do porodu , lebo to psychicky nie je dobre ani pre teba ani pre dietatko...

mataBB

biba to je teda uroven, tvarit sa ze nic mi nie je a zrazu porodit decko...dufam ze aj ty si sa tvarila prekvapene, ze si nechapala kde sa to v tebe zobralo

boze ako v nejakej ciganskej osade

Weva

no hlavne si nenechaj poradit na styl "nikomu som to nepovedala az kym som v skole na zachode neporodila" - len skus najst vhodny moment, podla mna je lepsie sa na to vsetko pripravit... inak film JUNO si videla? Tam je zopar vtipnych hlasok :) v dobrom to myslim