Astma, prírodné lieky..

Príspevok v téme: Astma, prírodné lieky..
lizinka

Zdravím..Mám diagnózu Astma bronchialle, bol mi predpísaný sprej Alvesco..odkedy ho užívam, môj stav sa akokeby zhoršil..od rána nemôžem dýchať, mám akoby celý hrudník stiahnutý..aj keď si ho večer streknem, tak začnem z toho hneď kašlať :( jediné, čo mi akútne zaberie je Ventolin, ale to nie je liek, to je len na uvoľnenie, a nemá sa používať často..som z toho zúfalá, mám strach ísť k doktorke, aby mi nepredpísala niečo silnejšie..mám zlé skúsenosti s chemickými liekmi..neviete poradiť niečo prírodné? Ďakujem

banlubo

Pre Londona
Ono zrejme najideálnejšie by bolo vykonať pneumologické vyšetrenie a to hlavne spirometriu a vykonanie bronchodilatačného testu. pokial by tam bola obštrukcia periférnych dýchacích ciest, pripadne by BDT by bol pozitívny išlo by zrejme o zhoršenie astmy. Najideálnejšie by bolo vyšetrenie NIOX, ktoré sa bežne v anglicku vyšetruje. v prípade pozitivity to indikuje zápalový procese a je nutnosť doplniť liečbu o inhalačné kortikoidy. Neúčinnosť Ventolinu, prípadne zhoršenie je bežný jav, treba vyskúšať iné bronchodilatans - napr. Berotec a iné ako aj dlhoposobiace bronchodilatans - napr. serevent, tenn by mal pomoct v tom dráždivom kašli + nejaké expektorans to všetko v prípade pozitivity FENO. ak je FENO negatívne je príčina kašlu niekde inde.....

London

Zdravim vas, som astmatik, chcem sa opytat, som v Londyne uz 4 mesiac, od zaciatku januara, asi zaciatkom aprila som zacal kaslat, z dna na den, kasel potom presiel na silny kasel citil som bolesti v oblasti hrudnika, bol som 2 krat pri doktorovy dal mi antibiotika na to ale aj tak nepomohli, dal mi aj sprej Ventolin, ktory som uzival asi den lebo ked som pouzival tak som zacal kaslat este viac, ... bol som doma na slovensku asi pred tyzdnom lebo kasel pretrvaval.. ked som prisel na slovensko asi po 4 dnoch moj kasel bez akychkolvek liekov prestal, aj tak pre istotu som navstivil moju alergologicku, ktora mi dala lieky, na astmu, ked som odchadzal zo slovenska tak bolo to v poriadku... prisiel som do spet do Londyyna a kasel zase zacal, neviem ten kasel uz mam skoro mesiac, a mam strach oto , snazim sa inhalovat, aj lieky beriem, ale zatial nic nepomaha... co by ste mi odporucili?? DAKUJEM ZA HOCIJAKU ODPOVED :D

myskaaaaaaaa

henna: ahoj. Nejdem Ti nadavat, ale mozno Ti objasnim pricinu Tvojho zlepsenia stavu ;) Pravdepodobne to nebude neustaly kontakt s alergenmi,ale, cuduj sa svete a to nie je vtip, s hnojom:)
Vedci psi vsimli, ze deti zijuce na vidieku, ale najma deti, ktore boli v pravidelnom styku s hnojom a fekaliami hospodarskych zvierat takmer netrpia alergiami. Momentalna teoria hovori o vdychnutych ci inak prijatych mikroskopickych vajicok cervov, zijucich v tychto fekaliach a liecba larvami sa uz asi pred rokom-dvoma?(nepamatam sa presne, kedy som tento dokument v nemeckej TV pozerala) zacala pokusne aplikovat na ludoch. Dostavaju kvapky, ktore beru oralne kazdy den a v nich sa nachadzaju vajicka cervov, ktore ludskemu telu neublizuju a odumieraju uz po par dnoch. Tieto cervy maju podporovat a navysovat imunitu a znizovat alergicke reakcie. Je len velka skoda, ze testovanie musi vzdy prebiehat cele roky,kym sa liek dostane na trh...a co sa mna tyka, ja som prehlasila, ze keby som vedela,ze mi to pomoze, tak jem hnoj dobrovolne kazdy den :D
PS: Takze prosim alergikov, aby sa nevystavovali pokusne kazdy den alergenom, neviem ako vy, ale ja by som z toho asi ziva nevysla ;)

henna 123

ahoj, nechciem týmto príspevkom vyvolať a hádku, a poprosím, aby ste ma za to ani neurážali a nenadávali mi, je to len môj NÁZOR

celé dnešné liečenie je len o potláčaní príznakov astmy alebo alergie, to myslím, že každý uznáva... a príčinu vôbec nelieči, pretože tvrdí že ALERGIA alebo ASTMA sa nedá liečiť..... pritom alergia je len neprimeraná reakcia nášho imunitného systému na alergén v prostredí.... ktorá sa dá riešiť jednoducho tým že organizmus na alergén privykáme....

... roky som trpela alergiou s nábehom na astmu.... roky som sa nemohla vonku v prírode hlboko nadýchnuť bez toho aby sa mi nestiahli priedušky, alebo aby som sa nemusela dopovať liekmi.... našťastie dnes mi už niečo také vôbec problém nerobí, prinjhoršom mi začnú slziť oči alebo začnem kýchať... ale konečne môžem vonku normálne dýchať a bez akýchkoľvek liekov... pomohol mi neustály kotakt BEZ LIEKOV s alergénmi, ktoré mi robili problémy... konkrétne tak, že jedného dňa som sa zaľúbila do koní, a zrazu som trávila celé dni v prostredí absolutne nevhodnom pre alergika... v stajni:) a bez liekov, ktoré osm už pár rokov nebrala, asi z nezodpovednosti a celkovému odporu ku braniu všetkého, čo do tela prirodzene nepatrí... najprv to nebola sranda, kýchala som a nehorázne zle sa mi dýchalo... prekonala som to svojou blbosťou a neschopnosťoou priznať slabosť, a tiež zo strachu že mi kone rodičia zakážu keď zistia že mi stajňa spôsobuje problémy... a tak som si veselo kydala hnoj, čistila koské zadky/z čoho sa uvoľnuje nenormálne množstvo prachu, špiny a lupín:)/ a jazdila /čo je neuveriteľa drina, ale to každý jazdec vie/... a to všetko so stiahnutými prieduškami.... postupne ale všetky príznaky ustupovali a dnes, po 2 rokoch, som konečne úplne slobodná... v tomto smere :)

tým nechcem povedať., že toto má niekto po mne opakovať... bolo to neuveriteľne HLÚPE a NEZODPOVEDNÉ/nikdy osm nemala pud sebazáchovy :)/ ... mohla som si vážne ublížiť... vlastne tento príspevok ma slúžiť len na zamyslenie, či naozaj treba veriť lekárom všetko, čo z úst vypustia....

... a len tak mimochodom, nie som jediná, ktorá sa takto zbavila alergie.... poznám veľa konierov-bývalých alergikov

... prosím, nenadávajte mi :)

maciocicka

Zapadna medicina astmu nelieci, len potlaca priznaky a to kortikosteroidmi, ktore dlhodobo skodia-najma peceni a oblickam, takze samotny stav este zhorsuju. Tradicna cinska medicina sa zameriava na pricinu ochorenia a bylinnymi odvarmi odporuje organy, ktore su oslabene a sposobuju prehnanu reakciu organizmu-pluc. precitajte si clanok - www.tcmclinic.sk

Lucinka1987

Mne pred dvoma týždnami diagostikovali astmu. Predpísali mi levocentrizin tabletky, codein, sprej ecobec a atrovent. Mám však pocit, že mi vôbec nezaberajú. Mávam pocit, že ma bolí srdce, neviem, čí,m to mlže byť sposobene.. :((

Peter53

Astma je dnes vyliečiteľná, je úplne strašné, ako ľudia zbytočne trpia. Nielen oregano, vitamín C, či koloidné striebro, ale predovšetkým prírodná látka tohoto tisícročia - karnosin. Napomáha procesu delenia buniek, teda poškodené bunky, napr. pľúcne, ktoré neprijímajú kyslík a spôsobujú astmu, sa dajú nahradiť novými, zdravými bunkami. Nie je to také jednoduché, je potrebná aj cielená detoxikácia pľúc a špeciálna výživa, ale funguje to. Vyhľadajte na webe Komhelp, tam je nádej. A nielen pre astmatikov.

werdza

Ahoj, tiež som astmatička, určite bež k lekárke, nech ti liečbu zmení. a mne ako prírodný liek pomáhajú kapsule z rias, viac o nich som písala tu: astma.zdravie.sk objednať sa dajú tu po zaregistrovaní: www.webstar.biz