Rosacea - kto poradí?

Príspevok v téme: Rosacea - kto poradí?
margit

Už 2O rokov sa trápim s rosaceou, bezvýsledne,v posledných rokoch sa mi však zhoršuje.Som úplne rozčarovaná z toho,že liečba pred 20 rokmi a dnes je tá istá.Zmrazovanie dusíkom,antibiotiká a rôzne mastičky,ktoré pomáhajú iba na určitý čas. Som ochotná vyskúšať všetko možné,len aby mi to pomohlo.Prosím,kto má s týmto ochorením skúsenosť,prosím pomôžte.

vierus30

Ahojte všetci, ja sa trápim s rosaceou asi 3 roky. Stále sa to zhoršovalo, potom som otehotnela a bolo to ešte horšie. Medzi tým som natrafila na českú kozmetiku Cosmetics Atok International, ktorú som neskôr začala používať. Po narodení dieťatka som začala s liečbou a môžem povedať, že zlepšenie bolo vidno už za 2 dni a dosť radikálne k lepšiemu, povedala by som tak o 80 %. Samozrejme treba si dávať pozor hlavne pred slnkom (šiltovka alebo make up) a tiež strava je dôležitá (vyhýbať sa hlavne koreneným, štiplavým jedlám, alkoholu). No a teraz prejdem k tým výrobkom (finančne nenáročné): čistiaci olej Santal - je to taká emulzia - s vodou zmiešam a masírujem chvíľu tvár (tento výrobok mi pomohol asi najviac - prestala ma tvár štípať, prestala s lúpať, veľmi sa upokojila, zmizlo začervenanie) a umyjem, potom čistiaca pleťová voda bez alkoholu - používam rozmarín, potom na červenkasté miesto alebo vyrážku si dávam 100 % olej levandule a na koniec krém - základný krém Dermal a do toho si dávam zopár kvapiek Tea tree olej - začínala som len s 2 kvapkami na malé množstvo krému - tak do dlane - teraz dávam viac, lebo vidím, že mi to robí dobre. Dúfam, že pomôžem.

RNG

Rosacea je casto z premnozenych a nakazenych koznych parazitov, demodex foliculorum. Tieto inac pre nas v mensom mnozstve dokonca uzitocne, ked sa premnozia a amju v svojom traviacom trakte pre nas skodlive mikroby vyvolavaju zapaly koze. Demodex sa da potlacit roznymi kremami, odporucam najma kokosovy olej s pridanym citricidalom, ktory ciastocne vydusi tieto parazity a tiez citricidal pomoze vytlct skodlive mikroby v ich traviacom trakte.
Predpoklada, ze aj vytazok z oresaka a paliny pravej, ako silne protiparaziticke by tu mohli pomoct, len neviem v akej koncentracii pridane do kremov.

hlavicka

Zdravím dámy a páni, ja mám tiež toto sprosté ochorenie, začervenanie komplet, v minulosti mi dala dermatologička nejaku borovu vodu... žiadna zmena, nič mi nepovedala čo mám a čo nemám, zhoršilo sa to, avšak kedže som nervozny z toho aký sú lekári čuraci, tak som sa dotoho sam zamotal, objednal si mydlo z bahna, bahno z mrtveho mora, aragnovy olej, zazvor, perlovy krem... no ked to zhrniem, strasne nieco pristup vsetkych, niektory namna kukaju jak na postihnuteho syfilisom :) lebo ja mam a oni nemaju cervene okolo nosa.. skor si myslim že za tymto ochorenim je vzduch ktorý dychame, voda ktorú pijeme a strasne " kvalitne " potraviny tohto kapitalistickeho sveta. Minule som siel do lekarne ze nech mi nato niečo daju, a viete co povedali? že tu mame masť z olivoveho oleja za 25€ :) kukam jak puk :) arganovy olej vam viem predať 100ml za 15€, musite mať vlastnu flasticku lebo ja mam 500ml balenie, teda ak chcete tak sa treba dohodnuť, viem to zohnať za super cenu, nevenujem sa tomu, len chcem pomoct. na internete je mnoho prípravkov na toto ochorenie, avšak... treba prisposobiť aj život tomu, ja si dam zazvor do jogurtu a prdnem to na ksicht :) Ano som muž ale chcem sa páčiť a nie hambiť.

jannine

Prosba o informácie je už dosť stará, ale možno Vaše problémy pretrvávajú.
Rosacea je ochorenie na celý život. Ale mne veľmi pomohlo ošetrovanie v Dermapointe v Žiline u MUDr. Petráňovej, neuveriteľne mi pomohli, navštevovala som ich 3 roky, každý rok tri ošetrenia v zimnom období a liečba bola dopĺňaná Doxyhexalom a zinkovou mastičkou Avéne.
Plne chápem, aké je to hrozné, nemôcť sa pozrieť do zrkadla, ak by to bolo len začervenanie, tak by sa to dalo ľahšie zniesť, ale ja som mala rosaceu na celej tvári s extra silnou červenou tvárou až po vlasy, uši až dolu na bradu, nesmierne bolestivé, krvácajúce. Určite si to nenechajte dôjsť až do tohto štádia, keby som bola vedela o možnej pomoci skôr, určite by som ju vyhľadala, ale moja kožná doktorka mi povedala, že to budem mať už len čoraz horšie a musím sa naučiť s touto "kozmetickou" záležitosťou žiť.
Nechcite tak žiť, riešte to všetci, ktorí máte rosaceu diagnostikovanú. Neviem ako ostatným, ale mne experimenty mojej kožnej lekárky nepomohli, len mi spôsobovali obrovskú fyzickú bolesť. Vrelo odporúčam Dermapoint, kde sú veľmi milí a chcú vám reálne pomôcť.
Dnes nemôžem tvrdiť, že rosaceu nemám, ale môžem sa namaľovať, medzi ľuďmi sa cítim dobre a nemám komplexy a obavy z toho, ako sa budú na mňa ľudia pozerať.
Držím palce všetkým.

margit

Neviem v akom štádiu máš rosaceu ty, ale ja mám tretie štádium.V zlom období mám T zónu červenú,posiatu drobnými vyrážkami,stav pripomínajúci akné. Teraz mi opäť nasadila kožná doxybene/tetracyklín/,asi na mesiac,plus na tvár si ráno večer dávam zarábanú mastičku z lekárne,ktorá obsahuje entizol.Tým pádom nesmiem ísť na slnko a vonku je tak krásne.

ornela

ahoj, ja mam tiez problem s rosaceou. a cudujem sa ze ti dali antibiotika, mne doktorka povedala ze na to nijake lieky neexistuju :D skor len mam pocit ze to nijakeho doktora netrapi a nema zaujem sa tym zaoberat.
ja mam take obdobia ze niekedy je to ok ale niekedy sa nemozem tvare ani len dotknut. mne celkom pomaha spevnovaci gel od annemarie borlind,ten je aj na popraskane cievky a zmiernuje zapal. niekedy si tvar na noc natriem kvapkami Citrovital. mozes mi napisat co vsetko si vyksusala ty? dakujem