Nenavidim sa

Príspevok v téme: Nenavidim sa
akne princezna

mam doost velku depku z mojej otrasnej tvari....chapete....vyrazka sem,vyrazka tam,kazdy den nejaka nova. je mi z toho uplne nanic,naozaj a neviem co mam robit.uz som precitala asi 5 clankov a knih o akne,roumyslala som nad kazdym pismenkom co tam bolo napisane....postupovala som podla planu...chvilu to aj vyzeralo ze tie moje pupaky miznu ale zase hned ako som uz mala konecne usmev na tvari ze konecne ich budem mat prec zase mi naskocil neaky rovno v strede cela...ako naschval...lebo bozechran aby si to nikto nevsimol!
v nasej triede je nas dokopy 14 z toho 6 bab aj so mnou a ani jedna z nich nema take problemy ako ja.velmi im zavidim,priznavam sa!
ale najvacsi moj problem nieje ani to ze mam vyrazky ale to,ze hned ako sa nejaka objavi,zacnem si ju rypat.jednoducho sa mi tam natiahnu k tvari ruky a uvedomim si,ze som spravila debilinu az vtedy,ked vydim svoj flakato-cerveno-otrasny ksicht v zrkadle.je to ako zacarovany kruh ktory sa neda zastavita prerusit-vyrazky robia problemy a problemy robia vyrazky.chodim aj ku kozmeticke ktoru mi plati mamina ale povedala ze uz nebude lebo len vyhadzuje peniaze do vetra ked si to aj tak tlacim. ja uz nevladzem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
p.s. : mam 13 rokov
-----------------------
Telefonické linky pomoci - www.zdravie.sk

krasavica

Ahoj, ja som tiez trpela na akne a velmi tazke, brala som roacutan, je to velmi silny liek, ale stalo to za to, ako chodis ku koznej, co by si mala, tak sa jej nan spytaj. Ale podla mna u teba je to predovsetkym v hormonoch, lebo si v puberte, brala si uz zinerit, ten je na mastnu plet velmi dobry. A hlavne nestracaj nadej, urcite to prejde, hlavne sa nespoliehaj na vlastne zazracne metody, o ktprych si citala v casopisoch, ale zajdi za odbornikom. Vela stastia

deedee

mne tiez chcela kozna asi v 14 nasadit kvoli tomu antikoncepciu, bez akychkolvek vysetreni. presla som k inej, ta mi dala eclaran a zineryt a po tyzdni to bolo vyrazne lepsie. odvety sa to len zlepsuje.

akne princezna

dakujem...skusila som tu inch..... mast ...ale nepomohlo mi to.ale teraz sa citim lepsie lebo nemam ich zrazu az tak vela,chvalabohu.ale asi to bude tym ze niesom zalubena.lebo vzdy ked sa zalubim tak mi vyskoci semafor rovno na celo. :D

akne princezna

dakujem vam vsetkym....to sirove mydlo,ta inchneviemco mast...vsetko to skusim...fakt!len tie atikoncepcne tabletky radsej nie lebo naozaj sa mi to nezda....ved mam len 13 a sexovat ...hojojooooj...to mam este par rokov casu.ale dakujem vam vsetkym a keby vas este nieco napadlo tak sa ozvite.

p.s.-a este si skusam davat kazdy vecer olivovy panensky olej tak aj to mi pomaha.a uz 3 dni si nerypem....pomaha to ale aj tak obcas vykukne nejaky novy pupak...njn..ja to skusim nejako si to nevsimat hadam to pomoze.

katika88

Antiku v ziadnom pripade neber sak to je uplne svinstvo pre take mlade dievca!!!Rozhodne skus ten pytiol je to hotovy zazrak a urcite ti to pomoze len treba byt trpezlivy aj ked je to tazke.

123456

zozen si pytiol... ichtamolovu mast (alebo ichtyolovu) alebo zinkovu... na vecer si to v tenkej vrstve daj na tvar... ja osobne odporucam pytiol/pityol z lekarne bez receptu za cca 50 sk.... alebo potom este dievcata chvalili dezinfekcnu indulonu (ruzovu), len ziadne hormony v takom skorom veku!!!

ak ti nepomoze ziadna z tychto masti, tak uz ti neostava nic ine, len ist za koznou...