domáci pôrod

lionesssssss

alls, to mi je nesmierne ľúto, že tvojho kamaráta priškrtila pupočná šnúra... nerozumiem síce pojmu "je trochu paralyzovaný", zrejme má nejaký zdravotný handicap... mrzí ma to...

ono, ani lekár nie je všemohúci... ale ak by tam nebol, možno by to skončilo ešte horšie... ak by ho matka rodila doma, možno by zomrel, alebo mal ďaleko horšie poškodenie...

totiž, v nemocnici sa dá aspon skúsiť tomu zabrániť... a urobiť sa všetko čo je možné... doma nie...

alls

nechpem, ako niekto lioness a spol mozenazyvat matky, ktore sa rozhodnu pre alternativu nezodpovedne matky. Pre niekoho to mozu byt zeny, co nechaju nadopovat svoje dieta kazdou vakcinou, alebo roznymi utisujucimi latkami pri porode. Mojho kamarata priskrtila pupocna snura v nemocnici a je trochu paralizovany a ani leka tomu nezabranil. Takze vzhladom nato, ze vieme ake je slovenske zdravotnictvo by ste mohli prestat urazat zeny, co sa pre neho nerozhodnu. A tuto najmudrejsie slovenky(lioness, ..) by mohli ist navstivit aj vyspelejsie narody-Svajciarov, Holandanov, u ktorych je porod doma bezny..

lilek

liones ma absolutnu pravdu....nechapem ako si niektori ludia daju poradit od fanatikov typu watermelon to uz je proste chory extrem...."doverovala som svojmu telu" ....tak to co je za kravinu julia ak zabijes vlastne dieta nahodou lebo tvoje telo ta zradi....a babica bude vediet o tom velke h....o tak potom sa ti bude velmi tazko hladat vinnik....

ja neviem co tu vlastne riesit rodit doma mozu akurat tak zeny v afrike a to jednoducho preto ze si nemozu dovolit doktora, doktor nie je HYENA... ako to uz su chore nazory toto

vevericka

ehm perla typu .."aby sa mu do tela nedostali chemikalie, oxytocin".. ma dostala..tusim sa ani nebudem vyjadrovat, lioness ako vzdy suhlasim;)

ladidee

nesuhlasim s porodom doma,je to nezodpovedne,dokonca som v porodnici stretla slecnu,ktora za 9 mes nebola ani raz u gynekologa...ale o tom som nechcela,je vsak pravda,ze na svk a hlavne v niektorych mestach je extremne vela cisarov aj bez priciny.tak napr.nove zamky.mlady tym lekarov,su po..z kazdej necakanej situacie a hned volia cisarsky,co je velka skoda,lebo dietatko je ukratene o kontakt s matkou,ani lektacia mlieka nie je aka by mala byt,viem,o com hovorim.ale porod doma nie je riesenie!ak niekto nesuhlasi s oxytocinom atd,mozes si spisat porodny plan,ktory musi porodnica respektovat a porusit ho moze len v pripade,ze sa ty alebo dieta ocitnete v ohrozeni.

Laurina22

Watermelon,ja som prebudena az az.Ale by ma zaujimalo,co beries,daj mi kontakt na dilera...

Len potom budete utekat za lekarom,ked budu komplikacie,uz Vam aj lekar bude dobry,ti garantujem,ze ak by nebol pod lekarskou prisahou tak ta mkopne akurat tak do zadku moja zlata za tvoju nezodpovednost.Nie voci Tebe,ale dietatu,ktore nemoze za to,ze jeho matka nerozmysla.

lionesssssss

watermelon, a čom asi tak máme točiť, keĎ pôrod nie je štrikovanie pulóvra a nie raz sa prihodili takéto komplikácie? ja nemám absolútne žiadny problém s pozitívnym myslením, ale myslieť "pozitívne" ako ty nazývaš toto choré zmýšľanie, vo veci pôrodu, kedy sú vbo vážnej hre dva životy mi príde fakt choré a odsúdenia hodné...

sa vyjadri k veci láskavo... čo by si robila ak by ti praskla maternica? alebo čo by robila tvoja úžasná PA? prevoz do nemocnice by si otiž nestihla...vykrvácala by si... a predstav si, taká situácia sa nijako nedá predvídať... a nemusí ísť ani o ťažký pôrod,... dieťa vytlačíš ani nevieš ako a zrazu, hups, dajako nám to tu silno krváca a smola... koniec...

takže ako?

watermelon

zasa raz tocis o komplikaciach...nechajme to tak idem sa radsej venovat dietatku, ono to viac potrebuje ako stracat s vami cas. pekny den prajem a prosim vas nezite v strachu, uvolnite sa a myslite pozitivne

lionesssssss

watermelon, a ty si kto? Boh? že chceš riskovať život dieťaťa, resp. si riskovala život dieťaťa, len pre vlastné pohodlie? ak by ti praskla maternica, kto by ti pomohol? ani svätená voda už nie... ak by si nebola v nemocnici...

watermelon

liones vobec by som si to nerozmyslela vies o tom to je, ja som vedela ze bude vsetko v poriadku ale to vy tu nepochopite. tak skoda reci.