Ako na mastné vlasy?

lujssa

urcite su super ako prva pomoc suche sampony co staci kusok vycesat ale na trvalo to riesenie nie je...mne pomohol sampon z notina ducray argeal ale aj zihlavovy vyluh s citronom

zuzi74

Berunka, ono to je pravda co pisala kadernickaaa. Vlasy nie je zdrave umyvat kazdy den ani samponmi na to urcenymi.
Tak ako pises, ze nie je prijemne chodit kazdy den s mastnymi vlasmi, tak to prave docielis tym, ze si ich nebudes casto umyvat. Dobre je si pridat do samponu kvapku dve oleja, aby si nim premastila pokozku. Najlepsie je pouzivat nepenive sampony, pripadne jemne detske.

Berunka_

kaderníckaaa, podľa mňa nie je veľmi príjemné chodiť po vonku s mastnou hlavou.. Síce sa hovorí že umývať si vlasy každý deň nie je zdravé, no to už dávno neni pravda. Stačí si len nájsť dobrý šampón určený na každodenné používanie. Ja si na noc pletiem klasický vrkoč a pomáha mi to, aspoň čiastočne. Šampóny na mastné vlasy mi vôbec nerobia dobre, väčšina obsahuje čajovníkový olej ktorý vám akurát tak vysuší pokožku a spravia sa vám lupiny.

Miška526

Ahojte. Odporúčam Vám, že keď si dáte na ruku šampón, nakvapkajte do neho pár kvapiek citrónu. Potom šampón pomaly v masírujte do hlavy.Masírujte ho čím najdlhšie, to spomaluje mastenie.Pokiaľ sa Vám veľmi mastia vlasy, umyte si so šampónom jedenkrát a potom ešte raz. Ešte malá rada na záver, vlasy si fénujte, aj keď je to trošku nezdravšie, ako voľné vysušenie. Vlasy vydržia dlhšie nemastné, ako pri prírodnom sušení.
- Odporúčam šampón : Loréal Elséve Fibralogy, (jediný, po ktorom sa mi mastia vlasy menej)
- Pokiaľ máte mastné vlasy, neodporúčam si dávať žiadne tužidlá, gély, balzámy, kúry, masky, atď.
- Snažte sa si počas dňa nechytať vlasy 100 krát a stále ich upravovať! Pri stálom chytaní sa Vám budú vlasy mastiť.

_____________________________________

Všetky tieto rady mám odskúšané. Veľmi mi pomáhajú. :) Už nebudete mať problém s rýchlim mastením.

_____________________________________

MIŠKA526

veronika 4

Tak vyskusam aj ja ten ocot a aj sampon je pravda ze ja pouzivam iba tie sampony co su vychytavky v reklamach ale skoro vsetky mi sposobuju lupiny jediny jeden ktory mi zaberie na lupiny je header cholders ci ako sa to pise po nom mi hnet zmiznu no vyskusam teda aj ten obycajny a skusim zotrvat dik za radu

jankaaaaaaaa

obycajny ocot :) a tu studenu vodu pouzij aspon az na zaver, lebo to je pravda ze ked umyjes vlasy studenou tak su nedobre umyte.. ja ked som pouzivala tie vsetky znackove sampony tak sa mi mastili vlasy rychlo, vecer uz boli mastne. aleked som zacala pouzivat ten alverde alebo ten obycajny zihlavovy tak mi vydrzali vlasy nemastne este aj na druhy den do obeda. ale jasne ze to nebude hned po prvom umyti s takym samponom.. ale som si povedala ze tie znackove sampony uz nebudem kupovat. je v nich plno chemikalii a silikonov ktore zatazuju vlasy

martinocka

Myslis janka s obycajnym octom co najdem v kuchyni alebo to musi byt niaky jablcny alebo...A skusala som aj tu studenu vodu samozrejme ze so samponom ale ta mastnota mi nejde potom dole po vysuseni som mala tie vlasy take ako keby stale mastne tak musim umyvat teplou ale si ich aspon preplachnem trochu studensou na zaver.Viete to mate ako mastny hrniec tiez ho tazko umyjete studenou vodou ale ten ocot vyskusam dakujem