Pocitanie menstruacneho cyklu

sulfinka

mam problem uz asi tyzden mam take krvave vytoky niekedy az take ako keby slabe krvacanie tak neviem cim to je poslednu menstruaciu som mala asi 10 septembra tak neviem ci je to normalne alebo mam nejaky problem

Kacurov

Dobry den ja man takyto problem ciklus som dostala 17.3 a potom som dostala 6.4 nebolo to ani 28 dni je to normalne vzhlahom na to ze mam len 13rokov prosim vyjadrite sa

jajkafr

Hanako
aj to slabé špinenie sa môže rátať za menštruáciu... niekedy sa môže špinenie vyskytovať v strede cyklu, ale to hovorí o ovulácii... ak to je tak ako vravíš ty, tak sa to už podľa mňa ráta za menštruáciu a cyklus si rátaj od kedy máš to špinenie

Hanako

Ano, tuto zakladnu vec chapem, menstruaciu uz mavam par rockov ;) Mne len ide o to, ze tych prvych asi 5 dni vobec nevyzera ako nejake krvacanie, proste slabe spinenie ktore zvladne intimka...A v inom fore (alebo stranke, uz neviem), som zas citala ze vraj u niekoho moze byt ako PMS aj taketo slabe spinenie - preto sa pytam. Ci ako menstruaciu nemam proste ratat len to klasicke krvacanie, s bolestami a vsetkym, heh :)

A normalne - mozno aj ano. Inak som zdrava, pred mesiacom som bola na preventivke, vsetko ok. Nebyva mi zle, nic ma neboli...Moja teta tiez mava velmi dlhu menstruaciu, mozno je to nejakym divnym sposobom "dedicne".

žažiká

normalny cyklus trva 28 dni. pocita sa od prveho dna krvacania. dostanes 1.4. a dalsi by mal prist 28.4. mas vsetko v poriadku? pretoze take dlhe kramy podla mna niesu v pohode. take normalne krvacanie je zvycajne do tyzdna.

lionesssssss

ja som ťa síce nepochopila, lebo si domotala viacej vecí naraz, ale pokúsim sa vysvetliť.

Menštruačný cyklus je počet dní od začiatku jednej menštruácie po začiatok druhej

Príklad: Menštruácia ti príde 1.4. - to je prvý deň cyklus. Nasledujúca menštruácia ti príde 24.4. Tvoj cyklus bol 23 dňový.

Prvý deň rátaj vždy od začiatku krvácania - akéhokoľvek - slabého/silného, to je jedno