Ako zacat s koncom?

Príspevok v téme: Ako zacat s koncom?
jaclyn

baby (ak mozem takto familiarne), ppp ma trapi uz 5 rokov a bulimia typu- kazdy den prejedacka a vracanie uz 3 roky. byvala som zdrava, plna energie, mala som zdrave zuby a za tych par rokov islo vsetko do p... normalne sa zacinam bat, ze ta mrcha ma onedlho dokonca zabije- a to mam len 20!
kedze fakt nechcem o par mesiacov skoncit v hrobe (ked uz nie kvoli sebe, aspon kvoli rodine a priatelom), chcela by som uz uplne totalne a naozaj uprimne s tym vsetkym skoncovat! lenze neviem ako na to :( jj, rozhodnutie, pevna vola.. ale co odborna pomoc napr? pripadne nejake lieky? ako sa take veci vybavuju? keby chcem chodit na terapiu, ta je len v BA a Pezinku, alebo aj napr v Nitre? a prosim vas, co mam jest abo ake lieky mi pomozu udrzat moje telo pohromade? mam strasne nizky tlak, neska sa mi zlomil zdravy zub atd atd...
prosim vas poradte mi, akokolvek... potrebujem vediet kde a ako mam zacat aby to uz konecne raz a navzdy skoncilo (ale happyendom, nie tym druhym endom..)

dakujem vopred :)

emily12

no ja som najprv isla za mojou obvodnoua ona mi dala odporucaci papierik pre psychiatricku.samozrejme chapem ta co sa tyka tych rodicov sama som na tom rovnako cos a tyka toho sklamania.neboj sa za to sa nic neplati za tie sedenia pokial mas statneho takze toho sa naozaj neboj za lieky sa plati ale ja napriklad som platila za antidepresiva fakt minimum par centov to bolo.zalezi ake ti da ale vascinu preplaca poistovna a tam vobec nejde o to ze si vyzeras chudo alebo ako skratka mas ppp a ono sa to casom odzrkadli.vies si predstavit co vsetko sa v tebe deje vo vnutri vdaka tomuto?to vsetko casom moze prist.tvoje telo zacne uplne upadat a najhorsie je to co sa deje v tvojej hlave ty hlavne mala by si dat hlavicku do poriadku:)))viem o com hovorim.cize vobec neries ci si na otm tak zle alebo nie keby is nebola ani nad tym nerozmyslas.takze pekne sup k doktorke a pak mi napis ako si dopadla som zvedava:)oka?

jaclyn

emily, dakujem velmi za rady :)
ale co sa tyka tej odbornej pomoci... nie som nejak extra chuda, taka normalna, nevyzeram chudo, ani zdevastovano- a toho sa bojim.. stale mam pocit ze nie som "dost chora" alebo dost chuda na to aby som isla za doktorom...
a dalsia vec... to staci ked pojdem na psychiatricke oddelenie a tam poziadam o sedenie, ci?? a za tie sedenia abo lieky sa aj potom plati? lebo stale studujem, prachov moc nemam, a rodicom to nechcem hovorit.. oni si myslia, ze som uz vpohode, nechcem isch zas raz skalamat...

emily12

samozrejme bez ku psychiatricke nemas sa coho bat.ona ti da hlavne lieky ktore ti pomozu prekonavat taketo situacie a budes to vsetko riesit viac s nadhladom.a hlavne by si mala zacat pravidelne jest.papaj pomaly min 20 minut dokym tvoj mozog da signal zaludku ze je plny.hned po jedle sa venuj nejakej cinosti aby si nanho nemyslela.ono jedlo je len vynahradzovanie si niecoho v zivote tak skus sa aj zamerat na to co nieje v poriadku v tebe.hlavne treba bojovata ist stym do toho ze to zvladnes a ze to naozaj chces.ja som si vdaka anorexii pokazila dost znacnu cast zivota amnorea cca pol roka padanie vlasov sucha koza ale hlavne psychicky co je asi najhorsia stranka ppp.hlavne sa zameraj na to ze chces byt zdrava lebo iba to je dolezite vtedy budes naozaj stastna sama vidis ze to bere kus teba.a neboj sa az tak priberania pretoze ked budes pomalicky pravidelne jest vaha prestane stupat.a ustali sa a budes moct normalne papat:)tak ti drzim moc palec:)))