Dedicne ochorenie

Príspevok v téme: Dedicne ochorenie
problem54323

Zdravim

Moj problem :

Mam frajerku chodim s nou asi rok (medzi casom sme sa rozisli a dali zase dokopy) pred nedavnom jej bola diagnostikovana trombofilia (dedicna forma) je to zvysena zrazanlivost krvy co znamena ovela vyssie riziko trombofilnych ochoreni ako je mrtvica tromboza ... tak isto to znamena komplikacie pri tehotenstve konkretne vyssie riziko potratu

a dalsie veci

lekar jej povedal ze nemoze dlho lezat kazda modrina ju moze stat zivot a podobne veci:(

moj problem spociva v tom ze nechcem aby to moje deti zdedili. aby sa museli bat kazdej modriny. A urcite chcem mat deti nie dnes ale za par rokov urcite

mam ju velmi rad mame sice iste problemy (kto nema...) dali by sa urcite vyriesit . Dedine ochorenie ale prekusnut neviem :(

trapim sa stym dlho a zvazil som asi vsetky moznosti
moja otazka znie ako by ste sa zachovali vy v takejto situacii?

problem2333

DDana
este ze ma mas tak precitaneho ...
hento sa stalo inak by to nekolovalo cez SITA a je to aj v zahranicnych spravach

povedal to lekar asi sa v tom vyznas lepsie neviem

inak je fajn ze ma po tych 4roch spravach tak precitaneho ze ma mozes odsudzovat

problem23

DDana
toto
Blood clots may form in the bruised area, but since the clotted blood is not in the actual circulatory system, the chances of a stroke or heart attack are very slim
je citat z tejto stranky www.wisegeek.com

nespajaju to priamo z trombofiliou ale je tam jasne napisane ze pri modrinach to moze vzniknut aj ked je tam len mala sanca dalsich nasledkou pri trombofili to je nebezpecnejsie tak ako to povedal lekar

a tu vobec nejde iba o modriny ...

RNG

Zvysena zrazanlivost krvi je bezna u stredoeuropanov, preto ju aj nazyvaju ako "syndrom zvysenej zrazanlivosti krvi" Da sa riesit velmi jednoducho branim enzymov, ktore maju podobne fibrinolyticke vlastnosti, ako ludsky enzym plazmin.
Su to nattokinaza, serrapaptaza, lubrokinaza a ciastocne aj ine proteolitycke enzymi.
Davka je od 2000 FU az po 3x4000 FU, podla toho, co to spravi so zrazanlivostou krvi, tj podla potreby.
Kedze sa jedna o potravinove doplnky, daju sa brat cely zivot bez akejkolvek hrozby skodlivych bocnych ucinkov.

DDana

Prepáč, ale správy v tv novinách neuznávam za dôveryhodný zdroj - pre mňa sú dôveryhodné bohužiaľ (v tomto prípade a iných, týkajúcich sa zdravia)iba odborné články v adekvátnych medicínskych zdrojoch a nie firma JPP. Ak by som mala byť zodpovedná podľa Tvojho prístupu, tak si jednoznačne zaplatím všetky testy (lebo aj tak, ak nemáš viditeľné príznaky nejakého geneticky podmieneného ochorenia) môžeš byť ich nosičom, aj keď sa vo vašej rodine nič podobné nevyskytlo :-) hold Božie cesty sú nevyspitateľné. Si slaboch, ak chceš vedieť niečo viac o tejto chorobe tak si to naštuduj na stránke ww.hematology.sk, pozri si diskusiu matiek na www.modrykonik.sk a nečítaj primitívne správy, nikto to neberie ako dôvod nemať deti, je to skôr dôvod, ako konečne donosiť a porodiť dieťa! V Tvojom prípade, však ten vzťah nemá perspektívu, pretože, ako som už spomínala si typ, ktorý zuteká aj pri chrípke. A v tomto prípade nemá zmysel pokračovať vo vzťahu. Byť Tvojomu partnerkou tak si o Tebe myslím svoje...

slaboch

si slaboch.Deti sa daju aj adoptovat ak by si ju miloval,tak to budes nejako inac riesit.A druha vec,ty si mozno zdravy ako buk a zajtra ta zrazi auto alebo dostanes z nicoho nic inkfart.No radcej sa s nou rozid,lebo ona si zasluzi nieco lepsie.

problem234

DDana
povedal jej to narovinu lekar poslal som ti clanok o tom cucfleku a ako som spominal cital som o tej babe co ju cucflek zabil neviem to teraz najst aby som nebol zodpovedny ? tak tento myslienkovy pochod nechapem...

Inner
mal to jej dedko ma to jej mama ma to ona
aka je pravdepodobnost neviem ale podla vsetkeho dost vysoka

Inner

predtym, nez by som robila katastroficke scenare, by som si overila percento dedicnosti choroby. A ked by som sa sla kvoli chorobe s niekym rozist, tak mu na rovinu poviem dovod. Klamat milovaneho cloveka je maximalne nefer.

DDana

Prosím Ťa prestaň splietať hlúposti o modrinách a nepanikár: Nájdi mi na nete aspoň jeden odborný článok kde sa to spomína :-) a potom Ti uznám, že to je tak závažná diagnóza nato, aby si nemal s osobou s touto diagnózou deti :-) Ty sa bojíš hlavne o seba, aby si nebol zodpovedný.

problem33

DDana
ako som uz pisal nerozisiel

ked to chces vediet este opacne tak ona by sa som nou asi rozisla lebo zdrave deti su jej najvacsia priorita

ano bojim sa o zdravie svojich deti

tpch
dakujem