Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Dedicne ochorenie

Príspevok v téme: Dedicne ochorenie
problem54323

Zdravim

Moj problem :

Mam frajerku chodim s nou asi rok (medzi casom sme sa rozisli a dali zase dokopy) pred nedavnom jej bola diagnostikovana trombofilia (dedicna forma) je to zvysena zrazanlivost krvy co znamena ovela vyssie riziko trombofilnych ochoreni ako je mrtvica tromboza ... tak isto to znamena komplikacie pri tehotenstve konkretne vyssie riziko potratu

a dalsie veci

lekar jej povedal ze nemoze dlho lezat kazda modrina ju moze stat zivot a podobne veci:(

moj problem spociva v tom ze nechcem aby to moje deti zdedili. aby sa museli bat kazdej modriny. A urcite chcem mat deti nie dnes ale za par rokov urcite

mam ju velmi rad mame sice iste problemy (kto nema...) dali by sa urcite vyriesit . Dedine ochorenie ale prekusnut neviem :(

trapim sa stym dlho a zvazil som asi vsetky moznosti
moja otazka znie ako by ste sa zachovali vy v takejto situacii?

Laurina22

Chces mat zdrave deti rozumiem,ale potom asi nebudes mat deti nikdy.

Rakovina je tiez dedicna a vyskytuje sa takmer v kazdej rodine, z toho vyplyva,ze ak maju rodicia tvojej partnerky rakovinu,je moznost,ze raz ju budu mat aj tvoje deti.

probkem45676

Nerozumiem preco sa niektory do mna obuvaju ako keby som ju podvadzal a bol ta najvacsia spina aka moze exitovat chcem zdrave deti chcem im dat co najvacsiu sancu na prezitie
ja nehladam 100 percentnu geneticku cistotu take nieco neexistuje ale nechcem aby mali trombofiliu

OLupka,gadget2
to mi je luto musi to byt tazke
gadget2
ja mam prioritu mat svoje zdrave deti tak isto ako moja partnerka ktora by mi podla mojho nazoru kopacky dala kebyze to je naopak to nie je otazka lasky ale o prioritach

llek
ja sa bojim o jej zdravie to ale neriesim na fore
ano nepotrebujem radu co mam robit ( aj ked mi ju kazdu dava neviem preco) skor mi islo o to ze ako sa na to pozera spolocnost co by robili ludia na mojom mieste
kohokolvek som sa na to nazivo pytal povedal bud rozchod alebo by ho to velmi trapilo
jediny clovek by povedal ze by mu to bolo jedno tomu by som ale dieta do ruky nedaval...

DDana je mi luto ze to ochorenie mas drzim palce aby ti nic nebolo neber to ale na lahku vahu

Laurina22
to nie je otazka lasky k nej proste chcem mat zdrave deti a ked mozem tak sa posnazim pre to nieco urobit
a ano radsej teraz ako neskor

llek

A este jedna vec, stale sa tu odvolavas, ze chces mat zdrave deti, len si tak trochu opomenul, ze dokazany trombofilny stav znamena momentalne hlavne riziko pre tvoju priatelku, takze ked si robis starosti, mala by to byt ona o koho by si sa mal bat, nie este nenarodene deti. Aj to svedci o tom, ze tento vztah asi nema buducnost. Ved skutocne problemy, co spolocny zivot prinasa, este ani nenastali a uz mas pochybnosti.

veronika1211

mne sa tiez zda ze uz to ma premyslene a hlada len ospravedlnenia.
rok nie je taka dlha doba a mozno by to nakoniec aj tak ani nevyslo.
su horsie ochorenia a postihnutia ktore sa daju podedit aj od predkov a ani o tom nemusis vediet a moze to prist rovnako z tvojej rodiny. isto by si nebol rad keby kvoli tomu niekto s tebou nechcel mat deti, alebo ta potom z toho obvinoval.
moja kamoska je zdrava a pri druhom tehotenstve jej zistili ze mala zvysenu zrazanlivost. cele tehotenstvo brala lieky a dietatko ma zdrave a tesia sa z neho a prezila to a zije normalny zivot aj doteraz.

DDana

llek, zbytočne sa namáhaš, moje komentáre včera boli itakmer identické s Tvojím, tento človek je jednoducho pre banalitu schopný ukončiť vzťah. Na druhej strane radšej teraz, ako potom, keď je slaboch, z neho nič dobré nevyjde. Je presvedčený, že je zdravý ako buk, čo nakoniec, ak by sme ho zobrali do parády a komplet urobili vyšetrenie, zistilo by sa, že to až taká 100% ná pravda nie je. Ale nech si verí chlapec, asi to potrebuje.

llek

Problem, zde sa, ze si si uz vselico prestudoval o trombofilnom stave. Vies s poruchami tohto typu je to tak, ze ich nositelia maju vyssie riziko vzniku trombozy, plucnej embolie a u zien je vyssie riziko spontanneho potratu, ale to je len vyssie riziko, to nie je istota, ze sa to aj stane. Takychto poruch a zvysenych rizik, ktore su podmienene geneticky je ale ovela viac a o vacsine vobec nevieme. Si si isty, ze vsetky tvoje geny su v poriadku?, ze ty neprenasas riziko pre vznik napriklad rakoviny hrubeho creva?- nevies. Co maju robit dcery zien, ktore mali v mladom veku zisteny karcinom prsnika a oni su nositelkami genu, ktory u nich zodpoveda za vyssie riziko vzniku karcinomu prsnika?- maju si tieto dcery na celo nalepit, ze pozor, mam tento gen a mam zvysene riziko vzniku karcinomu prsnika? nemaju sa tieto dievcata nikdy vydat? Maju len zvysene riziko, nie istotu, ze sa to ohcorenie u nich naozaj vyskytne.Viem, ze to znie absurdne, ale tak to je, nikto z nas nevie, co si v sebe nosi, ale keby sme to vsetcia vedeli, tak sa pomaly nikto z nas nevyda a neozeni. Nikto ti na tomto fore neporadi co mas urobit. Z toho co pises a ako odpovedas mam pocit, ze ty si sa uz tak trochu rozhodol a chces sa len uistit, ci si aj ini myslia t co ty. Mozem sa ale mylit.

gadget2

Keby som bola tvojou priateľkou, tak ťa opľujem, otočim čelom odomňa a kopnem do riti...

A jediné čo by mi bolo ľúto, by boli moje topánky, na ktorých by bolo tvoje ho*no

Sorry, ale nie si normálny a nie si hodný jej lásky.. Ja mám astmu, alergiu na 80% potravín, hyperaktivitu, šelest, arytmiu srdca a môj priateľ by ma nikdy za nič nevymenil... Aj on je z teba zhrozený

OLupka

Ja mám dedičnú genetickú chorobu, kvôli ktorej mi vlastné deti neodporúčajú mať. Riziko prenosu je veľké, ale možno kvôli tej chorobe ani otehotnieť nebudem môcť. Môj muž mi sám navrhol adopciu, ak by neostávala iná možnosť. Sám od seba, ja som to ešte nestrávila. Sú možnosti ako otehotnieť, dá sa vyšetriť embryo pred samotným "vložením" kde zistia či zdedilo chorobu ale či má nejakú inú... ale je to na dlho, stojí to veľa peňazí a to nehovorím o psychike.
Dala som svojmu mužovi na "výber", nech odíde skôr, ako bude neskoro. Ostal pri mne.

RNG

Modriny su vysledok prasknutych cievok pri udreti. Kto ich ma casto ma oslabene steny cievok, a potrebuje to adresovat antioxidantami vcitane vitaminov C a E, cistenim ciev a bioflavonoidmi.

Lebo dalsia prasknuta cievka moze byt v mozgu....