na co si dat pozor pred otehotnenim?

tish

myslim, ze prvy trimester je najkritickejsi, nastava uhniezdovanie oplodneneho vajicka v maternici a zacina sa delit. takze ak planujes otehotniet tak by som si ja na tvojom mieste davala v tomto obdobi pozor. ale ved sa stava, ze zena ani nevie ze je tehotna, berie lieky a zisti to neskor a narodi sa jej zdrave babatko.

lenka22

a este som pocula, neviem ci je to pravda ze ked vysadis hak a hned otehotnies tak to mozu byt dvojicky... skratka z hak sa rodi najviac dvojiciek :))) by ma zaujimalo ci je to pravda...

ivica

P.S. co sa tyka hak, pocas brania tabletiek zena nema riadny menzes, je to len krvacanie z hormonalneho spadu, kedze ovulacia neprebieha. Dietatu sa nestane nic, ked zena otehotnie hned po ukonceni brania tabletiek, ale kvoli vypoctu datumu porodu a podobne je lepsie, ked zopar cyklov prebehne. Mnohym zenam sa stava, ze trva mesiace, kym zacnu ovulat znovu a ich telo sa dostane do stavu spred brania antikoncepcie, teda je mensi zazrak, ked zena otehotnie zvoleja po vysadeni...

ivica

lauraa, co takto sa chranit, aby pocas prijimania akychkolvek liekov k oplodneniu nedoslo???? na pribalovom letaku je predsa ku kazdemu lieku napisane, ci ho mozu tehotne a dojciace matky...Nic strasne by sa udiat nemalo, ale riziko je vzdy...aj pri perfektnych podmiankach na splodenie, ale radsej eliminovat vsetky zle veci ako potom banovat.

lauraa

...no ja viem, ale kym sa k nej dostanem chcem vediet ako to asi je... takze ak pocas chripky, ked beriem antibiotika zaroven otehotniem, je teda "vhodne" rozmyslat nad potratom radsej - je tam velka sanca, ze by dieta nebolo zdrave?

lenka22

no k tym chorobam by som mala snad len tolko ze choroba v prvych tyzdnoch je velmi ohrozujuca plod... nie je dobre ked ma zena chripku lebo t omoze nejakym sposobom plod poskodit... Ked si nie si ista ci to ma vplyv alebo nie, najlepsie je opytat sa lekarky :)))

lauraa

prave dnes som niekde citala, ze to s vysadenim HAK pol roka ci rok pred zelanym tehotenstvom je fama, ze ta tom v podstate nezalezi, skusim to najst a poslat link

123456

kitti... bolo by vhodne najskor nechat organizmus troska precistit... ustalit cyklus.. hormmony...

a nielen zena by sa mala o seba postarat... polovica ide aj od tatka :)