Životný pocit, či skôr tvrdá realita...

Príspevok v téme: Životný pocit, či skôr tvrdá realita...
Nada02

Ani neviem, či vlastne očakávam radu, že čo ďalej... skôr sa chcem len vyrozprávať a zisťiť, či viacero mladých ľudí zmýšľa podobne.
Pred necelými dvoma rokmi som skončila VŠ. Po skončení školy som si začala hľadať prácu na TPP, čo však nebolo také jednoduché. Absolventov bolo veľa a celkovo nezamestnaných taktiež. Istý čas som pracovala na dohodu a neskôr sa mi podarilo zamestnať sa na dobu neurčitú. Nepracujem však v odvetví, v ktorom mám vyštudované vzdelanie, ale na pracovnom mieste, kde stačí iba SŠ vzdelanie. Na jednej strane som sa tešila, že sa mi vôbec podarilo zamestnať, keďže je doba taká aká je..., no na druhej strane cítim v práci akýsi stereotyp - nedostatočné podmienky pre ďalší kariérny rast, rozvoj osobnosti a naprdovanie. I finančné ohodnotenie sa mi zdá dosť nízke (cca 390 - 400€ mesačne v čistom). Uvedomujem si
však, že veľa ľudí by bolo rado, že má aspoň takú prácu a ako ja a stály mesačný príjem, z ktorého môže živiť rodinu. No na druhej strane sa mi to vidí dosť málo pre mladého človeka na to, aby si mohol plánovať budúcnosť, zabezpečiť bývanie, viacčlennú rodinu a pod. Samozrejme, hľadám si inú prácu, v ktorej by som napredovala avšak nedá sa ku nej prísť zo dňa na deň. Riešite i vy podobné situácie?

lost

netusim :) kazdeho bavi nieco ine

ale ak nie studovat, celkom dost slovensku chybaju remeselnici .. ale skor ti schopnejsi a zodpovednejsi :) niekde som cital na nete..

alebo netusim, ake povolanie nam chyba.. ale z principu by nemalo byt dost z kazdeho (este nerobotizujeme v takej urovni)

no napr farmarcenie :) celkom rad by som mal dodavatela kvalitneho masa a zeleniny, lenze pozname povahu slovakov, radsej cinsku kapustu z ciny ako zo slovenska.. lebo to je lacnejsie :D

emigracia? :D

smajliQa

moj svagor dostudoval religionistiku. nejake vykopavky ci co, neviem presne co za odbor,, no som velice zvedava, co bude robit...

ja by som s platom 390 euro nebola nikdy spokojna.,, nikdy!!!! bolo by to ak tak len docasne riesenie, keby som mala napriklad hypoteku a potrebovala by som ju platit.
ale ak by som nemala vydavky, ako ty, tak by som ani z postele nevstala kvoli tomu.
drzim palce!!

kapor

ja uz niekolko mesiacov pracujem na polovičny uvezok v tescu, popri skole,... tí co su tu na TPP, su stari od 20 do 25, zarabaju v cistom od 450 do 600 netto a na vysku nechcu ist ani za boha, su spokojny s touto monotonnou nudnou pracou, proste tvrdia ze vyska by im nijak nepomohla,... ja studujem na ftvs a mam pocit ze to budu len zbytocne zabite roky

ATIDE/ESMERA

Práveže aj ja som historička, a nič :D Takže kto tu študuje históriu, nech sa okamžite na to vyakšle a ide inam"!!!!!!! Kým je ešte čas, aby ste potom doma neplakávali ako ja

lost

Debilny logitech si sam klika, najdrahsia mys v kategorii a ono si to klika ako chce, sibnute :)

Kez uz historia, tak realna - ze sa clovek prenesie s celou telescnou schrankou niekam do puste a hlada a objavuje historiu :)

lost

Ano historia je fikcia a vymysel.

Prave ide v TV, ze 71 pred Kolombom objavili Ameriku Cinania :)

Hold, cista haluz ta historia :D

A toto mi nikto neveril, ked som spochhyboval fakty v ucebnici dejepisu, taki studenti su totiz lenivci a burani, lebo myslia sami za seba a neveria slepo tomu, co nejaky historik zapoti, lebo medved..

Ked uz

Meretseger

Dopočula som sa, že vraj historik je najzbytočnejšie povolanie v SR :D:D Tož to študujem suppa školu :D:D
Niežeby som to potom chcela uplatniť v praxi.