preco niektory ludia na tomto fore vedia len kritizovat?

Príspevok v téme: preco niektory ludia na tomto fore vedia len kritizovat?
strasne

Niezeby ma to nejak zvlast trapilo co si myslia ludia ktorych nepoznam ale nezda sa mi to pekne!!Vacsinou tu pisu zeny ktore sa chcu postazovat ,ktore sa trapia a nepotrebuju aby im este niekto nadaval ze su hlupane atd...Zena tu napisala ze sa vyspala so zenatym:poniektore jej hned zacali nadavat a sudili ju aj ked ju nepoznaju(jasne ani mne by sa nepacilo keby si zacala s mojim mazelom,v kutiku srdca ma to aj nahnevalo ale zato jej nebudem nadavat pisala si o radu nie aby ju niekto poucoval)Alebo sem pisu zeny ktorych manzelia tyraju ci uz psychicky alebo "financne":a nietore chuderky sa zmozu len nato ze im budu vypisovat ake su sproste a ze su handry atd.PRECO SA NESKUSITE NAJPRV VCITIT DO TOHO CLOVEKA A POTOM MU NIECO NAPISAT ALE VY HNED VYPUSTITE PRVE CO VAS NAPADNE.ALEBO SI ZAHRYZNITE DO RUK ABY STE NIC NENAPISALI LEBO TAKE RECI DOTYCNEMU VOBEC NEPOMOZU AKURAT BUDE ESTE VIAC NESTASTNY/A!!!!neznasam takych ludi co sa tvaria ze su majstry sveta ale keby boli namieste dotycnych zien tak by sa uz davno zosypali popripade by sem zalozili min.50 tem co maju robit.

soffa

lebo poniektore zeny si za to mozu sami.(nap.zoberu si tyrana,ktory sa uz pred svadbou spraval k nim ako k handre)a mysleli si ze po svatbe sa clovek zmeni..radsej napisat realitu ako falos.tej je na zemi az az.ja sa priznam som kriticka,ale ziadnej zene som nenapisala ze je chudera,alebo aby som sa tu nejak vyvysovala nad ostatnymi.ale neznasam to ak sa tu niekto stazuje a moze si za to sam,a ani si nechce dat poradit.takze preto

Inner

matyo, slusnost nerovna sa klamstvo...
a neviem, ci cloveku pomoze, ked na neho niekto zacne vulgarne nadavat... k comu by to pomohlo tebe?

majka_21

Ja, ked pisem nejaky prispevok na forum (kde viem, ze potrebujem pomoct napriklad), tak samozrejme ratam aj s tym, ze ma bude niekto kritizovat. Avsak aj neprijemna reakcia sa da napisat jemnejsim sposobom. Hovorim konkretne o situaciach, ak niekto prechadza tazkym a zlozitym obdobim (a je jedno, ci je to pubertak alebo dochodca), tak mu "naplutie do tvare" nepomoze a jeho psychicky stav to moze podla mna este zhorsit. Ako to tu napisala Slobodna, tak aj vec typu "pribrala si" (alebo hocijaka ina situacia) sa da povedat viacerymi sposobmi. A to by si podla mna niektori (nie vzdy slusni) prispievatelia na forach mohli uvedomit.

Inner

niekomu nic nehovori netiketa a pod ruskom anonymity si dovolia nadavat, ponizovat a sudit. Ine je kritizovat spravanie cloveka a ine mu davat nalepky ako hlupak, handra, pripadne nejake vulgarizmy, ktore sa tu neopovazim citovat.

Mne osobne je to proti srsti a vzdy je podla mna lepsie sa odputat od hodnotenia a radsej prispiet vlastnym pohladom. A ked uz, aj kritika sa da povedat slusne alebo vtipne.

Slobodna

so všetkými príspevkami podo mnou sa dá iba súhlasiť. Ešte dodám, že si treba hlavne uvedomiť, že ľudia na fóre, ani ja, nie sme žiadny odborníci, ani vyškolený pracovníci linky dôvery či psychológovia. Takéto fóra sú o tom, že ľudia vyjadrujú svoje vlastné skúsenosti, ktoré môžu následne iným pomôcť. Každý človek si z toho musí vybrať čo je pre neho vhodné a to, čo vhodné nie je, jednoducho odhodiť, ignorovať. Nie sú to fundované odborné rady a taký je aj prístup. Ešte raz opakujem, svet internetu je rovnaký ako reálny svet, netreba si ho skresľovať, okrem toho, mnoho ľudí napíše to, čo by možno do očí druhému nikdy nepovedali. Treba sa vyhýbať vulgarizmom ale ostatné musí byť jednoducho akceptovateľné a treba s tým vopred počítať. Ja osobne neznášam citlivé bábiky, ktoré potrebujú ofukovať, ľutovať a utešovať. Ak sa potrebujú iba vyrozprávať, existujú na to linky dôvery, kde majú zaručený citlivý prístup vyškolených pracovníkov. Ak niekto napíše na fórum, druhá strana si to jednoducho vysvetlí tak, že chce! radu, následne si sám vyberie to, čo uzná za vhodné. Prístup ľudí je rôzny, ja sama uprednostňujem tvrdú úprimnosť, pretože mne samej takýto prístup pomáha otvoriť oči a rozhýbať sa k zmene, preto tak jednám aj s inými, nie preto, že sa chcem vyvyšovať, alebo ma to teší či baví, ale preto, že chcem pomôcť, aj keď sa mnohým môj prístup nepáči a odsudzujú ho.

vsevedka

Noo, ono je kritika a kritika. Nie, nepomylila som sa, ked som jedno a to iste slovo napisala 2x. Tym jednym slovom myslim to, ze niekto, kto je na tom psychicky v pohode napise niekomu aky je blby, sam si za to moze, co sa tu vyplakava a pod., ak prida este vulgarizmus, sam si zrejme takymto pisanim zvysi svoje ego a na dotycnom "chudakovi" sa zasmeje.

Tym druhym slovom kritika som myslela skutocnu kritiku, ktora moze pomoct a nazyva sa odborne KONSTRUKTIVNA KRIKTIKA. Co v praxi znamena? Ano, pomenujem raznejsie problem, ci negativum, ale bez vysmievania a co je dolezite - sam navrhnem nejaky sposob ako to zmenit, ci zlepsit.