Trombóza pravej nohy - Postrombotický syndróm

Príspevok v téme: Trombóza pravej nohy - Postrombotický syndróm
PACIENT1983

V roku 2007 som prekonal hlbokú žilovú trombózu v PK od lýtka prakticky až do panvy. Táto sa mi časom rekanalizovala, ale len minimálne. Posledné vyšetrenia boli, že mám hlboké žily prakticky uzavreté až do panvy.
Budem brať už pravdepodobne doživotne antigoagulačnú liečbu warfarinom, beriem detralex, poctivo 365 dní v roku nosím kompresnú stehennú pančuchu. Ráno si osprchujem nohy aj studenou vodou. V práci sa snažím nohu polohovať a pohybovať s ňou nakoľko mám sedavé zamestnanie. Snažím sa v poslednej dobe aj pravidelne plávať.
Noha aj napriek tomu stále pobolieva, čo je hlavne psychicky veľmi vyčerpávajúce. Bolesti mávam aj v noci. Večer mávam nohu opuchnutú a boľavú. Hľadám niekoho s podobným osudom, ktorý by mi vedel poradiť ako zmierniť tieto ťažkosti, bolesti, zmierniť opuchy. Urobiť čokoľvek čo by mohlo zmierniť tento stav ? Vopred ďakujem za Váš príspevok.

RNG

Wobeznym neobsahuje prakticky ziadne silne zlozky s fibrinolytickymi ucinkami.
Ale brat ho je lepsie ako nic.
Zialbohu, nie o moc....

Na to aby sa ti rozbili zrazeniny a spravili krvne platnicky menej lepkavymi potrebujes urcite minimalne mnozstvo enzymatickej aktivity specificky fibrinolytickej, tj oznacenej jednotkami FU.
A za to, ze to tvoji lekari nepoznaju neznamena ze to statisice ludi inde na svete uz davnejsie nepouziva s uspechom, miesto chemikalii.

PACIENT1983

Dakujem vsetkym za prispevky a samozrejme privitam este dalsie... :-) Bobael potesil by ma kontakt na teba, mal by som este nejake otazky... neviem ako to tu presne funguje ak by som ti chcel napisat... Inac ja som si nasadil teraz aj Wobenzym 3*6 tbl. denne (vrak je to dobre na potromboticky syndrom-bolest, opuchy). Je to sice riadne drahe, ale co uz. Vcera som si meral INR (zainteresovany to poznaju) a mal som 4,3 co je dost, nakolko mam cielove rozmedzie m,edzi 2,5-3,0. Neviem ci to nahodou nie je ze som si dal aj ten wobenzym, lebo warfarin beriem stale rovnako.

RNG

Inac hovorim aj z vlastnych skusenosti,ako stredoeuropan povodom mam tak isto, ako mnoho inych "prihustu" krv, to co sa nazyva Stredoeuropsky syndrom prilisnej zrazanlivosti krvi , tak som nuteny brat nattokinazu, aby som mal spravnu zrazanlivost krvi. O trombolytickom ucinku som sa mohol presvecit aj na vlastnej kozi, ked som mal blokadu v clenku, ktoru som si odstranil promptne vyssou davkou nattokinazy za den(3x4000 FU)
Odvtedy ked citim kedykolvek nejaku bolest alebo tlak v hrudi, pre istotu si zoberiem nattokinazu. Mozno na 99% je to len falosny poplach(pretiahnuty sval, reumaticke bolesti...) ale na to 1 % blokady sa to oplati zobrat a neriskovat.

Inac beriem aj ine enzymi, na travenie, ktore mam ako starsi clovek oslabene a mnohe ich proteolyticke zlozky maju ciastocne aj fibrinolyticke ucinky, ak sa dostanu do krvi a nespotrebuju na potrave.Takze ja osobne nepotrebujem brat nattokinazu kazdodenne.Ale mam ju vzdy zo sebou v krabicke na doplnky, spolu s enzymami a zdrojom kyselin, co musim brat s kazdym vacsim jedlom, aby som ho vedel spravne stravit a nezacal sa typicky starecky scvrkavat.

RNG

V prirode je plno enzymov z trombolytickymi vlastnostami. Mnohe z nich sa daju brat aj ustne, ako uplne bezpecne potravinove doplnky.
Rozbijaju fibriny, tromby a zaroven ciastocne zrieduju krv, lebo odburaju cast lepkavych bielkovin z krvnych platniciek, cim sa znizi viskozita krvi a zlepsi prudenie.
Na trhu je napr nattokinaza()davka 3x2000FU), serrapeptaza, lubrokinaza a podobne.Nattokinaza dokonca aj zvysuje vyrobu telesneho enzymu proti zrazeninam, plazminu.
Rybacie oleje tiez zrieduju krv, ale nerozbijaju krvne zrazeniny.

Bobael

StanleyH....polikosanol nie je urceny na riedenie krvi!!!!! o tom je cela diskusia ...ako nahradit warfarin?!citujem:

policosanol-potravinový doplnok určený na zníženie LDL cholesterolu ("zlého" cholesterolu) a zvýšenie HDL cholesterolu ....
Tablety WARFARIN sú perorálne antikoagulanciá a používajú sa na prevenciu pred trombózou (krvné zrazeniny) alebo na liečbu trombózy a tromboembolických komplikácií. Tablety WARFARIN ORION zabraňujú tvorbe krvných zrazenín......

StanleyH

Bobael, asi si si nevsimla ze som napisal dalsi ucinok policosanolu, nech sa paci vykladaj si nohy do konca zivota. Neisem o lieku ale o latke. Preto to treba konzultovat s doktorom. v potravinovom doplnku kde je aj policosanol je kopec inych veci na posilnenie cievoveho systemu, cize to funguje komplexne

miska1917

Ahoj ja som mala trombozu LK,zistili ju ked som bola na zaciatku 8mesiaca tehotenstva,no som lezala v nemocnici a tam zrazeninu rozpustili.Bola druhy krat tehotna mala som brat lieky aj si pichat ale nikoho nezaujimalo ze som pri prvom mala takze nikam ma neposlali ale nastastie nic sa nestalo.Teraz je to asi tak ze 5r som nebola na cievnom vysetreni,lavy clenok mam opuchnuty,vecer my este viac opucha nemozem dlho stat sediet,aj v noci ma to boli ale kazdy z lekarov hovori ze nie je potrebne tam ist.Takze ostava to takto ako to je.neporadila som ale som sa vyrozpravala z toho.

Bobael

zrzava......mala by si si nastudovat co to ako ty pises o trombozach a plucnej embolii ,aby si vedela ze nikto s tak vaznou chorobou nebude riskovat svoj zivot a nenahradi liek za potravinovy doplnok....mozno nahradit, iba ak tak v ramci prevencie !

Bobael

zrzava......mala by si si nastudovat co to ako ty pises o trombozach a plucnej embolii ,aby si vedela ze nikto s tak vaznou chorobou nebude riskovat svoj zivot a nenahradi liek za potravinovy doplnok....mozno nahradit, iba ak tak v ramci prevencie !

zrzavá

tak teraz si o tych prirodnych liekoch uz pocula a je na case si o nich nastudovat co-to, lebo mnooo...plucne embolie....hm...nesranda!zrzavá