Zvysena sedimentacia

llek

Neviem co presne myslis tym pojmom stres. Mam pocit, ze dnes sa ako stres oznacuje takmer vsetko v nasom kazdodennom zivote. Clovek ma mechanizmy ako zvladat beznu zataz a poinnosti, ale to je vedlajsie. Po prekonani virusovej infekcie, a chripka patri k tym vaznejsim, trva min 2-3 mesiace nez sa oraganizmus tak nejak skutocne pozviecha. Po virusovych infekciach dychvich ciest velmi casto prichadzaju s odstupom 2-3 tzydnov bakterialne infekcie, co len potvrdzuje co som napisala. To su tie typicke situacie, ze po poriadnej chripke sa to cele vlecie a nie a nie sa dat do poriadku, unava, bolesti noh, svalov a pod.Vacsina z nas nema velmi cas davat sa tyzdne do poriadku. Napriek tomu, su to akesi obranne mechanizmy, ako nam telo dava "najavo", ze mame spomalit. Trochu treba mysliet na zadne kolieska a predsa len spomalit. Vacsina z nas je velmi vytazena v praci, mame pocit, ze vsetko musime, vzdy si ale povedz, ze ked niekto tak skutocne ochorie, veci idu aj bez neho dalej. Chcem len povedat, ze to "obmedzenie a regulacia stresu" je len v tvojich rukach, nikto iny to neurobi za teba a dokonca ti nikto ani neporadi ako to spravit.

Laurina22

Lllek ano,viem,dakujem za dovysvetlenie:-)

Ja uz neviem,za mesiac som bola dva krat chora,chytila som chripku.V pondelok budem mat vysledky krvnych testov,snad budu ok.

Lekar mi hovori ze je vsetko ok,stazovala som sa mu na bolest svalov a take nejake pichanie a svrbenie celeho tela.Ale nepovedal nic,len ze mam chripku...

A ak,tak to je psychosomaticky povod.Nic viac.

Je pravda,ze mam momentalne neskutocne vela stresu,ale ze by to bolo tym?

llek

Ked v tele prebieha zapal, infekcia, aktivuje sa imunitny system a tvoria sa rozne bielkoviny tzv zapalove reaktanty, preto sa zvysuje sedimentacia. bezne 2-3 tyzdne po prekonani infekcie a douzivani ATB este pretrvavaju zvysene hodnoty FW, lebo ked ustupia teploty a priznaky infekcie, neznamena to, ze vsetko uz je tak ako pred infekciou, telo este reparuje skody napr na sliyniciach, co infekcia napachala.Virusove infekcie poskodia sliznice ovela viac, preto aj trva dlhsie nez sa vsetko zahoji a da do poriadku

jaanna

nemaj obavy,ked sa preliecis,tak si daj skontrolovat sedimentaciu..a ak by bola zase zvysena...bolo by treba odbery reumat. testy....

jaanna

ja mam chronicky problem s dutinami a teraz ma casto skrabalo v hrdle...a najviac ppri prehltani...Preto tie vytery...a potvrdilo sa to.ze mam nalez...