Stale chora!

Príspevok v téme: Stale chora!
Kassandra

Zdravim Vas vsetkych.Ma tu niekto podobny problem ako ja?Som uz celu zimu neustale chora.Bolia ma svaly,mam nadchu,kasel,som unavena a vycerpana.

Pred tromi tyzdnami som prekonala chripku,ale lekar mi nedal ATB.Dnes som mala opat teplotu,bolest svalov a klbov,nadcha,unava,bolest oci,kasel.

Co to moze byt?

Kassandra

MataBB nezasmiala by som.Chcem len radu.Pracujem a nemozem byt stale PN,o 16,00 na mna pride taka unava,ze nie som schopna robit nic.

Bolia ma svaly,klby,kosti,vsetko!

Na toto musi byt nejaky liek...

Vies,ono sa povie,zdrava zivotosprava atd atd ale ja nie som schopna sa ani pohnut...zacne ma boliet prava ruka tak,ze neviem ani stlacit klucku,vybehne mi teplota,cela sa zahlienim.Cez vikendy sedim a lezim doma,chodim skoro spat,vela pijem,beriem vitaminy a je to tu opat...

Denča

MataBB - dakujem , precitala som si, ale na podstatu som neprisla. Mne lekar tie ATB predpisal po tyzdnovej samoliecbe, tak som nemala dovod nebrat ich. Je mi jasne, ze uzivanie ATB nie je dobre, ale ako sa inak vyliecit? Uz ma to naozaj unavuje neustale chodit s vreckovkou v ruke a mat upchaty nos. Nie je potrebne nejake komplexne vysetrenie - uz sa zacinam bat.

mataBB

kassandra toto su presne symptomy chripky...nie zapalu, daj si poradit..a ta sa da len poriadne vylezat..na chripku nie su lieky..na to staci paralen na zrazanie teploty (nad 38,5) a nejaky vitamin C a lezat..

ale ked si nedas poradit tak co uz...ale mozem ti garantovat ze antibiotikami to to neprejde..keby vies nieco malo o tomto vsetkom, tak by si to pochopila a este by si sa aj zasmiala nad tym co tu pises

Kassandra

Baby,lenze ja ocividne nejaky zapal v tele mam.Takto sa fungovat neda.Z nicoho nic pride na mna stav unavy,akoby som zabehla maraton.Teplota 38,7,bolest svalov,kosti aj na dotyk!

Neviem v takomto stave pracovat,opat budem PN,uz rozmyslam a mam strach,co mi je.

Su to symptomy chripky ale ze by sa opat vratila.Lezala som tyzden,nemozem si dovolit lezat viac bez liekov a vrati sa opat o dva tyzdne...

mataBB

denca precitaj si co som napisala a mozno zistis kde je problem

taketo veci sa musia len vylezat...ja nechapem co je toto za hlupy slovensky narod, nic neviete o liekoch ani o chorobach a potom sa stazujete ze va to nepomohlo...ano, nepomohlo, lebo antibiotika su na bakterialne infekcie, nie na virusy, co chripka a podobne stavy jedniznacne su...proste si akurat tak zatazujete organizmus a zvysuje sa vasa rezistencia voci antibiotikam..ked ich raz budete opravnene potrebovat, tak vam vdaka takemuto napchavaniu sa (zbytocnemu) ani nezaberu

Denča

...tak som na tom ako ty...už to nechápem. už mesiac som chora. Skusala som to najprv sama-vitamin C, zinok,theraflu,sanorin..naparovanie...nepomohlo , tak som zasla za lekarom-predpisal ATB a tyzden po dobrati som znova chora -nadcha, hrdlo... Uz nevie, co robit a dalsie ATB nechcem brat. Neporadi niekto ako sa z toho dostat?

mataBB

neviem ci to tu mam napisat este milionkrat, ale na chripku a na virozy sa nedavaju antibiotika!!! antibiotika sa davaju na bacily na infekcie, cize na zapaly...len debilny lekar moze dat na chripku atb

praveze nemen lekara, bud rada ze mas takeho akeho mas, nie ako niektori, len sa na teba pozru a uz predpisuju atb

ocividne mas nejaky chripkovy stav alebo inu virozu, taketo veci sa musia len vylezat