Posilovanie a cvičenie

Príspevok v téme: Posilovanie a cvičenie
Lucss

Ahojte. Mám 20 rokov, 160 cm a 64 kg. Asi pred dvoma týždňami som začala cvičiť (také, že beh, brušáky a cviky na boky) a posilovať. Chcela by som sa opýtať aký je rozdiel medzi cvičením a posilovaním?? Nechcem mať nejaké veľke tvrdé svaly, len chcem spevniť telo, pretože mám v tele veľa tuku a sedavé zamestananie. Mám prestať posilovať a ostať len pri cvičení alebo?

žažiká

caute chcem sa vas opytat som zaciatocnik v cviceni konecne ma osvietilo no to nieje podstatne . Pri mojej vyske 168 mam 95kg,mam 25 rokov. Zacala som cvicit na rotopede. chcem sa opytat na tep srdca pri cviceni pisu vsade ze 220-vek mne to vyjde 195 ale moje srdce tolko nechce pustit aj ked slapem ako blazen mam len 160 plus minus. Mozno je to aj tym ze ta zataz na rotopede sa moc neda nastavit a dost lahko sa mi pedaluje aj ked tocim o zivot vyse pol hodiny tak cca 40 minut na lacno rano a podvecer si este davam tiez kolko vladzem. Chcem sa teda opytat ci budem chudnut aj tak ked mi ten tep vysie nejde alebo ci sa potrebujem na to vytrenovat...

cinni

@ina.ingrid, neboj sa, ja som prebudena az az... a predstav si, ze som zacinala s trenerom aj s odbornikom na vyzivu... A PREDSTAV SI, ze mam krasne vyrysovane telo prave vdaka malym vaham a viacerym opakovaniam... skor mi je smiesno, ked pride zena, natrepe si zavaziska na stroji a funi ako nevladze... ak chce zena naberat objem-prosim, nech... rambozeny sa niekomu pacia.. ja vsak naberat objem NECHCEM ako ano vacsina zien, takze JA CVICIM SPRAVNE.. a teraz sa smej

Lucss

Juuj aj tak vám ďakujem za rady. Zatiaľ si pocvičím takto pekne doma a potom uvidím. Ešte som len začala tak uvidím čo ma nadchne do budúcna. :-) Budem to striedať a uvidí sa :-D

ina.ingrid

cinni

je kravina robit milion opakovani s musimi vahami, zena tiez moze cvicit uplne rovnako ako chlap, a sice 3-4 serie po 8- 12 opakovani s maximalnou vahou a neublizi jej to...ale vobec
zena , ktora nechce vyzerat ako chlap....LOL xD xD xD sorry za ten smiech...uz vidim, ako kazda zena zacina v posilke s minimom tukovej hmoty na tele a po nejakych naznakoch cvicenia /najma na "vsemohucich" strojoch a bez trenera/,sucasne sa par mesiacov neprehresi voci striktnej zivotosprave a pojde do objemu ako keby zrala krmne zmesky....:)))
niekedy mam fakt drzat v ruke tabulku s napisom PREBUDTE SA !!! XD a nieco si napr skuste najprv nastudovat...

cinni

ja som cvicila podla toho CD, ale po case mi to uz vobec nestacilo..taka "slabota" tak som zacala s fitkom.. zaklad pre zenu (co nechce vyzerat ako chlap) male vahy, 3-4 serii po 15-20 opakovani a vela aerobnych cvikov.. a trocha aj stravu upravit.. ja som velmi spokojna, uz po par mesiacoch vidno rozdiely :)

majkaaa

Chodím do posilky už dobrých pár rokov. Mám 160 výšku,62-64 kíl,ale som dá sa povedať štíhlejšej postavy,aj keď to podľa týchto údajov nevyzerá. Nedám na fitko dopustiť,je mylné sa domnievať,že návštevou fitka sa stane z človeka taký ten typický svalovec. Na to treba inak makať. Tam výborne spevníš telo, a aj vyformuješ. A ako tu už bolo povedané,naberieš svalovú hmotu,tá je žráč energie,takže aj schudneš,ale naozaj sa nemusíš báť ,že ruky a nohy budeš mať samé svalové hrče.

AdamKrt

Cvicenie, ci posilovanie - to je semantika. I ked maly rozdiel tu je. Posilovanie sa skor chape silove cvicenie s rastom svalovej hmoty. To co Ty chces, je vytrvalostne cvicenie, aby si mala dobru kondicku. Prikladom posilovania je kulturista, prikladom vytrvalostneho cvicenia moze byt napr. sprinter na 100m, alebo maratonec.

Lucss

Však sa snažím si to ujasniť :-D preto som aj tu napísala :-D pretože naozaj potrebujem spevniť telo, podľa mňa teda. Zase gorila niesom :-) len sa chcem cítiť lepšie a cvičenia ma začalo baviť :-)

doubledog

len si to ujasni, aby si vedela, co je tvojim cielom
ty chces spevnit telo, cize chces mat tvrdsie svaly a menej tuku :)