Zobrat ci nezobrat? Dilema

Príspevok v téme: Zobrat ci nezobrat? Dilema
zdravo

Zdravim,

neviem sa rozhodnut ci zobrat antikoncepciu (tabletky) alebo nie. Ide totiz o to ze som este nikdy predtym antikoncepciu nebrala (mam 21) a zajtra budem mat prvy den menstruacie. Pribalovy letak tvrdi ze ak je to prvy krat co beriem antikoncepciu, mam pockat na prvy den svojho cyklu...Dovod preco chcem antikoncepciu zobrat nieje pretoze mam pravidelny pohlavny styk ale akne. Ano , viem ze antikoncepcia akne nevylieci. Viem ze je problem ''vnutri''..Stravujem sa co najzdravsie (ziadne pecene, maso, zvieracie vnutornosti mlieko ci sladkosti). Liecila som sa tradicnou cinskou medicinou ktora je sice velmi efektivna, ale akne sa mi do urcitej miery vzdy vratilo naspat. Myslim si ze u mna je to najviac problem hormonalnej nestalosti, menzes som mala nestaly cely zivot, raz 40 dni, potom 20 potom zas mesiac nic atd....Ja viem ze ak sa chcem zbavit akne treba precistit telo atd, lenze moj zivotny styl (VS plus praca) je tak stresujuci a nepravidelny ze moje telo zrejme trocha trpi a odraza sa to na mojej pleti...preto som rozmyslala zeby som na rok nasadila antikoncepciu-zbavila sa docasne problemu akne a potom neskor ked sa moj zivot troska ukludni by som pokracovala s detoxifikaciou a zdravym zivotnym stylom...ja neviem, mam tu tabletku rano zobrat ci nie????? NEVIEM , kto ma skusenosti?????? Jedna sa o Yasmin

Dakujem

Laura22

Nie tak celkom.Ak su vyrazky u teba sposobene len hormonmi,tak ano.Tebe sa plet krasne vycisti ale akonahle prestanes tabletky brat,casom sa ti vyrazky vratia.

Pokial to nie je hormonalny problem,tak po vysadeni by sa vratit nemali.

Ja osobne kym som mala problemi "len" s vyrazkami som nad antikoncepciou neuvazovala.Mne ju bolo potrebne nasadit z ineho dovodu.

Ty si povedala lekarovi z akeho dovodu tabletky chces?

Laura22

Kym som ju zacala brat,bola som takisto vyhadzana.Potom som zacala brat antikoncepciu a bolo vsetko ok.Potom som ju vysadila.Vyrazky sa vratili,ale zblbol mi cyklus.Nasadili sme antikoncepciu a je vsetko ok.Stale beriem ten isty typ.

zdravo

Laura dakiujem za prispevok, ale nerozumiem, brala si antikoncepciu, potom vysadila a teraz beries zas inu? Cize co odporucas?

Laura22

Ahoj,ja som mala podobny problem.Brala som antikoncepciu dva roky a potom som ju vysadila.Asi po pol roku som sa nesmierne vyhadzala.Mala som drobne vyrazky po celej tvari.Skusala som vselico,precistovanie organizmu,mala som lieky masticky od dermatologicky ale nic nezaberalo.Po roku mi vsak zacal preskakovat cyklus,ja som mala menzes aj dva krat do mesiaca.

Gynekolog mi nasadil hormony,ale bolo mi z nich velmi zle,na odpadnutie,tak sme sa dohodli na antikoncepcii,cyklus sa upravil a po 2 mesiacoch zmizli aj vyrazky.Mam krasnu cistu plet,nevyhadzem sa ani pred menzesom.

zdravo

Zdravim,

dakujem za prispevok, ano skusala som uz vsetko mozne, dokonca aj Roacutanne-ktory by som uz v zivote nebrala, akne stale pretrvava a hyzdi mi tvar

cajik

antikoncepcia ti plet nevylieci, keby si ju vysadila tak sa ti to vrati. okrem toho ma tolko neziaducich ucinkov, ze az. to ale isto vies aj sama. skusala si koznu ? mne pomohlo na plet doxybene a uz nikdy sa mi vyrazky nevratili