Zobrat ci nezobrat? Dilema

Príspevok v téme: Zobrat ci nezobrat? Dilema
zdravo

Zdravim,

neviem sa rozhodnut ci zobrat antikoncepciu (tabletky) alebo nie. Ide totiz o to ze som este nikdy predtym antikoncepciu nebrala (mam 21) a zajtra budem mat prvy den menstruacie. Pribalovy letak tvrdi ze ak je to prvy krat co beriem antikoncepciu, mam pockat na prvy den svojho cyklu...Dovod preco chcem antikoncepciu zobrat nieje pretoze mam pravidelny pohlavny styk ale akne. Ano , viem ze antikoncepcia akne nevylieci. Viem ze je problem ''vnutri''..Stravujem sa co najzdravsie (ziadne pecene, maso, zvieracie vnutornosti mlieko ci sladkosti). Liecila som sa tradicnou cinskou medicinou ktora je sice velmi efektivna, ale akne sa mi do urcitej miery vzdy vratilo naspat. Myslim si ze u mna je to najviac problem hormonalnej nestalosti, menzes som mala nestaly cely zivot, raz 40 dni, potom 20 potom zas mesiac nic atd....Ja viem ze ak sa chcem zbavit akne treba precistit telo atd, lenze moj zivotny styl (VS plus praca) je tak stresujuci a nepravidelny ze moje telo zrejme trocha trpi a odraza sa to na mojej pleti...preto som rozmyslala zeby som na rok nasadila antikoncepciu-zbavila sa docasne problemu akne a potom neskor ked sa moj zivot troska ukludni by som pokracovala s detoxifikaciou a zdravym zivotnym stylom...ja neviem, mam tu tabletku rano zobrat ci nie????? NEVIEM , kto ma skusenosti?????? Jedna sa o Yasmin

Dakujem

Laura22

Ja nepotrebujem,aby mi niekto veril,som si ista,ze to tak je,a ti "nejaki" lekari mi to len potrvdili.

Maj pekny vecer Janka:-)

jankaaaaaaa

yadine nema rovnake ucinky na plet ako diane 35 :) ak ta doteraz nepresvedcili moje dokazy a ty tu ako "dokaz" pises ze ti to potvrdili nejaki lekari, takto ti nikto nemusi verit. ja som sem poskytla dokazy biele na ciernom od lekarov, ktori sa hak rozumeju , ze najlepsi ucinok ma diane 35 a ine hak s rovnakym obsahom hormonov (minerva,chloe). ked ta ani toto nepresvedcilo, tak si precitaj zajtra tuto temu, bude tu OKOPIROVANA odpoved od gynekologa-icky, z antikoncepcia.com

jankaaaaaaa

laura22: a pisal tu niekto opak??
presne rpeto ze ma vysoku zataz na organizmus sa diane 35 ako liecba predpisuje na cca 12mesiacov, alebo sa odporuca brat este 2-3cykly po odzneni priznakov, pre ktore bola nasadena a nasledne je potrebne ju zmenit na setrnejsiu hak, napr. jeanine alebo yadine, ktore s amozu uzivat dlhodobo... ale to som tu uz pisala poobede..

bibina2

Ja som mala tiež problémy s akné. Tiež som už skúsila všeličo a nakoniec mi pomohlo priateľovo semeno. Možno to znie divne ale po každom sexe som si ním ponatierala pleť a keď zaschlo umyla som si tvár vlažnou vodou. Mala som pleť ako bábätko. Za vyskúšanie nič nedáš :)

Laura22

To,ze je stara,znamena,ze syntetizacia hormonov je v tabletach uplne ina.Ma iny vplyv na organizmus,zatazuje pecen viac ako nizkohormonalna Yadine.

To som tym chcela povedat.

jankaaaaaaa

luara22: a co si tym chcela povedat??? to ze je stara atd. vobec nema nic spolocne s tym ze MA lepsi efekt na plet ako yadine

jankaaaaaaa

v pribalovom letaku yadine sa ani len nespomina ze ma priaznivy vplyv na akne, preto je to len sprievodny jav tejto antikoncepcie. kdezto diane sa predpisuje ako liecba, ak ide len o samotny ucinok zabranenia otehotneniu v takomto pripade sa diane urcite nepredpisuje
a este raz davam do pozornosti www.antikoncepcia.com - FAQ - 8. otazka