Pouzivanie tamponov

Príspevok v téme: Pouzivanie tamponov
tyra

Ahojte mam skoro 13 rokov a menstruaciu mam uz 2 roky.Chcela by som vediet ci by som uz mohla pouzivat tampony a ci to nie je pre mna skodlive vzhladom na moj vek.Lebo niekde mi povedia ze je to pre mna nevhodne pokial som nemala pohlavny styk a niekde ze ich kludne mozem pouzivat.Tak teraz neviem ci mozem alebo nie!Budem velmi rada ak mi poradite!Dakujem

nana

Moja Tyra, ja mám 17 a krámi mám už 5 rokov, a zo začiatku (14 r.) som si taky skúšala tampon, a išlo to trošku takšie. Ale neboj, ak si panna tak tým si blanu neporušíš, je ohybná a je tam taká ryha. tak v pohode, nič zle sa ti nemôže stať, len vždy vyskúšaj šnúrku či je pevná. A nenehávaj to tak veľmi dlho. Takže veľa šťastia. a ako povedala lulu, na noc si daj radšej vložku, predsa noc je dlhá.

kaca

:) jeeej moja pohodka :) aj ako 13 možeš kľudne, len musíš byť uvoľnená a nesieš mať obavy ... a ako lulu bacha na noc a vymenu :)
neboj sa panenstvo v tom nehraje ulohu ;)

lulu

Z vlastnej skusenosti ti poviem, ze ako panna som si skusala zaviest mini tampon a nesiel. Ale vraj pouzivanie tamponov vobec nevadi, len ich musis menit (pocas silneho krvacania tak kazde 4 hodiny) a na noc neodporucam.