Internet cez mobil (O2)- prosim AdamaKrta aj ostatnych

Príspevok v téme: Internet cez mobil (O2)- prosim AdamaKrta aj ostatnych
Bettty112

Prosim o pomoc AdamaKrta aj vas, ktorí tomuto rozumiete:

Predstav si internet cez mobil, platba na fakturu, uctovanie po MB (cca 1E za MB, tento net mal byt iba ako nudzove riesenie, akasi poistka, ked nebude pristup na iny net).
Pripajas sa kablikom medzi laptopom a mobilom. Ziadne wifi. Nebol si v zahranici ani v prihranicnom pasme, mobil ani laptop si nedal z ruk.

Odrazu ti pride faktura na stovky Eur (cca 500) a ty vies, ze bol na nete zoparkrat a nijakovsky si nemohol stiahnut tolko dat. Reklamaciu neuznali, ako vypis dodali len kolko MB bolo pretecenych v ktory den. Ziadost o vypis konkretnych stranok odignorovali.
Kontretne ide o O2.

AdamKrt, vsimla som si, ze vies poradit v podobnych temach. A prosim aj ostatni, ktori tomu trocha rozumiete: ako sa da dokazat, ze si tolko dat z internetu nestahoval ?

Pridavam svoj zaver ako poucenie pre ostatnych:
!! Nedavajte si platby na fakturu !!
Ak preinternetite alebo pretelefonujete kredit, jednoducho sa viac nepripojite alebo nedovolate. Pri dobijani kreditu vas nemoze zaskocit faktura na stovky Eur! Operatori vedia, preco tlacia platby na fakturu.
Spominam si, ako sa kedysi babka rozculovala, ze jej (zasa) nefunguje mobil (!) Totiz - uz nemala kredit. Nevystacil jej ani 1 den, lebo si nechtiac aktivovala platene spravy z olympiady. Vtedy sme sa zasmiali. Myslim, ze by nam zamrzol usmev na perach, keby mala babka platbyna fakturu a dosiel by ucet na napr. 100tisic Sk.
Ako sa mozem branit ?!

AdamKrt

Mam mobilny internet a na pocitaci doma mam podla merania cca 780MB za 3 tyzdne a to v podstate nic take nestahujem. Stranky s reklamami mam vypnute. A to ho mam len doma, nehovorim o tom, ze v praci mam podstatne rychlejsie pripojenie, keby som chcel uz tahat nieco vacsie.

Takze tych 500MB, divim sa, ze si minul iba tolko.... To ozaj minies, ani nevies ako. Chyba je, ze nemal si si vybrat pausal, kde stoji 1MB za 1E. To je ozaj nudzovka a nieco take by som pouzil tak mozno 1x za rok na chvilku a nie na bezne pouzitie.

AdamKrt

Pri tahani 500MB dat, rychlostou cca 20KB/s je to priblizne cca 7 hodin tahania nonstop. Ked sa to rozrata na 30 dni, tak je to priblizne 14 minut. Povedzme, ze sa tahaju nejake data, ci aktualizacia. Taky servicepack do Windows mava cca 360MB, plus dalsie aktualizacie a moze sa to vysplhat aj na podstatne vyssie cislo. Vtip je vsak v tom, ze pokial sa to nedotaha naraz, moze sa to sahovat znova a znova a znova. A tak z 500MB dat moze byt kludne 4000MB. Tych 500MB dat ani neni nejak vela, to clovek nataha aj na beznych internetovych strankach. Dnes uz ma kazda druha stranka rozne videa, multimedialne reklamy. Staci byt niekde prihlaseny, kde sa robi automaticky refresh stranky a ono to stahuje, stahuje a stahuje...

lost

este mozes skusit napriklad napisat na SME Staznosti, i ked to nic nepomoze, pohrozil by som O2 ze to nenecham len tak a odradim co najviac zakaznikov, ak budu trvat na zaplateni faktury v plnej vyske.
asi by som im navrhol napt 5-10% zaplatit a koncime.. (alebo pokracujeme ale za 6eur/mesiac ako to ma byt)

lost

dalsia otazka, zaplatila si fakturu?
pozor na ne, lebo mozu este prihodit poplatky za nezaplatenie faktury.
udajne je to lepsie riesit tak, ze zaplatit a poto reklamovat
I KED, osobne toto neuznavam a neustale ich otravujem s reklamaciami, aj ked ma zamietnu.

lost

ja som mal dokonaly podobny problem, az na to ze som mal kredit v O2
presne 1 euro za 1mb
a problem bol v tom, ze mi som si HOVOROM neaktivoval ten ich O2 internet, len som odoslal SMS a aj ked mi prislo ze to mam aktivovane, tak to nestacilo.
veselo si to zralo dalej, cca 30 eur..

ale zaujimalo by ma aky net je schopny preniest 500MB za 1 mesiac.

ako casto si mala zapnuty ten pocitac a ten internet ? resp ten mobil?

o2 internet, ten ich gprs ma len 160-200kbps co je cca 20-25KB/s v realite.

to by nejaky program musel ustavicne stahovat 7 hodin bez prestavky, aby stiahol tych 500MB

co mozne je, ale aky program stahuje 500MB aktualizacii? to si neviem predstavit

inac aj o2 je neferova a podal by som podnet vyssie ( i ked netusim kto ich riesi, zavolal by som do o2, nech mi povedia kde sa na nich mozem stazovat)
ze nedavaju limity a umyselne nechavaju zajst faktury do EXTREMOV.

toto je ale ultra extremne nechutne od o2, kedze ich to nestalo viac ako 5 eur v realite..

ako casto bol ten net pouzivany a na akom zariadeni? (mobil, notebook, pocitac) a ak to nebol mobil, aky software si pouzivala na pripojenie sa?

Linguistics

Nieco podobne sa stalo aj mne, ja mam vsak internet od Orange, a to 6GB za 23euro, no aj tak mi raz prisla faktura na 100eur! Som student, tak to bol sok, a predsa ked mam na mesiac 6Gb, tak to aj tak neminiem, a zrazu dokonca takato faktura. Ale tiez mi nic nepomohlo.. musela som zaplatit. :/
A.. 1MB za 1euro?! To uz je ina suma... Myslim, ze mb ti bezia aj ked napr. pozeras fotky na takom FB, ked nieco komentujes atd. Ked tych 500euro znamena, ze si minula 500mb, tak to vobec nie je vela, tych 500mb..

googlerka

Viem, ze ti to teraz uz nepomoze, ale nabuduce si aktivuj radsej balicek O2 data neobmedzene za cenu 6 eur mesacne. Tam sa ti to nemoze stat. Zaplatis len tych 6 eur za neobmedzene mnozstvo dat.