Odborníci na výživu

Príspevok v téme: Odborníci na výživu
Gatta

Dobrý deň.
Chcela by som sa poradiť ohľadom stravovania s tými, ktorí sú v tomto smere skúsenejší.Chcem zhodiť zopár kíl, ale nechcem držať nejakú nezmyselnú diétu, po ktorej naberiem všetko naspäť.
Vymyslela som si systém stravovania, ktorý už nejaký čas dodržiavam, ale chcela by som sa o ňom ešte poradiť a prípadne ho zmeniť, či vylepšiť.

Mám 165cm, 65 kg, 27 rokov. Viem, že to nie je nadváha, ale cítila by som sa ( a aj vyzerala) lepšie, keby somm aspoň 5 kg dala dole.

Ráno vstávam do práce pred piatou - na raňajky si dám jogurt s tmavým pečivom. V práci máme obedňajšiu prestávku o pol 11, dovtedy si dám 1-2 kúsky ovocia - banán, pomaranč, hruška atď. Cez prestávku si dám buď cestovinový šalát ( rôzne kombinácie cestovín so zeleninou, rybami ...), alebo tresku, či jogurt s pečivom alebo samotné pečivo. Počas prac.doby sa snažím vypiť aspoň 1,5 litra tekutín. Domov prídem medzi 3-4 hod. a dám si "obed" - polievka + hl. jedlo. Do večera potom jem už len ovocie, prípadne jogurt, či kúsok pečiva. A aj doma sa snažím vypiť aspoň 1,5 litra tekutín.

Nejem biele pečivo, sladkosti som obmedzila ma minimum, z mäsa jem iba kuracinu a ryby, vyprážané sa snažím obmedziť, pijem čistú vodu, alebo minerálky, alebo nesladené čaje. Kávu (3v1) si dám 1x max. 2x za deň. Od sladkostí a rôznych maškŕt som si odvykla a ani mi nechýbajú, ale občas ma prepadnú chúťky, tak si dám čokoládovú tyčinku alebo koláč - možno tak 2x do týždňa.
2x do týždňa chodím na zumbu, snažím sa hýbať ( schody namiesto výťahu, dlhšie alebo kratšie vychádzky, v jarných a letných mesiacoch bicykel a túry - je však pravda, že v poslednej dobe chodím častejšia autom a tak mi odpadol pravidelný beh na autobus :-) )

Viem, že čas sravovania nie je ideálny, ale snažila som sa "pracovať" s možnosťami, ktoré mám = pracovná doba + iné povinnosti atď.

Robím niečo zle?
Čo by ste zmenili, pridali, vypustili?

Budem vďačná za každú dobrú radu!

H2O

Tmavé pečivo by som vymenil za celozrnné, podobný proces s cestovinami (snáď najdôležitejši prvok), sladkosti a ostatné snacky by som zamenil za orechy a olejnaté semená (přiměřeně :), tresku a podobné majonézové hlúposti by som vynechal úplne a hlavne by som si za každú cenu nenechal svoje jedenie nikým a ničím rušiť, podobne ako spánok, ktorý má pri redukčných dietách tiež veľký význam ..

bubblinka

ahojte, nevedel by mi niekto poradit kde mam navysit svoj jedalnicek aby som mala viac kJ, dakujem
R: cel.chlieb 70g+cottage100g+zelenina+40gtvrdy syr30%
D:ovsene vlocky40g+120g ovocie-robievam si z nich kasu iba s vodou :)
O:tuniak 80g+zemiaky120g+zelenina
Ol:120gjogurt+40g knokebrot
V:40g knokebrot+100gcottage/tvaroch+zelenina

vyslo mi to 5300kJ chcela by som tak 6000alebo aspon 5500...a este zeleninu nepocitam :) dakujem za rady:)

hammel

Ovocie sa môže jesť hocikedy ale len s podmienkou, že ho jete na lačný žalúdok. Ak jete ovocie nejecte hneď za tým niečo iné ale počkajte tak 30 min a potom môžte konzumovať iné veci. Stravovanie podľa mňa nieje zlé ale asi sa vo vás drží ešte mnoho kyselín a kyslých odpadov, ktorých by sa bolo treba zbaviť. Odporúčam hladovky a zakúpiť si klystír na očistu hrubého čreva. Ja sám keď som si dal jednodňovú hladovku tak za 24 hodín zo mňa vyšlo toľko kyselín a bolo mi celý deň úplne nanič. Za tých 24 hodín som schudol 3 kilogramy a to len za 24 hodín!!

Sisi135

Gatta: Ryža či cestoviny to je fuk, ide o to aby to bolo celozrnné a v malom množstve. Ovocie skôr doobeda, poobede už radšej nie. Ako píše 1. príspevok poobede už skôr ten cottage ryby (ale nie v majoneze), chudú šunku / chudé mäso, tvrdý syr, vajcia. A k tomu tuku z orechov. Nie je tuk jak tuk. Ten z orechov je rastlinný a každý rastlinný tuk plus tuky v morských rybách sú zdravé. Vyhýbať by si sa mala tuku vo forme tučných syrov, tučného mäsa, čokolád atď.

RNG

Myslim ze tvoj najvacsi problem a to sa tyka aj 90% ostatnych ludi su vyrobky z jemnej muky a cukry. Ked prejdes na celozrnne produkty a vynechas skorboviny, rafinovane cukry a jemne muky v akejkolvek forme, budes na tom ovela lepsie.
Trochu spravnych olejov, najma z orechov a olejnatych semien je nielen potrebne na mozog a celkove funkciu tele, ale aj na to, aby sa nastartovalo spalovanie tukov.
Inac vyhybaj sa vsetkym priemyselnym produktom, lebo obsahuju znicene-skodlive rastlinne oleje, jedine oleje vhodne pre telo su take, ako su v prirode, tj panenske a extra panenske.

mataBB

majoneza nie je az taka skodliva...ale len v pripade, ak uz nepouzivame v danom jedle iny tuk..ale samozrejme v obmedzenom mnozstve a kupit kvalitnu majonezu, nie ziadne lacne hnusy...toto som citala od jedneho odbornika na stravovanie, diabetologa...cize ak mas nejake maso napr na grile, das si k nemu zeleninku a aj trochu majonezy do dresingu, tak nevadi...samozrejme nie celu, ale tak jednu lyzicu..

a ked mas rada tresku tak si ju urob doma, z light majonezy a mieto tresky tuniak a mas to lahsie, pripadne nadstavit nejakym jogurtom...

jajka001_

praveze toto je skor take udrziavacie stravovanie, ze nepriberies ale ani neschudnes
treska v majoneze, to by si fakt nemala, majoneza je nieco , z coho priberiem okamzite
ryza je urcite lepsia ako cestoviny.
zeleny caj ak ti nechuti, co uz, ja ho mam velmi rada, ved poskusaj, su rozne druhy, rozne chute, je aj biely caj,ten je uplne jemny