Nechcem zomrieť

Príspevok v téme: Nechcem zomrieť
?!?!

Mám vážne psychické problémy, ktoré ma úplne ničia. Zaspávam so strachom, zobúdzam sa zo sna so strachom, vstávam so strachom a celý deň prežívam so strachom. Je to začarovaný kruh a ja už ďalej nevládzem. Nič mi nepomáha. Chcem sa opýtať, čo je pravdy na tom, že človek, ktorý zomrie nevyrovnaný a nešťastný nenájde pokoj ani po smrti. Ďakujem

doubledog

presnu odpoved nie, ale ved nam uplne staci priblizna.

a ten strach:
poznanie, ze po smrti clovek neunikne svojim problemom, sice v niekom moze vyvolat strach, ale je to zaroven aj vyzva na ich riesenie.

veronika1211

ja mam tiez toho nastudovane z tejto oblasti vela a preto viem, ze existuje X nazorov a nic nie je 100%. nic nie je dokazatelne, takze ziadny vedec ti nedokaze dat presnu odpoved. skupina vedcov sa vzdy zhodne na jednom nazore, duha skupina na inom. ale to ze jej to urcite tak to sa povedat neda u ziadnej skupiny, takze netreba nahanat strach niekomu kto je na tom naozaj dusevne velmi zle.

livia111

a kvoli comu sa takto trapis a mas strach?
ked si nastudujes tematiku zazitkov na prahu smrti, tak su aj ludia, ktori umieraju nevyrovnani a ustrachani a nenachadzaju kvoli tomu pokoj, ale podla mna si s posmrtnym zivotom starost nerob, osobne verim, ze ked clovek zil dobry zivot, plny lasky, tak najde svetlo na konci tunela ;) a tvoje terajsie trapenie, je tvoja cesta, ktoru musis prejst...

lienocka2808

no kedze este vsetci zijeme, tak co je pravdy na tom,ze po smrti nevyrovnany clovek pokoj mat nebude ti nedokazeme odpovedat.
Tvoje zle nalady a depresie mozu pramenit z nedostatku hormonov. Bol si u psychologa resp. psychiatra?? Iba psychiater ti moze predpisat v pripade deficiencie hormonov lieky.
vela stastia

doubledog

veronika
jednym z mojich hobby je zaoberat sa takymito vecami, takze mam ohladne toho dost nastudovane.
a znalci v tejto oblasti sa jednoznacne zhoduju na tom, ze to vplyv ma.

veronika1211

urcite si precitaj mnozstvo inych nazorov co je po smrti a nezameriavaj sa len na to jedine. nikto ti nepovie ze takto to bude a takto nie. neverim ze clovek sa moze trapit vecne. urcite je dobre stretavat sa s ludmi ktori ta obohatia o rozne skusenosti z tejto problematiky.
ak ti niekto povie ze urcite budes/nebudes trpiet aj po smrti, nie je to pravda. neda sa to potvrdit ani vyvratit. na tuto otazku odpoved nevie nikto. netrap sa nad niecim co nemozes zmenit.

?!?!

Áno, už som to začala riešiť s jedným psychiatrom. Ibaže to je na celý život a on mi pomôže iba zmierniť úzkosť pomocou tabletiek. Problém sa však nevyrieši. Šťastná už nikdy nebudem. Tak sa spolieham len na to, že po smrti by mal mať človek pokoj. Ibaže tiež tomu neverím, že v mojom prípade ten pokoj nájdem. Som z toho úplne zúfalá. Neviem si predstaviť to nekonečno, v ktorom sa budem zmietať.