Gestacny diabetes (tehotenska cukrovka)

Príspevok v téme: Gestacny diabetes (tehotenska cukrovka)
Beatrice

Som v siedmom mesiaci tehotenstva a teraz mi zistili gestacny diabetes, cize tehotensku cukrovku. Prosim o blizsie informacie o tejto chorobe, hlavne o rady ohladom stravovania, pretoze musim drzat dietu a stale presne neviem, co mozem a co nemozem jest. Tiez budem vdacna za akekolvek rady a skusenosti zien, ktore to mali tiez a ci sa to po porode zlepsilo. Dakujem.

asti

cukrovka sa nededi, dedia sa len geny na nu..babatko zien diabeticiek ma taku istu sancu byt zdrave, ako babatko zdravych zien...
co sa tyka diety, vsetko sa da najst na nete..ja mam DM1, ale zrejme pri gestacnom diabete su tie iste zasady..nejest sladene..ovocie ano, ale obmedzene, nakolko obsahuje fruktozu, co je tiez cukor..zelenina glykemiu nezvysuje, teda sa moze jest neobmedzene..az na kukuricu, mrkvu, hrasok, cibulu..(myslia sa vacsie mnozstva)..zemiaky, ryza, obilniny na glykemiu vplyv maju..maso nie..mlieko ano..na prve pocutie je to dost narocne, a neda sa vsetko napisat, preto si to v klude nastudujte, a verim, ze kvoli babatku to zvladnete..drzim palce :)) inak, aj lekarka by vam mala dat informacie..

maca1988

v 28.tyzdni som bola na zatazovy test.po 2h mi vyslo 8,09 .chcela by som poprosit o info ci to neposkodi nejak babatko,napr.poruchami cns?a ako by mala vyzerat diabeticka dieta.moze prejst cukrovka aj na dietatko?