Hrčka pod jazykom

Príspevok v téme: Hrčka pod jazykom
mlicho

Dobrý deň.
Mám takýto problém. Vždy mi po jedle navrie pod jazykom hrčka a opuchne pravá uzlina (teda aspoň myslím, že je to uzlina). Nieje to bolestivé, keď stlačím opuch pod jazykom, cítim tam malú hrčku a nepríjemne štípe(pri stlačení). Môžete mi poradiť čo tieto príznaky naznačujú?
Za odpoveď vopred ďakujem.

dffe

aj ja to mam niekedy presne ako popisujes, vacsinou po stiplavom/vyraznom jedle hlavne po kyslom ovoci ... po takych 2-3 hodinach to prejde .... moze to byt alergia alebo len reakcia ...

Patriciooo

bboyfalco mám presne to isté, len ma to neštípe, je to asi také veľké ako hrášok a vôbec ma to nebolí ani neštípe... Tiež to vyzerá ako keby tam bola krv, ale to je všetko, zatiaľ mi to nevadí, nič necítim všetko ok...

Jajk

Vratil som sa od krcnej a povedala, ze si to nemam vsimat.
Navstivil som mojho obvodneho, potom este jedneho obvodneho, potom zubarku, a nakoniec krcneho nik mi nevedel povedat o co sa jedna a vraj si to nemam vsimat.
Ze len kebyze je to velmi velke, bolestive alebo zapalene...

Jajk

Mam nieco podobne, hrcka (pluzgierik alebo vyrazka) na lavej strane pod jazykom. Uz to mam asi mesiac (po 2 tyzdnoch som siel s tyk k obvodnemu predpisala mi B komplex a vitamin B), mava to rozne formy makke/vtrdsie vacsie mensie. Hrcka ma neboli len zavadzia. Obycajne sa zvacsi po podrazdeni ked po jedle, rano ked stanem to ma skor utlm.
Zubar nevedel poriadne co to je (vraj zo zubou to nie je a ani aft to nie je) ani obvodna poslali ma ku krcnemu, tak uvidim.

monika91188

Dobry den
mam na pravej strane hrcku pod jazykom . boa som aj u doktorky a na sono uzlin a povedali mi ze to je v poriadku. iba ked sa mi to zvecsi alebo bude oliet mam prist a budu mi to vyberat. chcem sa spitat co to moze byt. Dakujem za odpoved

hunter77777

Zdravím tak som s tím dnes bol na maxilofac. chirurgii kam som bol odporučený ...chlapík mi to umŕtvil inekciou a niečo mi odtial vyrezal preč ... zrejme danú hrčku no neviem presne ...znie to desivo no absoltútne nič som necítil len som mal dlhšiu chvílu umŕtvený jazyk zo spominanej inekcie... ide udajne o nejaku "sialolitiazu" ... aspon v mojom pripade bol zakrok pohodovy ... este som poslany na sono tak uvidime ...

hunter77777

Chalani mám zrejme taký istý problém ide mi to dosť na nervy lebo už nemožem skoro nič jesť a tú hrčku mám pod jazykom stale ... dačoho s vyraznejšou chuťou sa napijem alebo zjem a navrie mi komplet v hrdle prava strana a pod jazykom tiez prava strana a spominana hrcka... snad sa uz najde daky odbornik ...