co dalej?

Príspevok v téme: co dalej?
janka

snazim sa, ale niekedy uz vezne neviem ako dalej...uz som aj rozmyslala o navsteve psychologa, no nakoniec som nemala nato odvahu...mam problemy a dost velke...ale to asi kazdy...viem ze tym nic nevyriesim a ze mnohym by som tym ublizila, no niekedy uz vazne neviem co mam robit a rozmyslam nad samovrazdou...vlastne to pokladam za jedine riesenie ako sa zbavit problemov aj ked viem ze to nie je spravne...no ja neviem ako dalej...ale to asi do zdravia nepatri...asi na psychiatriu...

elle

Janka, myslím si že pokial si zdravá, žiadny problém nie je vážny. Všetko sa dá krásne riešit a nikdy nie je tých problémov tolko že by sme to neuniesli. V živote je všetko vyvážené ako v jing-yang. To znamená že všetko zlé vystrieda dobré a že sa budeš mať aj lepšie.

Nikuska91

ano,mas pravdu..
aj ked som zrejme este mladucka oproti vam,tak uz aj ja som si nieco vytrpela a mas pravdu..Podla mna zivot moze byt uplne krasny ked si ho clovek tak zariadi..a to sa da len s usmevom.. :)

sosa

ja som si presla tiez trapeniami ale som pozitivny clovek, optimista a preto sa fakt treba tesit z kazdej malickosti a s usmevom na tvari aj ked je to niekedy cez slzy

sosa

janka,idem ta povzbudit aj ja, vsetky, vsetucky problemy sa daju vyriesit, vaz si ze si zdrava a hlavu hore, vzdy sa najde niekto kto ti poda pomocnu ruku, zivot prinasa rozne problemy a ty si mladucka, tak si este pockaj, vsetko sa isto raz na dobre obrati, musis verit:-)

Nikuska91

Vravis,ze si stratila milovanych ludi.Vies co by to bolo keby si vezmes zivot kvoli depresiam??Vsetci tvoji blizky a ti co ta miluju tak ako si t ma la rada tych predtym,tak vsetci co by tu zostali by sa rovnako trapili ako ty teraz a mozno by to tiez chceli takto riesit.Tak naco sputat nejaku nezmyselnu lavinu!Ja ti verim,ze v depresiach a v tvojom trapeni pomaly nevidis ine riesenie,ale ver,ze tych rieseni je omnoho viac!Zi a raduj sa aspon pre svojich priatelov-lebo to ich urcite potesi,ale hlavne sa raduj kvoli SEBE...aj ked to je tazke.Ty to zvladnes!!Ved predsa,co ta nezabije,to ta jedine len posilni.Hlavu hore a drz sa... :)

janka

diiik karinka....vobec nevadi...ja sa snazim lebo viem ze to nie je spravne..ale v chvilach ked je mi najtazie je hrozne tazke mysliet pozitivne....a vtedy mam skolny to vsetko vyriesit jednorazovo...
dost som mala problemy za posledne roky...stratila som ludi ktorych som najviac lubila a myslim ze mozno aj kvoli tomu dost upadam do depresii...stale to boli a chybaju mi...ale to je len cast mojich problemov...no snazim sa nepoddat sa im aj ked je to tazke...este raz vdaka

Nikuska91

Janka-mozno je hlupost co ti napisem,ale ja sa drzim jedneho "za kazdou burkou vide slniecko" a nech uz to znie akokolvek je to pravda.Mozno sa ti zda,ze ta tvoja burka trva dlho,ale mozem ti slubit,ze o to krajsie nieco ta stretne-aj ked len na malu chvilku oproti tomu vsetkemu trapeniu,ael pride.Tak uz len kvoli tomi sa oplati zit aby si vedela ake to bude stastie tentokrat.Halvne si treba vazit malickosti.Nezufaj...aj ked sa ti zda,ze uz nic nema zmysel,tak naopak-vtedy ma zivot prave ten najvacsi zmysel-bo treba bojovat o to stastie a spokojnost!Drzim ti malicky a ked budes chciet este niekedy pokecat ked ti bude tazko,tak sa kludne ozvy...ja budem len rada..Drz sa...
P.s.
Prepac,ze som ti TYkala,dufam,ze ta to neurazilo... :/