Nutkave prejedanie sa

Príspevok v téme: Nutkave prejedanie sa
kissable

ahojte
tato tema je urcena nam vsetkym, ktore trpime nutkavym prejedanim sa. sama mam tento problem.. casto sa doma prejedam, hlavne ked nasi nie su doma (co je nanestastie dost casto). mnozstvo jedla, ktore doslova "zozeriem" je obrovske.. chuti mi vsetko naraz - klobasa, nutela, jogurt, rozok, hranolky, hrozno..
niekedy sa takto presytena citim spokojne, no inokedy ma zlomia vycitky svedomia a zvraciam.
mam nadvahu a nenavidim svoje telo. chcem schudnut z viacerych dovodov, ale vzdy sklznem k nechutnemu prezratiu sa..
je to zle. mate aj vy tento problem?

Chilli

ja mám bulímiu a snažím sa z toho dostať.zatial sa mi vôbec nedarí.tiež sa prejedám a dakedy zvraciam.je to taký začarovaný kruh.neviem z neho von...potom mám depky..no je to strašné...keby ste niekto vedel ako sa to dá zastaviť,bola by som rada

babulka169

hehe ja mam opacny problem..ja som welmi chuda a potrebowala by som pribrat..ale nedari sa..newem preco..nemam chut do jedla:(

malaa

ako to zastavit??? cim viac sa nechcem prejedat, tym viac jem! robim to proti svojej voli a predsa to robim...na veceru som schopna zjest aj 5 hlavnych jedal.....co sa to deje? preco to robim? aj ked si uvedomujem, ze to nechcem a nesuhlasim s tym tak to robim, akoby som bola v nejakom amoku a nic okolo nevnimala iba jedlo...celkovy moj vzhlad oskaredel....pribrala, vyhadzala som sa, opuchla ale jem! ja chcem prestat skoncit a mam pocit, ze v tom je depresia a moj idiotsky perfekcionizmus...prosim pomooooooc

moniqa87

noooo, poviem vam baby je to sila... ja sice tento problem nezdielam, aale poradila by som vam postavit sa pred velke zrkadlo tak ako vas boh stvoril kazde rano a usilovat sa povedat si "si krasna zena", vsetko je to o psychike, nie o diete ani prezierani sa, treba sa naucit mat rada samu seba, nic viac, nic menej... ved koniec koncov jeme preto aby sme zili, ale nezijeme preto aby sme jedli... naucte sa mat sa rady ake ste a az potom zacnite s normalnym stravovanim a postupne sa vsetko upravi...
to s tym, ze v skole skoro nic nezjem poznam aj ja a potom poobede ked sa vratim, by som zjedla aj dvakrat tolko ako normalne, preto si vzdy dam zalezat na tom aby som doobeda nebola hladna... drzim vam vsetkym palce a hlavne, MAJTE SA RADY!!!

marci

Ahojte, myslela som si, ze len ja mavam tieto stavy...Od nenormalneho prezierania, vycitiek, cvicenia...
Aj ma bavi byt hladna, aby som sa potom mohla nazrat, sama, nech ma nikto nevidi, ale pracujem teraz v zahranici a niekedy sa neschovam a to mi vravia, ze to este nevideli, co ja dokazem a blbosti, ze mam jest male prcie viackrat denne, ha ha, to poznam, ale to proste nejde.Nechcem to tu vsetko rozpisovat, ale vlastne vsetko sa u mna toci okolo jedla, stale rozmyslam, co som jedla, kedysi som si to aj pocitala a pisala a ratala, ako blbecek som mala dennik a tiez som cvicila stale, lebo keby som necvicila, tak by som jedla, cvicim doteraz, ale uz menej.Milujem ten pocit, ked jem co vidim, kto ma nevidel jest, tak by tomu neveril.Som divna, to viem uz davno, ale co mi je divne, ze nenavidim vracanie, nech mi je zle akokolvek, proste sa nevyvraciam, aj ked mam brucho plne, napuchnuty mam cely zaludok, ledva dycham a musim lezat, lebo sa nemozem ani hybat, boli ma cele telo, niekedy som uz mala pocit, ze mi roztrhne zaludok, ze uz zomrem, cim dlhsiu dietu mam, tym viac sa potom prezieram.A nemam anorexiu, lebo aj ked nejem a trasiem sa od hladu, tiez nemozem spat, ako mi je zle, ale nikdy tak neschudnem, ze by som bola kost a koza, aj keby nejem nic vobec, to mi ani nevadi, skor mi vadi to prejedanie, lebo zjem viac ako chlap a nikto v mojom okoli ma nechape, jedlo je moj zivot, nenavidim ho z celej duse, lebo ho milujem a moj zaludok nepozna signal dost.Zase mam to nutkanie v sebe...majte sa.

rybicka

ahojte....mam tiez vas problem.hm,prave teraz som do seba napchala styri krajce chleba s pastekou,ktoru uplne neznasam...ale da sa zjest,tak preco ju nezjest?dievcata pomozte mi!!!prosim.ja som bola uplne normalna az do tohto januara.po chorobe kedy som za tyzden schudla 7 kg som postupne az do dnes znovu postupne nabrala 16kg naspat.velmi mi zacalo chutit,co bolo najprv velmi ziaduce,ale to ´´chutit´´ prestalo byt take nevinne,ze niekedy nieco uzdibnem.teraz jem stale,nedokazem vydrzat ani chvilu bez toho,aby som nieco mlela v ustach.snazila som sa zredukovat mnozstvo jedla co prijimam,ale vzdy ma to prepadne vecer a nekontrolujem sa.uplne zviera.skusala som chrom,zuvacky a ktovieco este,ale nic nepomaha.neviem...mala by som poziadat o odbornu pomoc?akoze ist k lekarovialebo nieco podobne?poradte mi prosim...dik

gabina

nicol - z extremu do extremu?

najpr sa prejedas a potom si naordinujes asketicku a vlastne celkom nezmyselnu dietu - 15kg za dva mesiace. To je uplne absurdne a ak si chces uhnat nejaky poriadny zdravotny problem, tak od toho nemas daleko...
Prejedanie sa nelieci dietou. Dieta sa nelieci prejedanim. Na to je najlepsia terapia a pokus o to, aby sme sa dostali do psychickej pohody, kedy nam nebude vadit nasa postava taka, aka je. Lebo sa nou ani nebudeme zaoberat. LEbo budemem mat kopec inych veci, ktore nas zamestnaju...
Skus porozmyslat a s tou dietou si to rozmysli...