ako trvalo zlepsit travenie?

Príspevok v téme: ako trvalo zlepsit travenie?
lucka963

Ahojte.....mam problem s travenim (mam aj problem s akne takze to asi suvisi), mam dost nepravidelnu a tvrdu stolicu....skusala som vela doplnkov, vsetky sice pomohli ale len docasne....uzivam psylium , taktiez zjem denne aspon 2 jablka a ak sa da tak aj misku ovsenych vlociek s jogurtom..vsetky tieto veci zo zaciatku pomahali ale vsetko len docasne...taktiez uzivam probiotika a budem vdacna za kazdu radu ktoru by ste mi este dali..nejaky doplnok ktory je lahko dostupny..alebo nejaky caj ..hocico....myslim ze sa nestravujem nejak zle, nieje to ani najzdravsie ale nejem ziadne mastnoty ani vyprazane, vsetko iba vynimocne..zo sladkosti iba keksy cokoladam sa vyhybam..horsie to uz je na internate kde jem dost polotovarov pozostavajucich so samych E-ciek ale neviem velmi co na intraku by som si mohla take zdrave varit....a stve ma ze ini ludia mozu jest co len chcu a nemaju ziadne problem a neodraza sa im to ani na pleti...vedel by mi niekto nieco poradit??

watermelon

syry zapekaju to je pravda a este ak ich skombinujes s chlebom...,
ale nesuhlasim s tym ze tropicke ovocie je zle a uz toboz nie je skodlive. ja jem teraz v zime len a len tropicke ovocie - mandarinky, kivi, manga, banany, ananas, pomarance a som zdrava. Nepozeraj sa na to, co jedli predkovia pred 200 rokmi - to je trochu kratke obdobie, pozri sa odkial pochadzame - podla vyskumov z tropov, tropicke ovocie je liecive, skoda ze niektori ludia maju predsudky voci nemu.

- mira

Lucka, máš skreslené predstavy o zdravej strave, syry, priveľa ovocia, tropické a subtropické plody /rajčiny, banány/ do nej nepatria.
Zisti si, čo naši predkovia jedli pred vyše 200 rokmi, čo im ponúkala naša príroda - hlavne obilniny a zeleninu, chemicky neupravené.
Takže vieš, z čoho máš zápchu. Každý jednotlivec je slobodný a sám si určuje, či bude zdravý alebo nie, prípravky sľubujúce rýchle vyliečenie sú pre tých, ktorí chcú klamať sami seba.

hammel

Jednoznačne prečistiť hrubé črevo lebo to má za následok akné. Ak chceš niečo viac o tom vedieť ozvi sa mi na hammel@post.sk

lucka963

a ten zeleny jacmen kde zozeniem? o tej chlorele som uz pocula aj som ju uz nasla na internete, da sa dostat aj v lekarni?

margit

Pijem zelený jačmeň a užívam denne 20 tabliet chlorely ,pijem čaj "lietajúca lastovička- predávajú ho v lekárni.Mne to pomáha.Tiež doporučujem hýbať sa trochu,úplne postačí rýchla chôdza.

lucka963

len ono to je tazko uplne zdravo sa stravovat , ja netuzim jest kazdy den vyprazane syry alebo co ale obcas by som si dala a takto sa im vyhybam a niekedy mi to chyba ....je pravda ze zeleninu a ovocie az tak nejem..teda hlavne ovocia a najviac jablka a banany...a mam rada aj citron len tak vypit stavu...ale celkom sranda ze postupne som zistila ze vraj a niektore ovocia a zeleniny mozu zhorsovat stav pleti napr. take paradajky ktore mam rada ale radsej ich uz nejem....takze vobec vlastne neviem co mam jest a nevydrzim cely den na zelenine a ovoci :-/

- mira

Skús riešiť stravu ako celok, nie len niektoré jej súčasti. I na internáte ak máte kuchynku, si môžeš uvariť zeleninu a napr. ryžu natural alebo inú celozrnnú obilninu. Kvasenú zeleninu uskladníš v chladničke.
Pri zápcha nejedz tvrdé, suché a pečené potraviny, ktoré vysušujú črevo. Jedz všetko mäkké a hladké šťavnaté.
Ak máš zápchu i tak, tak je to z dôvodu ochabnutosti čreva, chýbajúcej peristaltiky, V tomto prípade je na príčine ovocie, sladkosti, mliečne výrobky, biela múka. Pomôže ich vylúčenie a nahradenoe spomínanou zeleninou a obilninami s vlákninou.

Cítiš to ako krivdu, že iní "nemajú problémy". Ver, že to je len povrchný pohľad. Aj iní, ktoré sa stravujú nezdravo, pripravujú si problémy do budúcnosti, alebo ich majú a ty ich nevidíš. Popracovať na sebe sa ti určite oplatí.

Nela111

niektorym ludom pomaha kava, hlavne rano (nemusi byt na prazdny zaludok, vlastne ani by nemala, lebo ho viac podrazdi).