Rh faktor pozitívny

maman

Dobry den,

Ja mam faktor negativny a moja dcera pozitivny a jej otecko ma tiez faktor pozitivny.
Ziaden problem. Pocas tehotenstva dostanete inekciu na 2 krat, ktora vas ochrani pred nebezpecenstvom, po 35 rokoch sa robia este ine doplnujuce vysetrenia.
Mozem Vas uistit, ze moja dcera je velmi zriedka chora a sportovo nadana :)

pekny den

alicagg

Ahoj, su aj ine charakteristiky krvi nez ABO a D .. tieto su vsak najznamejsie ... mozno mas negativny nejaky iny faktor, co je zriedkavejsie ... doktorka ta asi posle na hematologiu (tento odbor mediciny sa tym zaobera podrobne) a tam Ti spravia vsetky podrobne vysetrenia. Ked si uz v 34tt, tak sa nemusis bat, ak by si mala velmi silne protilatky, prinajhorsom by urobili o nieco skor porod a v tejto faze by to uz nebolo take nebezpecne pre babo.

leninka

ja že či tu tiež nemal niekto podobný problém... no počkám si teda na výsledky a potom sa uvidí... Ale ďakujem aspoň za Vaše odpovede...

leninka

viac som si toho prečítala a tiež bolo všade, že je problém, keď je matka Rh-negatív a dieťa je pozitív... Tak nechápem, prečo je u mňa problém...

leninka

Doktorka mi brala kôli tomu dnes druhý krát krv, kôli tomu, že neboli dobré výsledky a ak prídu opäť zlé, tak že ma pošle niekde, ale neviem už na aké oddelenie... Nechcela mi o tom moc povedať, lebo ma nechcela strašiť, no stále nad tým rozmýšľam...

vgxf

leninka, zenam s Rh-pozitiv nehrozi ziadne nebezpecenstvo, to hrozi len zenam Rh negativ, ktore cakaju pozitivne dieta. To je jediny pripad, kedy sa tvoria protilatky proti Rh-faktoru dietata. Si si ista, ze ide o protilatky v suvislosti s krvnymi skupinami?