Majú vôbec známky zmysel? - ničí ma škola

Príspevok v téme: Majú vôbec známky zmysel? - ničí ma škola
študentka.

Ahoj.
V škole som nikdy nepatrila medzi jednotkárov, ale držala som si ten svoj štandard - maximálne pár trojok na vysvedčení. Zostalo mi to doteraz. Som v 3. ročníku na Obchodnej akadémii. Mám neskutočné problémy s administratívou a účtovníctvom. Dokonca to dospelo až do takého štádia, že z administratívy prepadám a z účtovníctva mi hrozí štvorka. Zajtra sa všetko uvidí podľa toho, ako napíšem písomky.
Som z toho hrozne znechutená, pretože moje kvality sú inde a venujem sa im naplno. Excelujem vedomosťami z filozofie, psychológie a podobných vied, strašne veľa čítam, mám vlastný blog s poviedkami, venujem sa jednoducho rozvíjaniu svojho intelektu. Chcem ísť študovať kriminalistiku, vyšetrovateľstvo, resp. forezné disciplíny, ale obávam sa, že bez dobrej známosti, ktorá by ma tam pretlačila sa nedostanem tam, kam by som chcela, pričom moje vedomosti, ktoré mám sú dosť rozšírne a majú perspektívu v tom, aby som sa venovala profesionálne tomu, čo naozaj chcem.
Ďalej ma neskutočne serie, ale naozaj serie prístup profesorov. Je to všetko len banda zakomplexovaných trkvasov. Mám pocit, bez ohľadu, že by som sa pozerala na známky, že som schopnejšia a inteligentnejšia ako tí, tzv. dobrí žiaci, ktorí dostanú dvojku a sú hotoví.

Aké máte skúsenosti vy? Prípadne vyjadrite sa......

M74

sob rudolf: To je pravda, po skončení školy je zaujímavý papier že máš maturitu, alebo titul. 98% zamestnávateľov je jedno aké boli známky a ten zvyšok by to skúmal iba u absolventa. Ináč skôr rozhoduje prax a jazykové znalosti.

sob rudolf

Nie. Ale je to to jediné, čo je všeobecne akceptovateľné. A zovšeobecniteľné. Zatiaľ. Z môjho hľadiska sú známky čistá chobotina. Ani záľaha štvoriek na SŠ nikomu nemôže zabrániť, aby sa dostal na dobrú VŠ, alebo inak, žiadna známka na akejkoľvek škole vám nemôže zabrániť robiť v živote to, v čom ste dobrí a čo robíte radi. Vlastná skúsenosť:).

študentka.

debore: keď si mala na SŠ trojky, kam si sa dostala na VŠ? Resp. ak ti to nie je nepríjemné, mohla by si mi napísať, čo si vyštudovala?

VERIM: nietorí študenti, kt. majú samé 1 sú fajn, inteligentní, schopní prežiť aj vo svete, nie len v škole so študentským preukazom. Ale z vlastnej skúsenosti a podľa okolia v škole mám viac-menej negatívne skúsenosti.

debore

nie znamky su na nic.a mozme povedat aj iq testy...:}
ja mam iq od 56- po 150:}a znamky od 1-5
najma same 3 ky a uz som vystudovala doktorat a som na druhej vysokej..
na strednej ,,trojky ,na maturite, zakladna to iste, vyska to iste,,
obcas co ma bavi s toho mam vynimocnu jednotku a obdiv porfesorov,,,
je to jedno ,v praci to nikto neposudzuje.napr ,jednotkary na strednej skoncili ,ako robotnici , ja napr sa odmietam naucit pravospis sk lebo sa mi nepaci a je nelogicky .ale melem anglicky nemecky..je to otazka priorit.hlavne je ze si najdes to co ta bavi a za tym si chod,kasli na ine znamky...

VERIM

Ahoj taktiez som tretiacka na Obchodnej akademiii...Skola je velmi tazka, vies to hlavne ten treti rok...Tak isto ma to nici, len odlisne sme v tom,ze sa jednoducho musim ucit...Budem vyznamenana, avsak skolu beriem len ako velky stres :( Nici mi zivot, lebo nedokazem nad nicim inym rozmyslat len co ak...?Co ak dostanem zlu znamku musim sa ist ucit...O tych ucitelov ani nehovorim..Dnesna spolocnost ma na terajsich take naroky, ktore robia zo zivota peklo aj mozno tym co sa snazia...Je to o tom co ta zaujima...Mna osobne bavi uctovnictvo, ale nie vzdy sa vsetko stiha, a nikto neberie ohlad. Plne ta chapem, a aj ked si myslis, ze mi s dobrymi znamkami to mame fajn,v nasej triede sme len obycajni ,,biflosi`` :(