setrenie penazi

sweater

no ved jasnacka ovecka, mat peniaze v matraci je uplna hlupost, ked uz nic ine aspon ten terminovany ucet.., a ty co sa aspon trosku investovaniu rozumeju urcite to do niecoho vlozit

M74

Ja som nemal ešte ani 18 a už som mal 10 000Sk našetrené (1991). Pamätám si to preto, lebo som si nemohol otvoriť v banke účet, tak to bolo na otca. Peniaze som mal z vreckového na učilišti a z fušiek. Potom som nastúpil do zamestnania, kde som zarábal 25OOSk mesačne a to nebolo vtedy až tak zlá výplata.

lost

Priyanka, wow!
ze nie je to moc ???

3000 eur pre 19 rocnu je Excelentny vysledok :)

klobuk dole, ale uplne vazne :)

jedine na co by som povedal "pozor" je to stopovanie aut :P

ozaj, a nechval sa s tym velmi medzi kamosmi :) je to jednak nebezpecne a mozu zavidiet, peniaze kazia priatelstva (existuju aj ludia, co si "narokuju" na tvoje uspory, aby si im dala nieco) - nechcem tym strasit, to nie, len mensia rada (trosku paranoidna) do zivota :)

A este raz gratulujem k tomu vysledku :) To mas slusny start do zivota. (kedze dnes je taka doba, ze ani tretina (a mozno viac) slovneksych rodin nema na ucte 3000eur nasetrenych)

Priyanka

no ja si šetrím už od 15-tich, teraz mám 19 a našetrených 3000 eur, tvoria to skoro všetky peniaze z letných brigád, z narodenín plus rok ked som chodila na výšku tak som šetrila aj na cestovnom (stop)... Rodičia mi nesporili, tak som sa toho ujala sama... Nie je to nič moc, ale snažím sa...

M74

Môj príjem je iba priemerný ( vzhľadom na moje zamestnanie ). Ale náklady na bývanie mám nízke, obedujem v práci, auto a mobil mám služobné a do podnikov chodím zriedka. Popri tom chodím na fušky a z tých financujem koníčky.

M74

Ale samozrejme aj teraz niečo z výplaty ušetrím, presnú sumu presne neviem, ale tak 600-700E mesačne bez problémov odložím.

M74

Ja som svojho času vybral celú výplatu z účtu, nechal som si iba peniaze na nájomné a niečo na vreckové a zvyšok vrazil na termínovaný vklad. Vtedy boli úroky 20% tak to bolo parádne sporenie. Teraz je to z takéhoto hľadiska takmer úplne nanič.