Nespravne drzanie tela

Príspevok v téme: Nespravne drzanie tela
stefan

Zdravim,
rad by som sa dozvedel do kolko rokov je mozne liecit nespravne drzanie tela?(myslim konkretne pokryvenie chrbtice - hrbenie sa) Mam totiz cez 20 a ocividne uz nerastiem, niekto mi tvrdil, ze to spolu suvisi...
A este by som rad nejake odporucanie ako to liecit(nemozem teraz navstivit svojho ortopeda) - rad by som nejaky webovy odkaz, knihu apod..
Vdaka za kazdu radu :)

ag

Dornovú metodu doporučujem aj ja Vyšiel aj knižný titul od autora Gemala Raslana Dornová metoda - Jemná cesta ke středu. Sú v nej znázornené cviky, ktoré môžeš cvičiť aj sám. nahliadni dozvieš sa viac
www.karneval.atknet.sk

alternativa

Vela mozes zlepsit vhodnym cvicenim. A skus tzv.Dornovu metodu. Je to velmi jemna chiropraktika v spojeni s masazou. Akakolvek masaz by ti urcite bola malou podporou v tvojom snazeni.

pre stefana

Ahoj Stefan,no vies clovek sa rastie do 18 a to znamena,ze aj jeho telo ja mam tiez takyto problem a nosim korzet a pobehali sme tolko doktorov,ze to az nie je normalne...no ale skusila som akupunkturu sice je to na bolesti a tak ale akupunktura pomohla vela ludom sice to mozno s tvojim problem nejako nesuvisi ale mohol by si to vyskusat ak mas pri tom nespravnom drzani tela aj bolesti tak tie by ti to mohlo aspon odstranit

eli

mozno ti to bude pripadat smiesne, ale mne aj braskovi pomohlo, ze nas mamka nutila denne chodit s knihou na hlave :)-a fungovalo to!