Čo znamená ASO?

Príspevok v téme: Čo znamená ASO?
tina2

Prosím Vás v pondelok idem na imunologiu a pred tým som si mala ísť dať urobiť nejaké krvné testy k obvodnej - včera som si bola po výsledky a našla som v nich nejaký parameter, ktorý je tam nazvaný ASO má mať hodnotu medzi 0 - 200 a moja hodnota je 982. Viete mi prosím niekto povedať čo to je? Ďakujem!

maťa

Neviem kolko máš rokov lebo tvoja hodnota ASLO sa nedá porovnávať s dieťaťom.Ty si určite dospelá už a on je vo vývoji a ja predsa len dieťa. Zá sa mi, že mal hodnotu okolo 600.Nepamätám si to poriadne lebo to bolo v decembri.Ale koncom apríla ideme na kontrolu krvy ako to vyzerá a opýtam sa lekárky kolko mal a o kolko sa mu to znížilo.Dúfam,že aspoň niečo to išlo dole lebo ide to veľmi veľmi pomaly to ti poviem.
Nebolia ťa ruky alebo nohy ??

tina2

Mám slzy na krajíčku keby som bola v kancli sama tak sa asi rozplačem. Čo som si toho už neužila dosť? A znižuje sa tá hodnota synovi? Tiež hu mal takú vysokú ako ja - 982?

maťa

ANO, lekárka mi hovorila keď sme sa o tom bavili, že mala pacienta a ten bral v kuse 4 roky antib.
My už berieme 7 mesiacov. Ja som z toho tiež na nervy ale čo mám robiť? Keď sa to nebude takto liečiť tak streptokok sa bude množiť a množiť a napádať mäké tkanivá/srdce, obličky.../
v tele a potom to bude asi konečná.
Je to to najlepšie riešenie Tina.
Robia sa počas užívania krvné kontroly ako to vyzerá či klesá hladina ASLO v krvy.

tina2

Prosím Vás možete mi niekto napísať čo je to ten Life Pak, kde sa to dá kúpiť? Našla som to pri témach o týchto streptokokoch, kde to radil Jatyon na podporu obranyschopnosti organizmu. Ďakujem!

tina2

Maťka prosím Ťa čo znamená, že je to na pár rokov? To akože to branie antibiotík? Je mi z toho všetkého čoraz horšie...

maťa

Vieš Tina to , že ho nemáš vo výteroch neznamená, že ti neblúdi po organizme a v krvy.Môj syn má 10 rokov a tiež mal dosť zvýšené ASLO a berie dlhodobo antibiotiká nato.Je to na pár rokov, záleží od toho ako sa ho bude telo zbavovať.A výtery má všetky negatívne !

tina2

Ja som mala streptokoka potvrdene aj z kultivacie u zenskej aj z vyterov hrdla, ale uz som ho mala prelieceneho, a na vysledkoch uz nebol. Tak preco to teraz ukazalo taku vysoku hodnotu?

marfuška

Správne má byt ASLO.Ide o určenie hladiny streptolyzínu v krvi.Jeho prít.ukazuje na to že vyš.jedinec sa dostal do styku s kmenom streptokoka.Može ist o streptokokovú inf.,ale mávajú ho zvýšené aj reumatici.