Zdrave stravovanie

Príspevok v téme: Zdrave stravovanie
karol45

Dobry vecer, o mesiac budem mat 17 rokov a zacinam si uvedomovat, ze moja zivotosprava je velmi zla a ked budem takto pokracovat, mozem dopadnut zle. Jem malo ovocia/zeleniny, vela sladkosti a hlavne coho mam nedostatok je malo pohybu. Nastastie niesom tucny aj ked nechapem, lebo jem dost vela a pohyb takmer ziadny a v zime uz vobec nie. To vsetko chcem zmenit. Preto sa chcem spytat, ako sa zacat spravne stravovat, v com zacat atd atd. Dakujem vsetkym pekne za rady

emustek

Ako vravi Petka. Ja vzdy ked dostanem chut na nieco sladke a chutne dam si ovko, napriklad ako vyzivnu desiatu, ci olovrant. Alebo vzdy ked pocitujem hlad. Su aj bez cukru. Doplnam si tym svoj jedalnicek, ktory sa tiez snazim viest velmi zdravo :)

hammel

Simka111: na ráno pečivo ani jogurt kenozumuj. Od štvtej hodiny ráno do 12 hodiny teda do obedu sa ti z tela vyplavujú toxické látky a keď zkonzumuješ jogurt a pečivo len to brzdíš a to nieje rozhodne dobré. Ak chceš niečo jesť tak je to ovocie a zelenina prípadne čerstvé šťavy ktoré pri vyplavovaní toxínov pomáhajú takže všetko ostatné nieje veľmi vhodné lebo to brzdí čistiaci proces. Ak piješ čaj tak počkaj aspoň 30 min a potom si daj jogurt a nie všetko dokopy lebo je to zlá kombinácia síce nie u každého ale vidíš tebe to rozhodne neprospieva

Petka3339

podla mna by si nemal jest vsetko mozne do kopy .... malo by sa jest kazde 2 hodiny .... nemalo by sa kombinovat ovocie so zeleninou ani jest kompoty k obedu ovocie by sa malo jest osobitne bez nicoho ineho.Na ranajky si mozes dopriat viac ako na veceru ... rano normalne si daj rozky s maslom a sunkou(ak sa chces naozaj zdravo stravovat daj si pozor na E v sunke hlavne ked obsahuje glutaman sodny)desiata ovocie alebo jogurt a nejake pecivo .. obed obmedz fastfoodove jedla a instantne polievky(vifonky)mal by si si dat k hlavnemu chodu vela zeleniny salat a tak potom asi o 2 hod si daj nieco na chut ak by si to uz nemohol vydrzat daj si nejaku sladkost ale nerozbehni sa moc na veceru si daj nieco lahke a nie mastne

zuzuzuz

u obvodneho lekara si daj urobit testy na celiakiu..mozno v tom je problem,ked vravis ze ked zjes pecivo tak ti je zle..test sa d akupit aj v lekarnach a stoji cca 20 eur

simka111

chcela by som sa opytat ako by som mala spravne jest aby som mala čreva v poriadku,lebo ked jem vela pečiva hoci j tmaveho tak ma bolia čreva....
ak by som mala jest na ranajky probioticky jogurt s vlockami a ovocim..tim padom nemozem pit vodu..ktoru by som tiez mala pit lebo ma prezenie.... neviem ako to mam kombinovat aby som mohla jest aj jogurt,aj pit vodu aj čaj.. :(

mate59

súhlas s Hammel - žihľ.čaj pijeme na liečívé účely max. 3 týždne 2 šálky denne,on dosť vyplavuje minerály z tela, pôsobí ako saluretikum.

hammel

Žihľavový sa nepije len tak na uhasenie smädu ale nato aby ste sa vyliečili z prípadnej choroby lebo dlhodobé pitie tohto čaju nieje dobré takže len za účelom liečby inak sa to veľmi neodporúča.

zuzuzuz

zihlavovy caj cisti krv a detoxikuje a jedine obmedzenie o ktorom som pocula bolo ze by sa po par tyzdnoch pitia mala dat pauza....

hammel

No s tým žihľavovým čajom opatrne lebo ten sa nepije len tak ale za účelom pomôcť z choroby. Ten toast s medom by som vynechal a tiež aj mliečne výrobky okrem bryndze a kozieho mlieka a aj kefíru.