Vyskocene koleno

Príspevok v téme: Vyskocene koleno
Mik3

Ahojte,vcera v telocvicni sme si len tak isli zahrat futbal a v behu som kolenom narazil do protihraca a vyskocilo mi.Zachranka prisla o 10 minut a nohu mi vyrovnali,uvolnil som ju a jablcko skocilo naspät.
Ked bolo vyskocene,ani to tak nebolelo,ale ked ho davali spät,tak to bolo dost neprijemne.Vobec ma to neprekvapilo,ja mam dost slabe kolena,pritom sa snazim ako tak sportovat no som viac-menej chudy.
Bol som na rontgen,doktor mi nevyberal z kolena krv ani vodu,nasadil rovno ortezu a mam ju mat 3 tyzdne a potom sa ukazat.Vysledky sa ukazali ako negativne,koleno vraj bez naplne.Viem akurat,ze mam nieco s vazivom.Koleno mam teraz dost opuchnute,davam si fastum gel,vcera som este celkom mohol dostupit na nohu a chodit,ale dnes ma velmi boli a velmi tazko sa mi chodi.Ked dostupim na nohu,boli ma od jablcka vpravo (na lavej nohe). Kedy myslite,ze ta bolest prejde? A mam byt radsej teraz co najviac klude a nechodit alebo praveze mam sa snazit chodit? Popripade mozte mi este poradit nejaku stravu alebo doplnky ake by som teraz si mal davat.. Vraj sa mi to koleno musi dat doporiadku,ale dost sa bojim,neviem ci to ma takto boliet alebo nie. Ked lezim a uvolnim si ortezu,tak je to v pohode a bolest velmi necitim. Ale ked stiahnem a snazim sa robit nejake pohyby,tak je to dost neprijemne. Dakujem za rady.

Hanka2

No, tak to ti nezávidim, musí to byť dosť nepríjemné... Pýtal si sa na doplnky. Na opuchy, výrony, podliatiny, zlomeniny zaberajú enzýmy. Skús vyskúšať Wobenzym.Je dobré ho začať užívať čo najskôr po úraze a riadiť sa pri užívaní príbalovým lekárom, prípadne sa opýtaj lekára. skracuje dobu hojenia, pretože urýchľuje vstrebávanie opuchov a krvných podliatin.

Johny Bravo

mne sa stala pred 3 rokmi v podstate úplne rovnaká vec ... ľavé koleno mi vyrazili pri tréningu do ľavej strany .. doktor mi povedal presne to čo píšeš, týždeň v kľude polehávať a potom postupne s barlami začať chodiť + fastumgel ... bol som aj na magnetickej rezonancii ale to je iba strata času .. nič sa nenašlo vraj iba natiahnuté väzy že sa to časom dá doporiadku ... aj sa dalo odohral som celú ďalšiu sezonu, ale potom to prišlo. Ďalší kontakt spoluhráča s mojim kolenom a bolo vonku (v obidvoch prípadoch som nečakal na záchranku a hned som si koleno hodil späť sám aj keď sa to robiť nemá) ... no a k čomu sa chcem dopracovať .. 3 roky života som sa s tým trápil 3x mi celkovo vyskočilo aj so športovou ortezou a povedal som si dosť, tento rok som bol u lepšieho doktora, ktorý mi to zoperoval a konečne mám pokoj .. cítim sa super a už opäť začínam so športom, ďalší týžden idem práve na kontrolu, plánovali mi aj inekcije na podporu chrupaviek ale nakoniec beriem tabletky ... odporúčam podobný krok

krypel

no mama ma kontakt na jedneho doktora a dnes sa s nim spojila tak povedal, ze jedine risenie je operacia pretoze mam potrhane slachy, a prvym dokazom bolo to, ze ti vytiahnu krv z kolena. Takze najprv sa vycisti vnutro a po 4 mesiacoch na operaciu. Takze super, asi ine riesenie nie je. Ach jaj

Mik3

No operacia by bolo asi najlepsie riesenie. Ale ked nie,tak co najmenej dostupuj na tu nohu a maj ju v klude. Potom by si samozrejme mala hlavne behat a bicyklovat. To pomaha.
Ja som mal na nohe pekny sval a od tej nehody uz preslo teda 2 a pol tydzna a kvadriceps mam uplne spadnuty, oproti pravej nohe je uplne rovna.. A to aj cvicim ked lezim,napinam lytko a kvadriceps. Ked uz budem mat ortezu prec, budem vela behavat a bicyklovat, a ja stacionarnom ktory mam doma. Takze to vraj pomaha to mi aj doktor odporucil.

krypel

tak ja som bola vcera na kontrole a povedal mi ze kebyze nemam chrastu na kolene tak idem hned na operaciu :(. Ale takto nemozem aby sa tam nedostala infekcia. Mne na urgente brali 75ml krvi po noci od napuchnutia, teraz nic pritom koleno este nie je normalne. Dal mi kratsiu bandaz a ze mam dostupovat pomaly ist na rehabky a bud sa to uzdravi (ovsem koleno nebude ok uz nikdy) alebo sa pojde na operaciu. No lenze dnes som vstala z postele sla bez barli iba z tou dlho bandazou na nohe a koleno vyskocilo znova ked som ho vystrela takze parada nastastie som mala na nohe bandaz a hned som sa zachytila ale asi zacnem zvazovat operaciu ak to nebude lepsie...a ja este chcem chodievat plavat to by tiez malo pomahat ale behat?? hm asi by som sa bala, je jasne aby sa spevnilo vazivo

Mik3

Tak ja som uz nevydrzal cakat este tyzden a pol na kontrolu,tak som bol vcera za doktorom.Lebo to koleno som mal vkuse opuchnute,nic nepomahalo no a samozrejme hned ked na to pozrel isiel robit punkciu,ale v kolene som nemal vodu ale iba krv.Bola vraj stara,vytiahol mi z nej az 150ml krvi.Takze ja som bol tych 10 dni v bolestiach hlavne kvoli tomu opuchu.Hned sa mi ulavilo,no musim si davat ladove obklady 3 krat denne.Len mi je cudne,ze nejdem na operaciu,vraj to mam len natiahnute,ale pri tolkej krvi? Ortezu nakoniec mam nosit este 4 tyzdne a ked lezim tak mam posilnovat kvadriceps.Len sa mi zda,ze zas mi trosku koleno napuchlo,toto uz dufam nebude krv,ale len voda.Ale mozno sa mi to len zda.Davam si tie obklady,natieram si chladivym gelom a tiez aj fastumgelom.Snazim sa co najmenej chodit a ked lezim,ortezu si vzdy uvolnim.Ale zda sa este niekomu tych 150ml krvi v kolene normalne? Ked hned po uraze-mozno o hodinu na to mi doktor nevyberal krv lebo tam vraj este nebola.Ale za tych 10 dni,no cudne..niesom nejaky velky sportovec,takze po 4 tyzdnoch ked uz budem bez ortezy to budem musiet rozcvicovat,no to koleno uz asi nikdy nebude ako predtym,ale to,ze niesom sportovec,ani mi to vadit nebude.Vraj mam potom vela bicyklovat a behat.

krypel

od vcera mozem dostupit na nohu :) takze som rada..krv stale mam v kolene je napuchnute..dnes som dala dole ortezu presla som kusok a citim ze este to nie je ok, resp je to moj nazor nemusi to tak byt...uz ench doktor schvali ze mozem zacat cvicit na koleno :) a bude to fajn...dufam ze tvoja leicba je rovnako rychla a nekomplikovana

krypel

:D az teraz som is vsimla ten prispevok, kd eopisujes fatsum gel :D. No neviem rozcicuj to po kontrole, moze sa stat ze este ti budu tahat vodu alebo krv z kolena aj na kpontrole. Ja som predtym mavala take len bezne bolesti, bez opuchnutia a bez krvi v kolene, ale toto je ina situacia. Pohybujem sa z barlami nech sa ot upokoji a da cim rychlejsie do poriadku. Mne ju nakazali mat 4 dni a na noc povolovat,a le nejdem to robit..necham ju stiahnutut tak ako je, lepsie sa mi tak spi. Ale kazdy sme iny, neviem ekd hovoris ze ho mas opuchnute. Podla mna by si si ju nemal davta vobec dole maximalne povolit trochu, lebo je to v podstate namietso sadry. Kedysi davali iba sadru na to a tu si si teda povolit nemohol.

krypel

no ja som dnes bola na urgente s tym a skoncila som, ze mi tahali krv z kolena a zo sadrou (resp. s bandazou neviem rpeco to volaju sadra). Nejdem to namahat az po 2 tyzdnoch nech sa upokoji vazivo. Obklady? hmm myslim ze by ti to nepomohlo...je to uz raz tak ked ide prsat citis bolest ci ztuhnutie preto, lebo to dane miesto nie je uz ako predtym, nie je zdrave. Ja pocitujem zmeny pocasia pri zlomenej klucnej kosti. Mozno by som s aopytala lekara ci nejake obstreky by na to nepomohli. Ale vacsinou sa to skonci tym ze ta poslu na reumatologiu a daju lieky. A to je zbytocnost pokial mozes vstat a chodit. Kup si fastum gel, mne vzdy pomoze od bolesti

Mik3

No koleno mam stale cim viac v klude,vkuse lezim,maximalne tak 2 krat do dna vyjdem do kuchyne,na wc,do kupelne,vtedy si poriadne stiahnem ortezu,ked lezim tak uvolnim. Fastum gel si davam rano a vecer,cez den len ked to boli. Uz ma to boli menej,ked lezim tak pohoda aj ked dostupim,ale ked sa snazim s nou urobit krok tak ma stale nieco boli nalavo od laveho kolena. Ale aspon sa to trochu zlepsuje,no opuchnute ho mam stale. Este dnes oddychnem a zajtra budem pomaly rozvcicovat a uz aj viac chodit.