Vyskocene koleno

Príspevok v téme: Vyskocene koleno
Mik3

Ahojte,vcera v telocvicni sme si len tak isli zahrat futbal a v behu som kolenom narazil do protihraca a vyskocilo mi.Zachranka prisla o 10 minut a nohu mi vyrovnali,uvolnil som ju a jablcko skocilo naspät.
Ked bolo vyskocene,ani to tak nebolelo,ale ked ho davali spät,tak to bolo dost neprijemne.Vobec ma to neprekvapilo,ja mam dost slabe kolena,pritom sa snazim ako tak sportovat no som viac-menej chudy.
Bol som na rontgen,doktor mi nevyberal z kolena krv ani vodu,nasadil rovno ortezu a mam ju mat 3 tyzdne a potom sa ukazat.Vysledky sa ukazali ako negativne,koleno vraj bez naplne.Viem akurat,ze mam nieco s vazivom.Koleno mam teraz dost opuchnute,davam si fastum gel,vcera som este celkom mohol dostupit na nohu a chodit,ale dnes ma velmi boli a velmi tazko sa mi chodi.Ked dostupim na nohu,boli ma od jablcka vpravo (na lavej nohe). Kedy myslite,ze ta bolest prejde? A mam byt radsej teraz co najviac klude a nechodit alebo praveze mam sa snazit chodit? Popripade mozte mi este poradit nejaku stravu alebo doplnky ake by som teraz si mal davat.. Vraj sa mi to koleno musi dat doporiadku,ale dost sa bojim,neviem ci to ma takto boliet alebo nie. Ked lezim a uvolnim si ortezu,tak je to v pohode a bolest velmi necitim. Ale ked stiahnem a snazim sa robit nejake pohyby,tak je to dost neprijemne. Dakujem za rady.

mirko21

ahoj prosim vas ja by som sa chcel opytat teda asi teba hviezda226 kolko vychadza taka operacia na financie ze ako je to tam nakladne prosim? mozte opdoved sem ci na mail miroslav.strazovan@gmail.com je to naliehave dakujem

hviezda 226

vyskočené koleno je problém ale riešiteľný...síce operačne ale mám to za sebou a keby bolo znovu treba idem do toho aj ked je to časovo a fyzicky náročné....každopádne pri vyklbení (vyskočení) kolena dochádza k uvolneniu až roztrhnutiu väzov čo spôsobuje poškodenie jeho vnútorných štrukúr (chrupavky, menisky). K tomuto poškodeniu môže dôjsť aj pri samotnom úraze čo treba riešiť..mňa tiež bolelo lavé koleno zvnútra ale nie nejak extrémne...myslela som si že to nič nie je, že je to len narazené po nakopnutí ale skončilo to 2 operáciami...ale dalo sa to prežiť

lenulik6

Tak mne dnes vyskocilo koleno a lekar povedal ze to mam nosit tyzden v orteze a prist potom na kontrolu. Nic viac. Dufam ze tam nebudem tu vodu alebo krv... !!!

sharpy

no som po tej artroskopii konecne som doma mal som byt doma uz 3 dni ale mal som bolesti este a nevladal som mal som teploty ale uz je to lepsie.dostal som tam nejaky zapal tak mi tam davali lieky.koleno ma vraj bolelo kvoli meniskom-z jedneho mi odobrali nieco poskodene a druhy mi zasili.cistili mi chrupavku a aj bocne vazy mi pozasivali upravili nejak aj zadny ale musia mi este nieco robit na prednom.tu plastiku no a na nu idem az o mesiac teraz mam na 2 tyzdne barle potom uz mozem bez brali ale dalsie 2 tyzdne orteza potom to mam poriadne rozcvicit takze za 2mesiace mam tu plastiku.ked si o tom citam aj inde to pisem bojim sa toho.bojim sa ze sa nieco pokazi.ale iste je ze aspon pol roka nebudem vobec sportovat

sharpy

takze caute mam 19 rokov a nikdy som nebol velky sportovec.semtam som si chodil zakorculovat na klzisko.v tomto roku sme si boli partia zahrat hokej proti druhemu tymu z dalsieho mesta tri krat.naposledy to bolo vcera.stala sa mi hrozna vec ked som isiel na branu a dvaja hraci z oboch stran nejak nestastne som sa zrazil s brankarom a oni mi prilahli nohu a este som snou velmy narazil do mantinelu.celu nohu som si skoro necitil ale citil som obrovsku bolest a krical som ako sa len dalo:( skoro som tam odpadol.potom mi v nemocnici zistili roztrhane krizne a bocne vazy,poskodenu chrupavku a menisky.cital som si otej artroskopii a dost sa toho bojim.ale to horsie je este ze bude nutna plastika toho vazu.neviem si predstavit teraz taku dlhu liecbu:( rozhodol som sa ze posledny rocnik na strednej nedokoncim a budem ho opakovat.chcem si dat do poriadku celu nohu.je to dost vazne a aj cela rodina je z toho nestastna.potom ma este budu cakat tazke rehabilitacie.kto ma zvas skusenosti s tymto?a kedy budem moct normalne chodit?na tu operaciu idem v pondelok ale ta plastika bude vraj az neskor a kedy myslite ze by mala byt?dakujem

Mik3

Na pravom kolene som uz bol operovany artroskopiou.Tam mi tusim napravali len postranne vazy,lebo som ich mal narthnute.A myslim si teda,ze to iste mam ja teraz.Akurat to mam len v orteze.
Mam 15 dni po uraze a stale v orteze.
Ale ked dlho sedim alebo stojim,tak ma noha rozboli,akokeby od zmeny pocasia.Taka bolest.Ale inak je to v pohode,mozem uz aj lepsie chodit,len ak chodim rychlejsie tak ma nieco pod kolenom zaboli alebo akokeby nieco puklo.
Ale ked doktori povedali,ze to mam len ponatahovane tak asi aj je. Aj tak,oddnes mam mat ortezu na nohe este 3 tyzdne,takze to asi ma nejaky zmysel aby som mal na celej nohe ortezu.
Dufam,ze potom tie bolesti uz nebudem mat a nechcem zbytocne prezit 3 tyzdne,ze budem dufat a nakoniec mi zistia nieco vazne a pojdem na operaciu.
Ale ked mi az 2 doktori povedali,ze operaciu netreba,tak asi netreba...

krypel(ka)

ano uznavam..koleno je labilne pri dostupe mi vyskoci same od seba - ako keby bolo na gumicke..nedrzi..ine riesenie nie je, ani nejdem vymyslat ci ist na oepraciu ci nie. Bola by som hlupa!