Je nebespečný Lydrohyzát SO2?

Príspevok v téme: Je nebespečný Lydrohyzát SO2?
X.Y._

gainer.sk

Dole pod produktom je napísané, že obsahuje lydrolyzát SO2.

Na wikipédii som sa dočítal, že SO2 môže vyvolať astmu, prípadne dokonca až anémiu plúc.

Toto asi určite nieje ten prípad takej dávky, ktorá by bola nebespečná... ale...

O čo vlastne u takýchto výrobkou ide? Mal by som sa toho obávať, že to môže mať vedlajšie účinky?

RNG

SO2(kyslicnik siricity) je konzervant, lebo zabija plesne a kvasne kultury
Vo vode sa rozpusta na slabu kyselinu siricitu=H2SO3
Jej soli, siricitany sa pouzivaju na zastavenie kvasenia napr vo vine, aby sa v noim zachoval zvyskovy obsah cukru, tiez v susenom ovoci a pod, aby nekvasilo.
Dam sen slovensku databazu, nech mi nikto nevycita, ze nerozumie cudzie reci(hovi anglictina bola v EU uzakonena ako spolocna legalna rec na dorozumievanie medi jednotlivymi clenmi EU.
-odkaz odstránený-

vevericka

hydrolyzat znamenena, ze to je o upravene, ak sa jedna o proteiny zvacsa ide o nejake ich nastiepenie, ci napr u kazeinu "natravenie", aby boli lahsie telu spracovatelne...so2 sa pouziva v potravinarstve ako antioxidant, napr u vina (tokaj), ci suseneho ovocia(marhule)

X.Y._

Mal som namysli Hydrolyzát... prehodil som písmená, ale faktom ostáva, že viem iba čo je to hydro - voda a uniká mi o kontext s SO2.