Ako sa vegetariánsky stravovať

hammel

kaciatko_7: Také isté problémy mám aj ja v chladničke sa nič nedá nazvať zdravé. Mám výhodu aspoň, že bývam v dome. Ale tak raz za čas si pokupujem 7-10 kíl zeleniny a ovocia

- mira

Kačiatko, chápem, že to máš doma s vašimi ťažké. podpora v rodine je moc dôležitá. Zo začiatku i proti mne stála celá rodina, časom sa ale ku mne pridali, keď videli, že sa môj stav lepší bez lekárov a jedlo je chutné, naviac sam,i pocítili jeho blahodarný vplyv.
Bývam v meste v paneláku, ale políčko som si našla a prináša mi nielen kvalitnú zeleninu, ale aj radosť z pobytu vonku. Tak ti držím palce, aby si našla spôsob, ako sa vysporiadať so svojimi problémami.

hammel

áno vegetariánstvo nieje veľmi dobré hoci nejedia mäso ale jedia iné živočíšne potraviny a tie sú škodlivé

kaciatko_7

Keby si bývala v bytovke ako ja, nemala by si toľko možností s tou zeleninou, a ešte sa k tomu pridružuje to, že som momentálne študent, ďalšia vec sú už zabehané zlozvyky v našej rodine, ktoré ja sama by som len ťažko zmenila (nezarábam, nenakupujem do domácnosti)... sú samozrejme veci, ktoré vôbec nezjem, napr. údeniny, salámy, párky... a pod.... ale čo z toho, keď práve týchto vecí je u nás vždy plná chladnička...

sweet_lolitta

vegetarianstvo je podla mna skodlivejsie ako jedenie masa. Totizto vegetarianstvo vykuci sice maso, ale vegetariani jedia vo velkom zvycajne syry, jogurty, mlieko a vajcia. Okrem ineho samozrejme. Tieto veci vsak nie su vhodne k castej konzumacii a za ovela vhodnejsi model povazujem VEGANSTVO (cize ziadne mliecne vyrobky, vajcia a maso) S VYNIMKOU TOHO, ZE MASO SI OBCAS DAM- 1x do tyzdna rybu alebo (ja osobne bio) kurca. Bez akychkolvek mliecnych vyrobkov, ktore zahlienuju.
Btw. v mlieku mas vapnika zalostne malo ;)

- mira

Kačiatko, budeš prekvapená, ale najviac chémie sa v poľnohospodárstve používa pri pestovaní cukrovej repy a v chove zvierat a v potravinárstve pri výrobe trvanlivých, ochutených výrobkov a polotovarov. Tieto sa v zdravej strave nepoužívajú.
Nehovorím, že chemická zelenina nie je, ale toto som si ja vyriešila tak, že si veľkú časť pestujem sama bez chémie.
Neviem kde ľudia zobrali info, že zdravá strava je drahšia, pretože ja mám skúsenosť, že je lacnejšia. Miska zeleninovej polievky, ryže, fazule a kvasenej zeleniny a čaj ťa vyjde lacnejšie ako kura s doplnkami a zákusok alebo pivo. A to si môžem občas dovoliť i mandle a drahšie doplnky ako sú morské riasy, kvalitný olej a pod. Keď k tomu pripočitaš, koľko ušetríš na liekoch a lekároch, finančný prínos je vysoký.

hammel

kaciatko_7: výskum byť nato ani nemusí zdá sa mi logické, že ľudia, ktorí sa stravujú zdravšie sú zdravší ako tí, ktorí sa stravujú nezdravšie :). Ohľadom tej soli soľ je pre telo jed. Morská soľ je lepšia hoci stále je jedom hoci menším ale dodá nám aj minerály. V bežnej strave teda potravinách máme toľko soli, že vôbec nemusíme soliť.

kaciatko_7

hammel: ja som nenapisala ze sa to mohlo stat len z vegetarianstva, ale ze tam mohli byt aj dalsie aspkety... to jedna vec a druha, nemozes porovnavat, aky ma dopad bezne stravovanie cloveka na zdravie a stravovanie vegetariana... je jasne, ze tych co sa stravuju normalne bude viac chorych, lebo aj vseobecne je ich viac... tu sa predsa neda tak zovseobecnit, iba ak by si to mal potvrdene nejakym vyskumom, pravdaze dlhodobym

mira: vsetko je to pekne tie veci, ktore by vegetariani mali a ktore nemali jest... no na druhej strane, si treba dat odpoved aj na otazku, kolko ludi na slovensku si takyto styl moze dovolit, ja napriklad nie aj keby som chcela... dobre, vylucila by som zivocisne potraviny, aj vsetko co si napisala a jedla by som napr. viac zeleniny,,, ale akej?! ktora nie je chemicky upravovana? z bioobchodu? tu si vsak ja dovolit nemozem kupovat kazdy den,,, ja si nemyslim ze nas zle nastaveny stravovaci rezim na slovensku je len z toho zeby sme mali primaskrtne jazycky, ale aj z toho ze mame hlboko do penazenky
este som sa chcela opytat preco sa vsade pise tolko o skodlivosti soli? ved predsa nie je sol ako sol... uz som z toho mimo, nasla som aj clanok, z ktoreho vyplynulo ze soli by sme mali jest kolko nase telo potrebuje, nemame sa obmedzovat, tym som myslela morsku sol... je to pravda?

hammel

Kačiatko_7: to je poznáš jedného vegetariána, ktorému niečo bolo neznamená, že to je zlé. Pozri sa okolo seba a priznaj si, že koľko ľudí poznáš ktorím niečo je sa stravujú sa normálne a stavím sa s tebou, že ich oveľa viac ako vegetariánov.