ako funguje ludské telo

Príspevok v téme: ako funguje ludské telo
martinmlm .

mal som bežné civilizačné choroby a kedže ma nebavilo hodiny sediet v čakárni, a doktori mi s nimi aj tak nepomohli, /čest výnimkam, napr. urazová chirurgia je super a využívam ich služby pravidelne/ začal som intenzívnejšie čítat knihy. Napriek tomu, že každá má iného autora, informácie v nich do seba krásne zapadajú ako skládačka. vdaka tomu som 2 roky nebol u lekára ako pacient. NEVIEM VšETKO, nie som liečitel, ale ludia, ktorí boli ochotní si ma vypočut nelutovali toho.

martinmlm

ivana45
beriem ta. nahodila si dost tažku temu. maš na mysli choroby ktoré momentálne nevieme vyliečit ale dá sa s nimi žit s určitými obmedzeniami, alebo choroby pri ktorých je človek pripútaný na posteli a treba sa onho starat. V prvom pripade je výskum na mieste, ale musí byt správne nasmerovaný. teraz napríklad veda hladá lieky na choroby ktore zapríčinila samotná veda. A v druhom prípade, si myslím,že by sme mali rešpektovat rozhodnutie chorého.

ivana45

prepac, martin, az teraz som si vsimla tvoju vetu: "na oči má najvačši vpliv kvalita pečene" ...no teda....

Uz roky som kratkozraka, mas nieco aj pre mna? Treba na to ist cez pečeň? Ako?

sade8

martinmlm
vies mne tie ciarky nepripadaju smiesne, je to smutne, ze sa nad tym usmievas, keby si mal ty take problemy neviem co by si povedal. ale urcite by si sa neusmieval.
tu ocianku som uz pouzivala na vyplachy,ale nepomohlo

ivana45

naopak, Martin, ja sa modlim, aby si BOL ministrom zdravotnictva. Cim skor ! Pri tvojej vlade by sa to mohlo volat Ministerstvo zdravia.

Tvoje slova: " A ostatných lekárov si budú pacienti platit, sami. LEbo za svoje choroby si 90 percent ludí možu sami. ale pacient rozhodne či mu doktor pomohol, vyliečil a či si peniaze zaslúži. takže doktori sa budú musiet snažit. " ... to znie ako rajska hudba !

Ziadne zdravotne odvody, ziadne "poistovne", ziadne trapne body, ziadne zlodejske limity, platba na drebo ... Fantazia !
To vies, ze sa doktori budu snazit. Budu sa o pacientov uchadzat a bude to aj poznat.
A pre pacienta - manna nebeska! Sam pacient posudi, ci mu doktor pomohol, tj. ci si zasluzi nejaku platbu!

Martin, ty by si mohol robit kumulovanu funkciu - napr. aj ministerstvo skolstva. Ziak (rodic) usudil, ci a ako dobre ho ucitel nieco naucil a ci mu teda nieco zaplati.

Konecne si sa objavil! Mohla by som ti robit poradkynu ? Aby som sa li zaliskala, mam navrh: Choroby, ktore by sa nedali v kratkom case uplne vyliecit, by sa neliecili vobec. Ved su to vyhodene peniaze ! Co ty na to?

martinmlm

sade8
kolko je čiarok a kolko bodiek?(-:
na oči má najvačši vpliv kvalita pečene. alkoholici sú jasný priklad. pri žltačke tiež sa to ukaže na nich. a cez zimu a jar, ked je najviac zatažená majú ludia najvatšie problémy so zápalmi spojiviek a s infekciami. to mi asi nikto nebude vyvracat dúfam. Od čoho ludia vidia tie čiarky neviem, ale umna najlepšie čo može byt na oči je "OčIANKA ROSTKOVA" čajové obklady z nej liečia infekcie, zápaly spojiviek, alergicke reakcie na pele a prach. upravuje histaminovú reakciu tela,robia sa aj obklady po operáciach očí. čaj sa aj normálne pije bez rizika predávkovania a pomáha aj pri astme. DAKUJEM CLOVEKU čO MI JU PORADIL. dá sa kúpit v lekárni, ked neni tak objednaju a stojí max 2E

martinmlm

ivana45
budem nad tým rozmýšlat, ale najprv urobím poriadok na slovensku. dám spravit 100RTG, 100CT,100MR. zníži sa tým výrobná cena plus dostaneme množstevnú zlavu a ludia nebudú musiet na vyšetrenie čakat 3 mesiace. dalej na školach zavediem povinný predmet o zdravej výžive. zdravotné poistovne by preplácali len tažké operácie. chirurgom by som pridal, lebo prišit odrezanú ruku tak aby fungovala je zázrak. A ostatných lekárov si budú pacienti platit, sami. LEbo za svoje choroby si 90 percent ludí možu sami. ale pacient rozhodne či mu doktor pomohol, vyliečil a či si peniaze zaslúži. takže doktori sa budú musiet snažit. "MODLITE SA ABY SOM NEBOL MINISTROM"

sade8

martinmlm
ahoj, vedel by si aj mne nieco odporucit, samozrejme som objednana na ocne, len ma to zaujima, ci by si mi nevedel poradit. mam problem s ocami - vidim vselijake hadiky, cierne priesvitne ciarky a bodky, a poletuje to cely den v obidvoch ociach - viem ze to moze byt aj oslabena pecen - tak mozem ta poprosit o radu? dakujem

sade8

martinmlm
ahoj, vedel by si aj mne nieco odporucit, samozrejme som objednana na ocne, len ma to zaujima, ci by si mi nevedel poradit. mam problem s ocami - vidim vselijake hadiky, cierne priesvitne ciarky a bodky, a poletuje to cely den v obidvoch ociach - viem ze to moze byt aj oslabena pecen - tak mozem ta poprosit o radu? dakujem

ivana45

martinmlm,
teba je na nejake internetove poradenstvo skoda.

Prihlas sa v niektorej zdravotnej poistovni. Postavia ti slavobranu. Okamzite s tebou uzavru zmluvu, kralovsky ta zaplatia a aj tak strasne - ale strasne - usetria. Za nemocnice, za ambulancie, za laboratoria, RTG, CT, MR..

Napriklad v Cesku by si sa teraz ohromne uplatnil. Minister sa vola Heger, smelo mu napis, cim skor. Nech moze spavat.