HAK-ktora je najlepšia

lioness_01

mne prvú HAK predpisovala sestrička štýlom "akú chcete?" a ja som nemala ani šajnu že akú mám chcieť, tak mi len tak "z brucha" predpísala Novynette a katastrofálne to dopadlo, tak som po 3 mesiacoch išla sama opäť za doktorom, a ten sa ma spýtal, že na čo chcem zmeniť, tak som si zase sama vybrala, že čo chcem...

a nemysli si, že to len môj bývalý lekár bol taký...to tak funguje vo veľa ambulanciach...

lioness_01

salamndra, môžem ťa ubezpečiť, že žiadne testy na to , ktorá HAK ti sadne sa nerobia...

max. ti lekár vezme krv a zistí ti v akom stave máš pečeň ale to je všetko. v drvivej väčšine prípadov ti predpíše to čo momentálne letí (Qlaira, Yaz a pod.) a v tom horšom prípade, ktorých je neúrekom ti náhodným výberom predpíše lieky sestrička medzi dverami... vieš, ono predpisovanie HAK je dnes totálna rutina pre lekárov, a žiadny pohovor ani žiadne testy na to ktorá HAK by bola pre teba najlepšia sa nerobia... je to len utópia a naivná viera ... ale to zistíš v praxi... že to tak nefunguje

salamandra

lioness_01 - prave preto sa pytam pri ktorych typoch HAK ste pocitovali najviac neziaducich ucinkov. a nie nadarmo sa robia testy ktora HAK sadne zene.myslim si ze pri spravnom vybere a pri brani rok max 2 roky zene tie hormony az tak neuskodia

lioness_01

pH, nenájdu...pretože aj keď niekto subjektívne nepočiťuje pri užívaní HAK problémy, neznamená to, že tie problémy nie sú, a hlavne, mnoho užívateliek aj má problémy, len si ich nespájajú s HAK... a drvivá väčšina problémov sa zistí až po vysadení...

pH

zaujimave by bolo statisticke zistenie, kolko uzivateliek nema ZIADNE neg.vedl.prejavy pri uzivani HAK, najdu sa take?

lioness_01

salamandra, veď práve to... presne si teraz vystihla uvažovanie drvivej väčšiny mladých žien a mužov... HAK je najpohodlnejšia, čo tam na tom, že si dokašlem svoje zdravie...

Karina

Pridavam sa k nazoru na HAK - najlepsie ziadna. Ten chraneny sex nestoji za komplikacie. Mnohe zeny trapi priberanie - je fakt, ze z tabletiek ako takych sa nepribera, ale kedze upravuju hormony, tak sa moze zmenit aj chut do jedla. Takisto sa zmeni aj chut na sex. 8%? Neverim. Videla som to na sebe, videla som to na kamaratkach. Dalej. Spominane vytoky, mykozy, zapaly. Mozno aj nieco horsie. Po vynechani problemy s menstruaciou, narusenie hormonalnej rovnovahy a problemy s pletou. Dalo by sa toho menovat velmi vela. Znova by som do toho nesla, treba si tovelmi dobre zvazit.

Inner

tych 8% zverejnili gynekologovia na antikoncepcia.com. Ide o uzivanie antiandrogennej hak. Pribrat mozes, ak u teba hah nebude vhodne zvolena - teda ak dojde k anabolickemu efektu. Ale to zistis, ked ti bude narastat hmotnost. Z novsich preparatov sa nepribera (Yaz, Yadine, Yasminelle, Qlaira), no vseobecne nemusis pribrat zo ziadnej. Ide o to, co tvoje telo prijme v pohode a co uz nie. Tazko hovorit, ktora hak je najlepsia. Jej uzivanie si treba dobre zvazit a hlavne si nechaj spravit krvne testy na cholesterol, zrazanlivost krvi a hepatalne testy.

lioness_01

salamandra, ty nepoznáš inú ochranu iba hormonálnu antikoncepciu a tabletku "po" ? smutné...

lenka, 8%...no to určite... to ti povedal kamarát gynekológ?