Skúsenosti s BIO farbami na vlasy zn. LOGONA a SANTE

Príspevok v téme: Skúsenosti s BIO farbami na vlasy zn. LOGONA a SANTE
.brunetka.

ahojte,

chcem sa spýtať, aké máte skúsenosti s používaním prírodných farieb na vlasy zn. LOGONA alebo SANTE?
Dokážu prekryť aj prvé šediny? Ako dlho Vám vydrží farba na vlasoch, kým sa vyzmýva?
Ja som viac ako 10 rokov používala farby na vlasy, ktoré boli chemické - napr. od firmy Schwarzkopf alebo Wella, a robia sa mi nádory na pokožke hlavy -
predpokladám, že asi z tých chemikálií vo farbách.
Preto chcem prejsť na používanie 100% prírodných farieb na vlasy.
Prosím, poraďte mi, aké máte skúsenosti s BIO farbami na vlasy zn. LOGONA a SANTE ???

Lucia_A

Ahoj, tiež mám nepríjemné skúsenosti s chemickými farbami na vlasy...:/ Preto som prešla na rastlinné a používam už len tie. Veľmi pozitívne skúsenosti mám s českou značkou VOONO - sú 100% prírodné. A prekrývajú šediny. :) voono.sk

Klaudia333

moja skúsenosť s henna farbou je takáto. Som z Bratislavy a mám problém s padaním vlasov. A pretože som mala až do nejakého času veľmi bohatú hrivu, na ktorú som bola pyšná, každý vypadnutý vlas naozaj bolel. Súvisí to so zníženou funkciou štítnej žľazy a to jeho autoimunitnou formou, na ktorú trpím už nejaký ten rok. Celkom určite platí, že hormón thyroxín, ktorý musím užívať, mi proti padaniu vlasov určite veľmi pomáha. Ale faktom je, že trvalo asi rok od začatia užívania hormónu, než sa mi padanie vlasov zastavilo. Spomínam si, že predminulé leto, keď som thyroxín ešte len začala užívať a boli sme v Chorvátsku pri mori, vypadla mi doslova polovica vlasov a ja som myslela, že to neprežijem. Keď som si vlasy rozčesávala, vlasy aj s cibuľkou vypadli a vôbec to nebolelo. Doslova som cítila ten maz pri korienkoch, ktorý to padanie spôsobuje. Leto a horúčavy mi vôbec robia ťažkosti, ale hlavne u mňa spôsobujú nenávratný úbytok vlasov. Vtedy mi aj moja endokrinologička povedala, aby som ešte neprepadala panike, len vydržala a výsledok sa dostaví. Vyhlásila však, že si nesmiem vlasy farbiť. To bolo naozaj ťažké dodržať, lebo som už hodne šedivá a bez farby na vlasoch to hlavne v práci ani nikto nechápe. No ale čo som mala robiť. Vlasy mali byť čo najmenej namáhané a moja skúsenosť s farbením bola tiež dosť strašná. V kaderníctvach používajú väčšinou Wellu a mňa to na hlave veľmi šťípalo. A aj u kaderníčky mi vždy vypadlo enormne veľa vlasov, až toľko, že ma na to sama kaderníčka upozornila a ja som sa koľkokrát aj rozplakala.Tak som sa prestala farbiť. Vlasy mi odrástli a postupne som mala svoju farbu čiastočne šedivú čiastočne pôvodnú orieškovú. Vtedy som sa začala zaujímať o hennu, pretože som sa dozvedela, že vlasy pri korienkoch vysušuje. Raz sme mali jednu stretávku zo školy a tam som ozaj nechcela byť úplne šedivá, tak som sa odhodlala a kúpila som si práškovú hennu, nejakú úplne obyčajnú, lebo som o henne ešte nič nevedela, ale hlavne moju farbu, už si nepamätám, či orieškovú, alebo akú. Ja som určite nechcela červenú, ani žiadne oranžové odtiene. Tiež nie je jednoduché nájsť kaderníctvo, kde vám na vlasy nanesú hennu, ale po dlhom hľadaní som našla jednu pani v Petržálke a tá mi to spravila. Sedela som tam 3hodiny a výsledok bol nie úplne uspokojivý. Nezakrylo mi to šediny, ale celkovo som mala pekný odtieň, len si niekto mohol myslieť, že vlastne vôbec nie som zafarbená. Videla som to asi iba ja. Dozvedela som sa, že musím hennu použiť nikoľkokrát, až potom sa dostaví želaný výsledok. Tak som si kúpila ďalšiu práškovú hennu a asi za dva mesiace som tam prišla znova. A potom znova. To som sa už zaujímala aj o nejaké značky henny, lebo vysedávať za každým 3-4 hodiny v kaderníctve som nemohla. A to ma aj odrádzalo od ďalšej návštevy. Nejako som natrafila na Logonu - krémovú farbu a toto je až doteraz riešenie pre mňa, mňa totiž tá prášková nejako odpudzuje a je to aj robota s nanášaním. Kupujem si to na internete, inak to neviem zohnať, resp. je jedno miesto, ale nie vždy majú môj odtieň. Mne vyhovuje odtieň teak a nugátová a robím si to sama. Moja vlastná skúsenosť je, že až na piatykrát mi to pekne zakrylo aj šediny. A teda nepoužívam už nič iné. Mám ju na hlave aj 5-6 hodín a upozorňujem, že sa pomerne ľahko a rýchlo vymýva, ale ja zbožňujem ten pocit, že mi vysuší a spevní vlas. Nemám a už asi nikdy nebudem mať žiaden melír, mám jednoliaty odtieň, ktorý som tiež nejaký čas hľadala. Vlasy už tak nepadajú, som spokojná a uvedomila som si, že sa už od problému vlasy môžem konečne odpútať, čo pred asi 3 rokmi moju myseľ vôbec neopúšťalo. Mám taký pocit, že mi dorastajú aj nové vlasy. Na záver chcem povedať, že nie som dealer ani nerobím reklamu. Je to moja osobná skúsenosť a dohnal ma k nej problém, vďaka ktorému som prepadávala depresiám a smútku. Ja som sa kvôli tomu toľko naplakala, že si to možno ani neviete predstaviť. Neviem, či som niekomu pomohla, dúfam, že áno. Pri diagnóze, akú mám ja, je totiž dôležité korienky vysušovať a mne sa to takto darí.

testerka

Ahojte,
tu su moje prvopociatky s farbenim hennou.
Po dvoch mesiacoch nefarbenia chemickou farbou, pouzivala som syos oil medennu zlatu a pri takom odtieni som aj chcela ostat, som sa rozhodla, ze prejdem na zdravsie farbenie vlasov.
Najskor som skusila Logonu, indianske leto, sa tusim volal ten odtien, mala som ju 1,5 hodiny na hlave, asi malo, vobec neprekryla sediny a bola zbytocne draha, aj ked kremova konzistencia je pohodlnejsia na nanasanie.
Tak som po case skusila praskovu hennu Sante cervenu.
Po predoslej skusenosti, ze asi to aj tak nechyti, ked je prirodna som ju nechala celu noc v miske zmiesanu s ciernym cajom a nanasala som ju az rano, a na hlave som si ju nechala skoro 3 hodiny. Vysledok bol sokujuci, konce vlasov som mala uplne svetkooranzove, sediny prekrylo, len este cele to malo nadych do zelenozlta :) Som sa tu zelenu snazila trochu zmyt citronom a olivovym olejom, normalne sla zltozelena voda z tych vlasov :)
No hroza, hned som si sla kupit dalsiu hennu zo sante az to prekryjem, tentokrat o dva odtiene tmavsiu bronz, to uz dopadlo lepsie, konce sa zosvetlili a zelenu som uspesne vymyla, len som si dala potom poriadny olejovy zabal na noc, lebo som vlasy totalne vysusila. Nabuduce davam Sante bronz, zmiesany s ciernym cajom a trochou oleja a uvidime. Stale to sice nie je medennozlaty odtien ako som mala predtym, este rozmyslam zmiesat orieskovu s bronz, ale neviem ci sa mi chce az tak experimentovat :)
Ak mate skusenosti ako si tu hennu namiesat na taky odtien, napiste. Kazdopadne pri henne ostavam, vlasy su hebkejsie a leskle. Prajem vela stastia :)

Ala 2

Obávané 1. farbenie rastlinnou farbou Sante ...dopadlo skvele, trošku iné a dlhšie to bolo, 1 a 1/2 hod. ale myslím že sa to oplatí,..jednak stojí to veľmi podobne ako bežné farby, ale je to bez chémie, ktorá sa vstrebáva pokožkou, a bez hnusných smradov a štípania pokožky,...je to ako hlinkový zábal na vlasy, zarobená vyzerá divne a horšie sa nanáša, odporúčam pomoc kamošky, ale vonia ako bylinky... robí super pocit na pokožke...pokiaľ netreba zosvetlovať vrele odporúčam. Ešte je lepšie kúpiť si svoje chirurgické malé rukavice velkosť S, lebo tie v balení sú ako pre slona, a nemiešať s kefkou na nanášanie farby, nakoľko sa prášok zalieva horúcou vodou alebo čajom, červ. vínom,..:) a tým sa pokazí, ale nemá sa miešať ani kovom, takže asi plastovou vidličkou naj . Mám aj fotky pred a po kto by chcel :)

ellini

caute. ja si farbim na cerveno so sante. skusala som snad vsetko, aj logonu, aj ostatne. ale sante je naj, da to najvyraznejsiu farbu. mne sa to zmyt nepodarilo...

maria1113

ahoj brunetka, ja som používala farbu Logona, konkrétne gaštanovú, kupovala som si ju cez internet, lebo inde ju nekúpiš. Sama som si farbila vlasy, lebo ona je vlastne v tube, obsah vytlačíš do misky a dáš si to na vlasy a necháš pôsobiť pár hodín. Nečakaj ale taký odtieň ako keď si zafarbíš normálnou farbou. Mňa to prestalo baviť a už ju nepoužívam, lebo to nebolo to pravé orechové. Momentálne používam farbu Matrix a som spokojná.

.brunetka.

Niektorí výrobcovia žiaľ do farby henna pridávajú rôzne škodlivé chemikálie... Bolo to zistené v spotrebiteľských testoch.
Práve preto chcem vyskúšať tie farby zn. LOGONA alebo SANTE - lebo je to certifikovaná 100% prírodná farba.
Len neviem, či mi prekryjú šediny, lebo mne začali šedivieť vlasy už vo veku 20 rokov - tak preto zisťujem, či tu má niekto s tými farbami skúsenosti?

casanta

Mam akurat skusenost s hennou, no viem ze pri prirodnych farbach treba viac trpezlivosti ako s chemickymi...farebny efekt sa dostavi az po niekolkych farbeniach ale efekt stoji za to.