Vianocne kolaciky bez cukru

Príspevok v téme: Vianocne kolaciky bez cukru
sweet_lolitta

Ahojte,

urcite ako kazdy rok sa zeny na fore, ale aj mimo, cez tento sviatkovy cas prezeru doma a este k tomu nezdravych kolacov a jedla, takze chcem vam ponuknut nejaky ten recept na naozaj zdravy kolacik - linecke cesto napr.:

Linecké
250 g CZ pšeničné mouky BIO, 250 g CZ pšeničné mouky špaldové prosejeme a přidáme
220 g tuku, 100 – 200 g ječné sladěnky, vanilka ( roztlučený sušený lusk nebo prášek ),
citronová kůra (citron omyjeme v osolené teplé vodě, opláchneme v octové vodě, osušíme),
trošku mirinu nebo rumu, sůl a vlažná voda. Lehce zpracujeme těsto, nestlačovat, pečivo je
pak tvrdé. Necháme odpočinout. Vyvalujeme přes folii asi 5 mm silné. Vykrajujeme tvary,
pokládáme na pečící papír. Pečeme opatrně do růžova, tmavší je nahořklé. Upečené slepujeme
marmeládou bez cukru.

Tento recept robim za posledne 3 dni uz druhykrat, pretoze doma sa to spraskalo jedna radost a nikomu nebolo zle :)

mam aj ine recepty, zatial mozme aj so znamymi len odporucat :)

sweet_lolitta

no ja nemam problemy s nadvahou, len viem ako to chodi u mojich kamosiek :)) ja som jedny vianoce dokonca aj schudla.

No nejest cukor neuskodi nikdy :)

bibi123

podla mna staci jest normalne kolaciky, len sa neprezierat:O) ja si dam kazdy vianocny den asi tri a potom idem na hodinovu prechadzku so psom... a cez ziadne Vianoce som nepribrala:O)))