Provizia realitke

Príspevok v téme: Provizia realitke
jemci

nasli sme na nete nehnutelnost ktoru chceme kupit(predavaju ju cez realitku) a RK nas(ako zaujemcov) ziada o zlozenie zalohy za proviziu(?)pred podpisom kupnopredajnej zmluvy-v celkovej cene za nehnutelnost co zaplatime je zahrnuta uz aj provizia pre RK, a my ako zaujemcovia mame udajne zlozit realitke polovicu nie malej sumy z tej ich provizie, ktoru si nadhodili ku cene nehnutelnosti.
Zaujima ma,preco to od nas ziadaju?nemame problem zaplatit rovno celu sumu pri prevedeni nehnutelnosti na nase meno.
chcu od nas, aby sme podpisali ich zmluvu o sprostredkovani a zaroven zlozili tu zalohu. s tym celym samozrejma nesuhlasime a osobne si myslim, ze ak by mal niekto platit zalohu realitke, tak je to predavajuci, ktory si RK objednal za ucelom predaja nehnutelnosti a nie zaujemca o kupu. inak,sa mi to zda aj dost vysoka suma. a v podstate sme sa este ani nikam nedostali-teda ku ziadnym uspokojivym krokom ktore by smerovali ku platnemu predaju.moze vobec od nas ako potencionalnych zaujemcov nieco taketo takto ziadat?

jolka959

ono pri prenajme cohokolvek je dobre ist cez spolahlivu overenu spolocnost - aj my sme mali obcas u realitiek pocit ze chcu na nas zarobit a tak sme sa pri hladani vhodnej kancelarie v BA obratili na spolocnost doas, ktorá má už svoju históriu a klienti si ju doporučujú medzi sebou bez toho aby si okolo cesty videla mega bilbordy. A boli sme s ich cenami nadmieru spokoní ;)

elza_2322

Ano, samozrejme to je pravda čo si napísala- asi môj koment vyznel nejak negativne, to som nemala tak vôbec na mysli :)

simonka722

To ze ste narazili akurat na realitnu kancelariu ktora vam niecim nevyhovovala este neznamena ze vsetky su take. V mnohych pripadoch realitka pomoze, kopu veci na katastri vybavi a podobne, usetri drahocenny cas. Ja mam napr dorbu skusenost s halorealitami.

elza_2322

Mne sa veru tie poplatky realitkám tiež nepáčia a úprimne ani sa mi jednanie realitky s ktorou sme sa kontaktovali nepáči. Ja chápem že majitel si nejaku realitku vybral na predaj domu, ale lepšie by to predal sám...

zuzka fér

Tak za

1. Realitná činnosť je možná aj na žl.

2. nie je to lacne inzercia, softwer vyjde to na niekoľko tisíc euro ja ľutujem ,že som si nevzala podporu na začiatok podnikania a žiaľ splácam komerčný úver na 13% úrok.

3.Áno máli by byť rk licencované a ak porušia pravidla máli by byť zrušené a malo by byť povinné isť cez rk ako v Rakúsku.

4, Narks je s.r.o. ktorá ročné inkasuje od svojich členov 3 tisíc euro preto ich je až 180. Ak sa na niekoho budete sťažovať nepochodíte budu to popierať.

5. Podvodníci si tešia lebo ľudia veria skôr im ako rk. Riešila som podobný prípad začiatkom roka úverový a realitný podvod v jednom. Bola to hra o čas no už je to v riešení sme však na Slovensku potrebujete sa súdiť dva roky???

6. Fér realitky sú len ľudia uprednostňujú sietovky zo záhraničia.
Môžete si za to sami naša& rk plati všetko zo svojej 3% provízie aj úrychlený vklád. Zalohy berieme aj pri prenajme je to pre najomcu istota rezervacie ale ak by majitel odstupil tak mu to vratime a nahaname majitela.

7. Províziu u nás nájomca neplatí províziu dostava ešte šampanské a bonboný aj tak ty blbí ľudia výmyšlajú ako nám urobiť zlé. Bolo mi aj vynadané že som si mala radsej kúpiť auto než vziať úver na rk.
Má vôbec význam podnikať poctivo a férovo keď ľudia si to vôbec nevážia.

8. A POTOM SA STAZUJTE ZE MUSITE PLATIT mozete si za to sami ked idete bez dobrej rk.

abrhplus

som v šoku nevedela som pri viinkulácii može zasiahnut exekútor.

tiež som sa sama pustila do predaja a všetko som si preštudovala a najistejší sposob zábespečenia prachov je u notára notárksa uschova, ale mala som kupca pri jednom byte a trvala na viinkulácii, mne sa ot nepozdávalo, lebo ešte si vybavovala požičku nejak velmi zvlástne mne to bolo podozrivé požičku na moj byt vraj že sa ot dá aj ked nie je jej vlastníkom čomu dodnes nerozumiem, nakoniec od toho odstupila velmi c hcela ten byt ale ja som mala vela otázok a mne sa nepozdával jej postup ale
nakoniec to kupil iný právnik z RK priekupník a nijakého právnika som si nemusela platit,predal zabrobil si na tom byte asi 250.000sk , ale nezávidím predal ot po pol roku, čiže ja by som musela ešte pol roka platit nájom aby som mala zisk.

DNES PLATI DOVERUJ PREVERUJ, NIč NEPODPISUJ, číTAJ ANALIZUJ, POROVNAJ OVER !!!!

0mega

otazkou je, ci by aj majitel bol ochotny ist bez realitky.. niekto sa boji predavat bez nich, i ked to sa vsetko da osetrit notarom (uschova, nie vinkulacia, na nu moze siahnut exekutor).
Popripade, ze kupca vloze hotovost na ich ucet a oni zdrhnu. Nikdy neziskaju peniaze spat.. (ale suchova je najbezpecnejsia, i ked asi nie skutocne 100% bezpecna)

ale uznavam, ze realitky zarabaju velmi vela na slovenske pomery..

Lulu2011

Omega - preto sme isli cez realitku, lebo sme sa bali podvodnikov, pravnicka by ma nestala nic, lebo mame v rodine, prave ona este realitku kontrolovala, lebo jedna pred nou sa nam nezdala, takze ani s vyberom realitky to nie je take ruzove, inzerat mali viacere realitky, k majitelovi som sa dopatrat nevedela, nebyval na tej adrese, potom nam vravel, ze sme mohli priamo sa s snim skontaktovat a peniaze by sme mali

0mega

Z mojej strany je to asi dost drsny nazor, no ak by ludia nesli cez realitky, tak by tu realitky neboli, no ludia nie su pripraveni na to, aby vedeli robit taketo seriozne veci bez realitky. Ja som im dal 2000eur za sprostredkovanie a ten chlapik sa celkom kvoli tomu nabehal. plus musi platit asistentku. I ked nam sa to zda byt super plat, neviem neviem, ked preda 2-3 byty mesacne (uplne realna vec), tak ma zisk cisty povedzme 5000eur minus naklady za prenajom priestorov, minus plat maklerom/asistenom, minus poplatky na katastroch a inych uradoch, popripade notarom. zalezi od dohody.. cas, a nervy s ludmi, co ich obraju o cas.. tak mu zostane 2-3 tisic eur, nanajvys.. a cez leto nemusi predat vobec nic..

je to ako so vsetkym inym..

no nabuduce, kedze uz viem ako na to, si to spravim bez realitky (ale vtedy by som prisiel o pekny balik, lebo by som bol lahka korist..)