Sauna v tehotenstve

Príspevok v téme: Sauna v tehotenstve
pyrana

Ahojte vsetci, som pravdepodobne v 6tyzdni tehotenstva, babatko sme asi pocali pred 6 tyzdnami, dozvedela som sa to len pred par dnami, robila som si dva testy a oba boli pozitivne, k lekarovi idem hned buduci tyzden. Pred tyzdnom som bola dvakrat v saune, este som netusila, ze som tehotna, bola som len dvakrat po pat-sest minut.myslite, ze to dietatku mohlo uskodit?

pyrana

No mozno sa neodporuca hlavne na zaciatku tehotenstva, teda prve tri mesiace. ja som sa zlakla, lebo vsade na nete aj v knihach som citala, ze sa nesmie, lebo telo maminky sa prehreje a je to riziko pre plod. ale vo finsku dokonca niektore zeny aj rodia v saune - ufffff :-)

stigrica

Ahojte,

ja vobec nesuhlasim s tym, ze sauna moze ublizit, prave naopak. mne ju velmi odporuca aj moja lekarka, a aj na nete mozes najst kopu informacii, kde presne vysvetluju, preco je sauna v tehotenstve super.
samozrejme, plati to vtedy, ak mas bezproblemovy priebeh a ziadne infekcie, vtedy je vyborne aj chodit plavat, akurat treba, aby voda nebola taka studena ako na beznych plavarnach.

hmmmmmmmmmmm

nemyslism si,ze by to babatku uskodilo,ked to bolo len raz-dvakrat.ale viem ,ze sa sauna tehotnym neodporuca, jednak to prehriatie a nasledujuce schladenie je celkovo pre organizmus rychly sok.. ale urcite by som to nezopakovala!