Ako zvladnut hadku resp. zachranit takmer 4rocny vztah

Príspevok v téme: Ako zvladnut hadku resp. zachranit takmer 4rocny vztah
ironMan

Ahojte. Som castym navstevnikom tohto fora a zatial vzdy ked som potreboval poradit, tak ste mi pomohli. Tentoraz sa na vas vsetkych obraciam s niecim, co je pre vas mnohych mozno prkotina, dalsia z x tem, ale pre mna je to dost dolezite. Poradte mi prosim, ako zvladnut vazny rozhovor s partnerkou o vztahu. Ide o pripad, kedy uz sa vo mne nakopilo vsetko mozne a tak ked sa namna dnes znovu nastvala a chce sa rozist podla mna neopodstatnene, tak ja sa uz nedokazem "priplazit" a ustupit, na co si ona zvykla. proste chcem rozhovor o tom, co je medzi nami nie v poriadku a co musime so sebou robit. priatelka samozrejme ma nechce ani vidiet, ale caka, ze sa jej budem doprosovat. Ja planujem za nou prist ale chcem aby sme sa vazne pozhovarali a nasli KOMPROMIS, nie to, ze ja sa znovu budem musiet ponizit. Preto by som chcel vediet, ako v takom pripade konat. Ako zakryt frustraciu z vecnych vycitiek a najst silu hladat zhodu. ako sa k priatelke spravat ked viem, ze je vybusna a urazliva, ako formulovat svoje poziadavky, aby sme dosiahli. A este otazka: Ako by ste konali v pripade ze na vas vas partner krici aby ste vypadli, ze vas uz nechce vidiet, resp. ak vam place do oci ze ho trapite tym, ze mu nedate chvilu pokoj. Odisli by ste v takom pripade? Lebo ja som to (ale az po dlhom trvani) urobil, a dostal som ze mi vraj na nasom vztahu nezalezi, ak som dokazal odist. Ale pri inych hadkach ak som sa stale doprosoval a otravoval ju, tak som bol zase zly, ze som sebecky a nedokazem pochopit ak chce mat chvilu klud. toto druhe len tak na okraj, budem vam vdacny za kazdy vas nazor. Pekny vecer...

kymy

ahoj,to je trosku narocne....z tvojho prispevku mam pocit, ze cokolvek sa vo vztahu stane, tvoja baba chybu hadze automaticky na teba. ty musis vsetko davat do poriadku, brat vsetko zle na seba....a ona si to vnutri uziva, ze zas sa to skoncilo tak ako si ona predstavovala. mozno by si mal teraz pre zmenu hrat urazeneho ty a chvilu sa neozyvat....snad jej dojde, ze ta nechce stratit a bude sa snazit ona.

Tonnie

Ironman:som z toho vedla, ta tvoja priatelka asi nevie, co chce. Ale asi potrebuje pauzu, aby si uvedomila, ci ta chce. Nevyhovuje jej ani ked sa doprosujes a ani ked jej das pokoj. Hlavne sa neponizuj, maj hrdost, musis si vazit sam seba a potom si ta budu vazit aj ini. Samozrejme, ze je treba sa o problemoch porozpravat a robit aj kompromisy, ale z obidvoch stran. KTO ta nemiluje, nezasluzi si ta!!!