Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Ako zvladnut hadku resp. zachranit takmer 4rocny vztah

Príspevok v téme: Ako zvladnut hadku resp. zachranit takmer 4rocny vztah
ironMan

Ahojte. Som castym navstevnikom tohto fora a zatial vzdy ked som potreboval poradit, tak ste mi pomohli. Tentoraz sa na vas vsetkych obraciam s niecim, co je pre vas mnohych mozno prkotina, dalsia z x tem, ale pre mna je to dost dolezite. Poradte mi prosim, ako zvladnut vazny rozhovor s partnerkou o vztahu. Ide o pripad, kedy uz sa vo mne nakopilo vsetko mozne a tak ked sa namna dnes znovu nastvala a chce sa rozist podla mna neopodstatnene, tak ja sa uz nedokazem "priplazit" a ustupit, na co si ona zvykla. proste chcem rozhovor o tom, co je medzi nami nie v poriadku a co musime so sebou robit. priatelka samozrejme ma nechce ani vidiet, ale caka, ze sa jej budem doprosovat. Ja planujem za nou prist ale chcem aby sme sa vazne pozhovarali a nasli KOMPROMIS, nie to, ze ja sa znovu budem musiet ponizit. Preto by som chcel vediet, ako v takom pripade konat. Ako zakryt frustraciu z vecnych vycitiek a najst silu hladat zhodu. ako sa k priatelke spravat ked viem, ze je vybusna a urazliva, ako formulovat svoje poziadavky, aby sme dosiahli. A este otazka: Ako by ste konali v pripade ze na vas vas partner krici aby ste vypadli, ze vas uz nechce vidiet, resp. ak vam place do oci ze ho trapite tym, ze mu nedate chvilu pokoj. Odisli by ste v takom pripade? Lebo ja som to (ale az po dlhom trvani) urobil, a dostal som ze mi vraj na nasom vztahu nezalezi, ak som dokazal odist. Ale pri inych hadkach ak som sa stale doprosoval a otravoval ju, tak som bol zase zly, ze som sebecky a nedokazem pochopit ak chce mat chvilu klud. toto druhe len tak na okraj, budem vam vdacny za kazdy vas nazor. Pekny vecer...

evastastie

Chápem, že Ťa to bolí a je ponižujúce, čo tu píšeš. To všetko však môže mať mnoho príčin. Správanie priateľky, Ťa môže niečo dôležité učiť, ale tiež aj možno Ťa vedie k tomu, aby si si odpovedal na otázku: Si schopný svojou láskou pomôcť k jej zmene?
V dnešnej dobe sme všetci zranení a v každom vzťahu po čase narazíme na oblasti, ktoré žiadajú zmenu na jednej i druhej strane. Sama som si tým prešla v manželstve. V tom čase mi chýbali návyky Ako zachrániť svoj vzťah, o ktorých som natočila tieto videá. Veď posúďte sami: www.youtube.com

tester32

Presne toto, co tu rozpisujes, mam ja doma, s tym rozdielom, ze ja som sa uz ozenil... A asi budem riesit rozvod. 10% ludi je nevhodnych pre vztah - su to ziarlivci a hysterici... Hysteria je choroba, od ktorej aj psychologovia a psychiatri davaju ruky radsej prec - nemusia vzdy pomoct...

Iveta Michael

ironMan

Skutočne s Tebou súcitím...a úprimne,lebo tá Tvoja priateľka to je akoby zmes tých najhorších možných povah.kombinácií...no zároveň Ťa varujem tak isto ako aj ostatní....ďalej sa už nesmieš takto ponižovať a ustupovať spôsobom ktorý nie je hodný muža... Je možné že trpí nejakou poruchou osobnosti ale nechcem tu teraz len tak ,,znášať,,plané diagnózy no z toho čo si nám tu popísal je jasné že už horšie s Tebou manipulovať ani nemôže!Si dobrý chlap...lebo ja by som jej už strelila takú po papuli,no ale Ty si musíš teraz zachovať aj poslednú štipku hrdosti a úcty k sebe samému...inak zle dopadneš:(( A mal by si aj zájsť za psychológom a poradiť sa a možno aj zvážiť či je vôbec dobré zotrvať s takouto ženou vo vzťahu...držím Ti palce a želám odvahu a rozvahu!!!

rony26

pred pol rokom tu pisal jeden chalan, co mal podobny problem, mozno ho aj poznas ;-)...tak si pekne precitaj co mu ludia radili a skus zacat nieco z toho konecne aj praktizovat

www.zdravie.sk

xy:)

zvykla si na tvoje spravanie, ze vzdy prides s prosikom, manipuluje s tebou, lebo vie, co si moze dovolit a to sa neskonci, az pokial ty nedupnes nohou a nezacnes sa spravat ako chlap cinu... co ja viem, ak sa ti chce znasat jej maniere.. tiez som na partnera kricala, ze ho nikdy v zivote nechcem vidiet, sem tam sa pritrafi hadka.. hrozne som ho tym urazila a sam za mnou neprisiel, ja som ho zavolala. nebrala som to tak ze mu na mne nezalezi, len som cakala, ze bude mat aspon snahu vysvetlit to, co spravil (vynimocne to bolo cele jeho vina :D). takze mna zase stvalo, ze sa nesnazi sa mi ospravedlnit a on bol urazeny, co som si to dovolila mu povedat.

jajka001_

ustupujes jej a chces jej vyhoviet. bud chlap. bud odid a stoj si za tym - neospravedlnuj sa, alebo ostan a tiez si stoj za tym - ak sa to da vydrzat, ostat :) mas len jedny nervy nie? vybusna a urazliva, to je najhorsia kombinacia...priam toxická
bud sam sebou, nenechaj sebou manipulovat, rozmysli si co chces a povedz jej to.
mozno ma rada vasnive sceny...nepozerava moc telenovely? :))) odid, nie ostan, nie odid, nenavidim ta, nie -

kafe

Chlapče, nepísal si tu už náhodou? Sa mi zdá, že hej a tiež sa mi zdá, že stále necháš so sebou kývať tak, ako sa to tvojej kočke páči.
1.NEplaz sa a NEustupuj! Kľudne tvojej frajerke ukáž VŠETKU tvoju frustráciu
2.čokoľvek si urobil doteraz, bolo ZLÉ. Tak sa prestaň snažiť kočke vyhovieť a rob veci podľa seba. Si chlap, tak sa tak začni správať!
To čo opisuješ v závere je správanie handrovej bábiky, ktorá sa stále prispôsobuje, nemá vlastnú vôľu, vlastný názor na to, čo je normálne správanie a čo nie.. ty robiš VŠETKO preto, aby bola frajerka šťastná. A ona samozrejme šťastná neni, lebo nepotrebuje handrovú bábiku...

smii

myslím, že medzi vami nie je rovnocenný vzťah. Ona je dominantná a ty si submisívny. A nie je spokojný ani jeden z vás...
Ak ti káže odísť, tak odíď a nedoprosuj sa. Chlap, ktorý sa v kuse doprosuje, podlizuje a nie je sám sebou, s takým nebude spokojných veľa báb. Jednoducho si musíš viac veriť a poznať svoju cenu. Len tak ju spozná aj partnerka a bude si ťa viac vážiť. A ak sa nič ani potom nezmení, tak zváž, či má pre teba takýto vzťah do budúcna persepktívu

doubledog

ironMan
si prilis submisivny, tak sa necuduj, ze sa k tebe takto sprava.
robis chybu, a ona ti to len ukazuje.
za to jej bud vdacny.
ty nepotrebujes ziadny rozhovor s cielom hladat kompromisy.
ty potrebujes pochopit, ze ju nemozes nechat, aby takto s tebou mavala.

tzn. povedz jej, ze ti jej taketo spravanie vadi. a ze jej davas cas, nech si to cele premysli.
a tyzden-dva si daj o nej pauzu, nekontaktuj ju.

ivana45

ironman, mas to tazke.
Uraza sa, ak jej vyhovies, je zle, ak nevyhovies, tiez.
Precitaj si nieco o hysterickej poruche osobnosti. Ak by tvoja milovana patrila do tejto skupiny, zdrhaj, zdrhaj. Nezachranuj taky vztha, aj keby trval via nez 4 roky. Napriklad využi jej najbližšiu urazenost.