Ženy sú závislé od mužov

doubledog

model "muz zaraba, zena je doma", ma jednu velmi velku nevyhodu.

zena postupne psychicky zaostava, az degeneruje, kedze deti a domace prostredie neposkytuju dost priestoru a podnetov na rozvoj.
vacsina zien nakoniec skonci pri televizii a nakupovani, co je dost zufale.

bibba

samozrejme, ze je lepsie ak zarabaju a nosia peniaze domov obi dvaja. neratam samozrejme take kriticke roky ako je materska dovolenka... tam je väcsinou vychova cela na zene, a zarabanie cele na muzovi. ale to je normalne si myslim :/

RNG

V dobrom manzelstve kazdy z partnerov prispie, nakolko len vladze a vie. Viac urobit nemoze.
Zialbohu takych manzelstiev je dnes velmi malo, lebo ludi vychovavaju od mala k egoizmu, individualizmu a nerealistickym ocakavaniam.

rofl

postoj k tomu ci ma zena robit alebo nema robit, ci ma byt chlap zivitelom rodiny alebo nema, zrejme znacne ovplyvnuje aj prostredie v akom clovek vyrastal. moj nazor je taky, ze akakolvek zavyslost ma viac negativ ako pozitiv, ak ma vobec nejake pozitiva. zenaty nie som, partnerku nemam a doteraz som nemal, tak mi mozno ani neprislucha sa k tejto teme vyjadrovat, ale zeny povazujem za rovnocenne, a myslim, ze obaja partnery by sa mali aspon priblizne v rovnakej miere podielat na chode domacnosti. je to len pre dobro oboch. ale v prvom rade zalezi na situacii a na tom ako sa ti dvaja dohodnu, tak, aby to obom vyhovovalo.

lentilocka

milli11 neboj, raz sa ti podari si najst nieco lepsie a pride to vo chvili,ked to ani nebudes cakat. Vacsinou to tak byva. My s manzelom sme tiez neverili, ze sa raz budeme mat lepsie, keby nam to povedal niekto na zaciatku, pred tymi vyse 20.rokmi, tak sa mu vysmejeme do tvare. A vidis, stalo sa. Aj tebe sa to podari, len treba verit.
Ale ci veris, ci nie, ked som teraz citala oba tvoje prispevky, mala som slzy na krajicku / ja som taka citlivka, vsetko ma rozplace/, je mi luto takych ludi, ktory sa trapia, alebo zivoria a len tak- tak ziju, skor prezivaju. Dnes je velmi kruta doba, ludia su velmi bezohladni, chamtivi, nemozes pomaly nikomu verit. A z duse nenavidim zamestnavatelov, ktory nemaju srdce a dokazu byt surovi a tvrdi ku zamestnancom, takych by som hnala kade lahsie.
Ale ver mi, bude lepsie, len musis tomu verit a chciet sa mat lepsie . A vidim, ze ty chces. To je zaklad uspechu.Drzim palceky.

milli11

Predtym sme tam mali ineho sefa, toho najvyssieho. Ten bol poklad, zaujimali ho aj ludia. To cloveka az bavilo chodit do prace. Potom odisiel do inej firmy a zmenili sa aj jeho spolupracovnici. Ten dalsi sa uz zaujimal o zisky, o ludi len okrajovo a rovnakych ma aj spoupracovnikov.
Chcem tak vela? Zarabat tolko, aby som dokazala platit za bytik a ostalo mi este na jedlo, oblecenie a ine dolezite vydavky? Aj dovolenku pri mori alebo na horach by som ozelela. A k tomu fungovat aj po praci a nie dojst domov ako mrtvola.
Hovoria mi aj znami, ze mam na viac, na lepsiu pracu. Nikto vsak nevie, kde ju najst.

milli11

Vdaka, lentilocka, jajka.
Najst novu a dobru pracu, clovek musi mat bud velke stastie, mat znamosti alebo byt velmi dobry. Dokonca sa mi aj niektori priznali, ze dostali pracu robotnika len vdaka znamosti. Sila. Aj ked si nieco najde, len trpne, aby (ak neskonci on), neskoncila firma. Teta robila v skvelej firme, ale ta po polroku skoncila.
Niekedy hladam aj na internete ponuky prace. Brala by som vsak podrobnejsie a detailnejsie popisy, co ta praca zahrna. Niekedy ten strucny opis vyzera tazko, ale pritom by to clovek lahko zvladol a naopak. Aj v rovnakej firme, niekto je lepsi v tomto, niekto v tomto.
Napriklad u nas, niektori su lepsi v tej vyrobe, skladani vyrobkov a ja som lepsia a rychlejsia, ked treba opravit mensie chyby na linke. Pritom v naplni prace mame to iste.
Ale vazne uz by som brala nieco lepsie, lahsie. Praca na 3 smeny, niekedy pridem domov a citim sa ako starena. Napriklad pridem z nocnej a som aj hladna, aj by som zaspala hned vo dverach. Asponze mam dobrych kolegov, pomozeme si v praci, ak sa da a kamaratime sa aj mimo prace.

lentilocka

cajik,opat 100% pravda.
Aj v praci, kde som posledne robila, ale bolo to vsade, podnikatelov ohovarali a zavideli im ludia, ktory ked prisiel fajront, koniec pracovnej doby zamkli kancelariu a podho domov.Ale ani v praci sa nenadreli....pol dna klabosenie a kavickovanie, ked vosiel klient a nieco chcel, tak ho odbil, pretoze co si dovoluje otravovat....doslova sikanovali tych klientov, nemohla som sa divat, ako sa spravaju ku nim...no co uz, taki su uradnici.Kancelariu otvorili presne na cas, ci uz rano, alebo poobede, vobec ich nezaujimalo, ze ludia uz stoja pred dverami, vsak nech pockaju. Az nahodou prisiel klient tesne pred skoncenim prac. doby ani sa s nim nebavili, zamkli pred nim kancelariu a povedali nech pride zajtra....Takyto pristup bol u nas na dennom poriadku a mne bolo z toho zle. Domov si uz v hlavach neodnasali robotu, uplne vypli. Prisli domov, zavreli dvere a ich praca bola iba ohovarat co kto ma a aky je chrapun.....ja som to ani v robote nemohla pocuvat, vzdy som oponovala, pretoze doma som mala manzela, ktory podnika a viem, ze on na rozdiel od mojich kolegov nevypne nikdy. Ja uz len cakam, kedy ho z toho stresu a vypatia nieco skoli. Stale je v behu. Ale ti, ktory zavidia to fakt nevidia.
Tiez sa mi protivia ludia, ktory maju peniaze a nevedia,co od dobroty, hadzu sa, meta to s nimi a najsmutnejsie je, ked sa zmenia aj povahovo a myslia si, ze zozrali vsetku mudrost sveta. A poznam viacej takych.Peniaze robia divy, darmo. A uplne na plafone som vtedy, ked vidim niekoho platit a on ,aby vsetci videli vytiahne z vrecka guncu eur a zacne sa pomaly prehrabavat...otras, je mi z toho cloveka na zvracanie, skor ho lutujem, ako zavidim.

marika 56....musim ta pochvalit, krasny a pravdivy prispevok.