Polyp na maternici

PRVACKA

AHOJTE AJ JA MAM POLYPY A CHCU MI TO ODSTRANIT AMBULANTNE A NEVIEM CO MA CAKA AKE KOMPLIKACIE LEBO MAM AJ PLASTIKU KRCKA A MAM TROCHU STRACH

DanaVelkna

Možné riešenie na polyp - ja som mama 1 cm polyp na vaječníku. operačný zákrok som veľmi nechcela, gynekologička mi o 3 týždne kázala ísť opäť na sono a polyp bol preč - Ako? venujem sa čchikungu a 5. prípravné cvičenie každý deň 20 až 30 min. plus strom prvého stupňa. Pre mňa to stálo za to, lebo liekom neholdujem a operačné zákroky sú pre mňa krajným riešením.

fami

Ahojte, tak aj ja prispejem svojim problemom, na ktorý hľadám odpoved na nete: v lete mi zistili sonom 1 polyp v maternici, pol roka som spinila 5 dni pred aj po menzese, lekar nariadil hysteroskopiu a kyretaz. Operater vykonal len to prve - vystrihol polyp a uviedol, ze mam vysoke endometrium - sliznicu maternice a ze vlastne celá moja sliznica je taka hrbolata, nazval to polypozne zmeny. O 2 mesiace po zakroku na kontrole u mojho lekara prekvapenie - zasa polyp v maternici, že vraj treba nasadit HA alebo zalozit vnutromater.teliesko. Odmietla som, tak ma poslal za operaterom, ktory mi vysvetlil, ze ja tam tie polypy (polypozne zmeny na sliznici) budem mat kazdy mesiac a vzdy sa odstrania menstr.krvou, ze je to skratka funkcna porucha maternice po porode, riešenie tabletky Lutenyl (syntet.progestin) alebo to, co navrhoval moj lekar. Po 2 mesiacoch uzivania Lutenylu mam uplne rozhadzany cyklus, je to horsie, tak hladam nejaku prirodnu pomoc. Antikoncepciu v akejkolvek forme odmietam. Poradite mi nieco?

petulla

ahojte, potrebujem poradit. asi pred pol rokom som mala streptokoka, ciry vytok, ktory mi preliecili antibiotikami. neviem ci to nejako suvisi so sucasnym problemom co mam teraz, ale mam presne priznaky, ake ma segra, ktora ma polyp a ide na operaciu. bolest v podbrusku po pohlavnom styku a spinenie tyzden pred menzesom. na vysetreni mi nic nezistili - po kultivacii a sono. ale aj tak mam blby pocit, ze ten vytok asi nie je uplne normalny. je mozne aby lekar pri sonografii prehliadol nieco na maternici? mam strach z tychto veci, a ako pisete, ze jeden lekar povie tak, druhy onak, normalne som sa zacala bat, ci by som nemala navstivit aj ineho lekara....